4x4 Club Slovakia
http://www.4x4club.sk/forum/

RR uz som na nervy
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?f=23&t=6938
Stránka 1 z 2

Autor:  fireman [ Ned, 08.02.2009, 2:59 ]
Predmet príspevku:  RR uz som na nervy

Chalani prosim vas neviete mi poradit co to moze byt nebodaj ci ste sa s takym niecim nestretli. Ked nastartujem a auto je studene ide krasne do otacok perfektny zvuk proste slape. ako nahle sa zohreje a pridam mu zacne strielat do vyfuku ide nepravidelne obcas drbne aj do filtra a do otacok ani za boha. uz som z neho na nervy.

Autor:  KAKTUS4X4 [ Ned, 08.02.2009, 8:44 ]
Predmet príspevku: 

zbav sa ho ako ja a mas pokoj, ine pri tychto P38 nepomoze...

Autor:  masurko [ Ned, 08.02.2009, 10:07 ]
Predmet príspevku: 

rozvody? ventily?

Autor:  efendi [ Ned, 08.02.2009, 10:10 ]
Predmet príspevku: 

a co tomas za znacku vozidla? ak smiem ..??

Autor:  masurko [ Ned, 08.02.2009, 10:16 ]
Predmet príspevku: 

efi RR je Range Rover :wink:

Autor:  fireman [ Ned, 08.02.2009, 10:17 ]
Predmet príspevku: 

Je to Range Rover 4,6HSE r.v.98

Autor:  fireman [ Ned, 08.02.2009, 10:26 ]
Predmet príspevku: 

Este ma napadlo mozu to robit aj lambda sondy??

Autor:  Fefe [ Ned, 08.02.2009, 10:40 ]
Predmet príspevku:  Re: RR uz som na nervy

fireman píše:
Ked nastartujem a auto je studene ide krasne do otacok perfektny zvuk proste slape. ako nahle sa zohreje a pridam mu zacne strielat do vyfuku ide nepravidelne obcas drbne aj do filtra a do otacok ani za boha. uz som z neho na nervy.


Voľakedy keď mi žigulík začal takéto robiť odniesol som ho otcovmu kamarátovi, ktorý ho za "pár minút" dal dokopy.
Skontroloval nastavenie ventilov, predzápal, rozdeľovač, karburátor a od vtedy auto šlapalo ako hodinky. Na tom motore som urobil nakoniec 250 tis.km kým sa kasna skoro nerozpadla.

Dnes to len pchajú na počítač, vymeniť pomaly celý motor a hovno z toho. Z takýchto automechanikov-motorárov som na nervy.

Kde sú tí naši profesionáli-automechanici z 80-90 rokov, lepšie povedané ich "učni" , ktorí počítač nepotrebovali ??? !!!

moja rada bude-zaniesť auto takému čo robí-špecializuje sa na motory, poprípade sa opýtam kolegu čo robí motory či by to nezobral. ( nesľubujem lebo ho treba "prosiť" a má fušiek habadej. )

Autor:  603 [ Ned, 08.02.2009, 10:54 ]
Predmet príspevku: 

moze byt len bohatost zmesy, a treba ladit karburator (y).. (mnozstvo benzinu a vzduchu)

dobri mechanici vymieraju, citit to hlavne na autach kde sa rucne zaskrabavaju kluky, zohnali sme jedneho pana co to vie urobit a ten ked umre neviem... detto auta s vydrevou-cize drevenou konstrukciou karoserie, na slovensku asi nikto co by to profesionalne vedel spravit... i lakernik mi povie za radsej nastrieka celu bravu, kde vymeni blatnik jak s niecim (vaznym a krasnym) sa pohrat

Autor:  fireman [ Ned, 08.02.2009, 11:03 ]
Predmet príspevku: 

najhorsie na tom je to nema karburatory ani rozdelovac .

Autor:  biker [ Ned, 08.02.2009, 11:48 ]
Predmet príspevku: 

neni zly nejaky senzor co udava jednotke aku teplotu ma motor? ze stale syti aj ked sa zohreje?

Autor:  peterB [ Ned, 08.02.2009, 15:18 ]
Predmet príspevku: 

Najprv odpoj lambdu a potom uvidis co dalej. Moze to byt rozdelovac( kable,prieraz na kostru alebo nejaku hadicu), vaha vzduchu, klapka a vsetky podtlaky, indukcna cievka, zapalovac, pocitac, snimac otacok, alebo ako sme vcera s vladom riesili - diera v sani za vahou vzduchu ... hladaj :)

Autor:  efendi [ Ned, 08.02.2009, 16:47 ]
Predmet príspevku: 

masurko píše:
efi RR je Range Rover :wink:


dakujeeem, kua mas zasa dalsie pivko umna,,


skus sa pozriet na venmtyli, bio ked sa zohreje, motor, tak vola ventylov je zakonite tepelnou roztazitostou mensiia, a mozno tym padom nema volu a prepusta kompresiuuuu, na zaklade coho motor potom ide nepravidelne a striela don fyfuku a aaj do sania,,a nema vykoon.cize je meozne ze nema takmer ziadnu volu, a moze byt aj tato vada, avsak ete neviem ci mas benzin alebo naftak..

Autor:  Sparco505 [ Ned, 08.02.2009, 16:49 ]
Predmet príspevku: 

masurko píše:
efi RR je Range Rover :wink:

Alebo aj Rolls Royce :-D :-D :-D

Autor:  bull4x4 [ Ned, 08.02.2009, 16:58 ]
Predmet príspevku: 

efendi píše:
avsak ete neviem ci mas benzin alebo naftak..


fireman píše:
Je to Range Rover 4,6HSE r.v.98


toto je asi benzin :wink:

Stránka 1 z 2 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/