Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:13
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Opel Campo 3,1TD trasenie motora 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Zdravím,
bol som pozrieť jedno Campo a až na prežratý rám sa celkom dalo, teda dalo by sa dať dokopy, len ma prekvapilo vibrovanie motora a následný prenos vibrácií do kasne. Je to normálne u tohto motora (3,1TD) ? Motor chytil pekne aj studený, aj teplý, nedymil, išiel pekne do otáčok , len to trasenie ma zarazilo.
Nemáte niekto skúsenosť , či to je normálne ? Je to prvý pick-up, ktorý sme boli pozrieť, tak zatial nemôžem porovnať s konkurenciou.
Ešte taká info, že je to ročník 93, konkrétne tento :
http://opel-campo.autobazar.eu/31-td-crew-4x4-id2446615.html

Tiež mi bazárnik nevedel povedať, či to má uzávierku zadného difu. Mával tento typ také niečo alebo samosvor ?

Vopred ďakujem za všetky reakcie.


Pon, 01.08.2011, 17:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sériovo montovanú uzávierku to nemá. Najskôr je tam samoser.

Trasenie motora popíš trochu obraznejšie, lebo vibrácie a triaška sú sprievodné javy na bežiacom motore. Záleží však na miere.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 01.08.2011, 20:43
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.02.2011, 11:32
Príspevky: 24
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Samosvory mali novšie ročníky.Popítaj sa tu http://www.offroad-frontera.com/phpBB3/index.php Niekto ti určite odpovie kto má také afto je ich tam dosť. :wink:


Pon, 01.08.2011, 21:02
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No doteraz som viac jazdieval benzínové motory a aj to v osobných autách, keď diesel , tak len v dodávkach a tam boli tie motory kulturnejšie, tak neviem adekvátne posúdiť to trasenie motora. Beží pekne , len ked sadnem za volant , tak sa cítim, ako v kabíne zetora na JRD, volat vibruje , sedačka vibruje, pedále vibrujú.
Asi to tak má byť , aspoň človek vie, že tam ten motor ešte má :D
S tou uzávierkou škoda , čo som pozeral inzeráty na L200, tak tam je uvedená hádam pri každom jednom. Aj keď mne ju asi ani nebude treba, keďže hľadám auto na prevoz paliet po ceste a sem tam na prevoz mechanizácie na pozemok pod horu. Skôr by sa v zime ten samosvor zišiel.
Ešte taká otázka, má campo nejaké slabiny ? Teda okrem hnijúceho rámu, ten už som postrehol :D


Uto, 02.08.2011, 11:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mám skúsenosť akurát s 2.5D.na voľnobeh to trochu triaslo z dôvodu nízkych voľnobežných otáčok.malo to ručný plyn,stačilo zodvihnúť trochu voľnobeh a auto prestalo vibrovať.s tou hnilobou máš pravdu,to už ani nie je chyba ,ale vlastnosť.inak campo je neskutočný držiak.

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Str, 03.08.2011, 10:37
Profil
Koumák

Registrovaný: Pon, 01.08.2011, 17:07
Príspevky: 167
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To som si vsimol veru. Bol som pozriet este jednu L200 a ta mala ram trochu lepsi , ale ten motor to nebral az tak vazne ako ten v campe. Horsie startoval a ani tak pekne do otacok nesiel , ako ten 3,1 od isuzu.
A interier bol ako keby tade ustupoval wehrmacht.
Ale co by som chcel od auta z ery 93-96 :D
Ešte taká otázka, dá sa na campo alebo vseobecne na pickapy tejto ery kupit nejaky aftermarketovy samosvor ? Pripade predavaju sa sady na repas stareho samosvoru ?
Zatial som na slovenskych strankach nasiel vselijake locker-y (aussie), ale neviem, co to je za mechanizmus, resp. dif.


Str, 03.08.2011, 13:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: