Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 15.06.2024, 23:24
Dnes je sobota 15. júna 2024, meniny má Vít a zajtra Blanka




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 RELEVANTNE POROVNAVANIE AUT 
Autor Správa
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
uz ma tu to porovnavanie od brucha hodne moc nasiera....
preto otvaram temu pre porovnavanie aut , RELEVANTNE POROVNAVANIE AUT.


Ziadam od vas , aby ste porovnavali to , co sa da porovnavat :

ak porovnavam HUMMER H2 - hladam protajsok v aute , ktore ma
podobne vlastnosti v ramci offroadu :
- pevny ram
- tuha zadna naprava
- nezavisle zavesenie prednych kolies
- vykon/hmotnost
- system pohonu 4x4/moznost redukcie

= Mitsubishi pajero (do m.r.v. 2001) ; Nissan Terrano ; Opel Frontera ; Hyundai Terracan, Galloper, Jeep LIBERTY a pod.

porovnavat napr HUMMER H2 - NISSAN PATFINDER je uplna blbost.

PATFINDER ma ako kazdy zbehly technik vie obe napravy zavesene nezavisle = porovnavat ho treba s Mitsubishi Pajero m.r.v. 2001 - hore.

K Patrolu ( obe tuhe napravy ) by som radil Wranu, Chero, LR DISCO, LR DEFENDER atd.

Som za riadne testy a porovnania , ale porovnavat Wranu s grandvitarou je pod uroven oboch aut....


Toto je podla mna relevantne porovnavanie.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Uto, 16.09.2008, 22:01
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.01.2008, 11:31
Príspevky: 80
Bydlisko: BRNO
Odpoveď s citáciou
fajer píše:
uz ma tu to porovnavanie od brucha hodne moc nasiera....
preto otvaram temu pre porovnavanie aut , RELEVANTNE POROVNAVANIE AUT.


Ziadam od vas , aby ste porovnavali to , co sa da porovnavat :

ak porovnavam HUMMER H2 - hladam protajsok v aute , ktore ma
podobne vlastnosti v ramci offroadu :
- pevny ram
- tuha zadna naprava
- nezavisle zavesenie prednych kolies
- vykon/hmotnost
- system pohonu 4x4/moznost redukcie

= Mitsubishi pajero (do m.r.v. 2001) ; Nissan Terrano ; Opel Frontera ; Hyundai Terracan, Galloper, Jeep LIBERTY a pod.

porovnavat napr HUMMER H2 - NISSAN PATFINDER je uplna blbost.

PATFINDER ma ako kazdy zbehly technik vie obe napravy zavesene nezavisle = porovnavat ho treba s Mitsubishi Pajero m.r.v. 2001 - hore.

K Patrolu ( obe tuhe napravy ) by som radil Wranu, Chero, LR DISCO, LR DEFENDER atd.

Som za riadne testy a porovnania , ale porovnavat Wranu s grandvitarou je pod uroven oboch aut....


Toto je podla mna relevantne porovnavanie.


k čemu je to dobrý ? :shock:

_________________
TOYOTA


všem nepřátelům země České hlavy dolů


Uto, 16.09.2008, 22:05
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no :::: v prvom rade je to dobre ako typ na auto - ked nieco porovnas , nahrubo popises co a ako , mnoho ludi cita a dozvie sa od zdatnejsich viac. Ja osobne mam par offov za sebou a taktiez mozem na zaklade porovnani nieco vypovedat pre novych offistov. nie len na to, kazdy z nas je takpovediac bojovnik , za to ktore svoje riesenie, ( ak sa tvaris ze ty nie... tak uplne zbytocne klames len sam seba ) .
Proste som cital mnoho roznych recenzii a testov, mnoho sa popisalo aj tu , ale len malokedy to bolo objektyvne.
PRETO

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Uto, 16.09.2008, 23:02
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslím si, že kto sa aktívnejšie venuje offroadu, číta a vzdeláva sa, tak to nepotrebuje, lebo základné veci už ovláda.
A ten, čo sa na túto necestu dá, tak najprv nech sa venuje samoštúdiu a dáva poprípade otázky.
Ale určite mu nejaké tabulkové zhrnutie nepomôže.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 16.09.2008, 23:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kajo, takýto univerzál patent sa urobiť ani nedá. Každý kár má niečo do seba a generalizovať to do prehľadnej tabuľky je blbosť.
Viem, že sa tu väčšinou mixujú hrušky a jabka, ale s tým sa zmier, to inak už nebude. :smt087

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Uto, 16.09.2008, 23:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
fajer píše:
K Patrolu ( obe tuhe napravy ) by som radil Wranu, Chero, LR DISCO, LR DEFENDER atd.

Chudak Jeep. To teda dopadol.

_________________
zelena mrdka


Uto, 16.09.2008, 23:59
Profil ICQ
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nemáš tam Nivu, Aro a Pandu 4x4.... :-D

inak a aj tak je to k :smt150

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 17.09.2008, 6:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vždy sa tu bude vyskytovať porovnávanie neporovnatelného. Keby sme si aj hned všetci čo sme tu dali po prečítaní tohoto povedať, tak prídu další a další, ktorí sa toho budú opakovane dopúšťať. Ja by som sa to snažil brať s humorom. Skutočne kto CHCE ten sa k informáciám dostane. Ten kto len čaká že informácie k nemu prídu samé, bude vždy zasypávaný jak pravými tak dezinformáciami. Čím je to dôležitejšie(to už sa zdaleka netýka len offroadu) tým je pomer informácia/dezinformácia prudší. Samozrejme v prospech žvástov. :wink: :-D Nič s tým človek nenarobí...jedine u seba.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 17.09.2008, 6:29
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vsetko to chapem , kazdy dalsi novy... "ne"znalec prihodi NIVA verz. SAMIK. O.K.
Tak to prosim berte len pre vaznejsie porovnanie , nie pre kopu zvastov , ale pre hodnotnejsie a viacpovediace testy.

to pal: nemam pocit ze by JEEP dopadol zle, tak ako je Wrana legendou , je urcite aj Trolo legendou. Zanevret len na JEEEPku je dost uchylne. Clovek potom asi strati rozhlad, a ked ti potom vytrie zrak cechacek s pajerkom ako nam v TN ... budes este dlho dumat kde sa to posralo.

NAVRHUJEM na uvod zacat napr. :

1: GALLOPER - PAJERO do m.r.v. 2000 - JEEP LIBERTY
2: Wrana - Defender

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Str, 17.09.2008, 7:44
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
pal píše:
fajer píše:
K Patrolu ( obe tuhe napravy ) by som radil Wranu, Chero, LR DISCO, LR DEFENDER atd.

Chudak Jeep. To teda dopadol.

Kajo, šupni mu to číro k Sorentu.

edit::smt043 :smt023
d.


Str, 17.09.2008, 8:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Clovek si povie, ze tu bude apson trocha zabavky ked sa pripoji Kapo a zareaguje. v teme ktora je troska odveci. Porovnat moze iba ten kto vlastnil ,alebo jazdil oboje, popripade ich testoval v objektivnom teste.
Ked uz chces porovnavat, tak treba napisat ktore auto cim vynika z radu. Iba o to moze byt lepsie ako konkurencia.

cherokee 4.0
+ za malo penazi velmi vela muziky, lacny servis, lacne kity na podvozkya tuningove diely, mnozstvo skusenosti po celom svete, relativne nizka hmotnost, silne motory, dve tuhe napravy, pohodlne, relativne malo hrdze, povacsine moznost cestnej 4kolky.
- vyssia spotreba, mnostvo nutnych a pracnych uprav, malo miesta na pneu v blatnikoch, slabucke napravy...

_________________
zelena mrdka


Str, 17.09.2008, 9:06
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
relevantné porovnanie áut je nezmysel, možné je len relevantné porovnanie áut v konkrétnych podmienkach a výsledkom sú zistenia vo vzťahu k daným podmienkam, ktoré však nemožno zovšeobecňovať vzhľadom na iné ďalšie možné netestované podmienky...

už som to spústakrát písal - každá výhoda fungujúca v konkrétnych podmienkach je schopná v iných podmienkach fungovať ako nevýhoda a tak neexistuje ideálne auto ani žiaden ideálny stroj, ako neexistuje ani ideálny človek...teda okrem mňa a môjho auta :smt098
a choďte doprdele s touto nekonečnou a nekonečne nezmyselnou témou (nemyslím doslovne kam máte ísť) :smt139

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 17.09.2008, 19:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
relevantné porovnanie áut je nezmysel, možné je len relevantné porovnanie áut v konkrétnych podmienkach a výsledkom sú zistenia vo vzťahu k daným podmienkam, ktoré však nemožno zovšeobecňovať vzhľadom na iné ďalšie možné netestované podmienky...

už som to spústakrát písal - každá výhoda fungujúca v konkrétnych podmienkach je schopná v iných podmienkach fungovať ako nevýhoda a tak neexistuje ideálne auto ani žiaden ideálny stroj, ako neexistuje ani ideálny človek...teda okrem mňa a môjho auta :smt098
a choďte doprdele s touto nekonečnou a nekonečne nezmyselnou témou (nemyslím doslovne kam máte ísť) :smt139


Nemôžem so všetkým súhlasiť...som tu ešte ja a moje auto! :-D :smt137


PS: neviem prečo mi to pripomína povestný spor či je dôležitejšia velkosť alebo technika...kde zostalo to tretie? :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 17.09.2008, 20:47
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ved prave o tu nerovnovahu a nerelevantnost tu ide... o nicom inom sa tu nesnazim., je predsa uplna blbost dat do porovnavania PAJERO , ktore je v serii a ma chodivost sotva napravy sotva 15 cm a samika s predlzenym perovanim na Lkovych hupackach a tuhych napravach s chodivostou 30cm. prave pre toto som to tu otvoril a snazim sa to porovnavanie trochu usmernit, aby sme to nem nahadzovali do jedneho sudaka na spolocne kvasenie. s takych testov nikdy nebude baracpalenka. max tak madarsky gulas...
nemusite mi tu teraz pisat testy ci porovnania, len sa v buducnosti vyvarujte laskavo nasieracich testov typu HUMMER - WRANA.
napodobne NIVA - SAMIK.
Berte to ako usmernenie pre buducnost : ked porovnavam , tak porovnatelne.
Porovnat antenu SIRIO TURBO 800 - President MARYLAND... to je proste kok... ked tak President MARYLAND a TURBO 3000. budis.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Str, 17.09.2008, 20:50
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
fajer píše:
---by som radil Wranu, Chero, LR DISCO, LR DEFENDER atd.

Toto je podla mna relevantne porovnavanie.


Tak porovnavat (alebo radit do jednej kategorie ) Cherokee s Defendrom je pekna hovadina.

Vo vsetkych som jazdil a ak by mi stali v garazi kazde jedno by som vedel vyuzit na nieco ine.

Tento threat len vsetko skomplikuje a nic neulahci.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 17.09.2008, 20:55
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron