Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 14:09
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Dacia DUSTER 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Pia, 07.05.2010, 12:01
Príspevky: 173
Bydlisko: Surany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martinoff píše:
Čo si to odsralo? Motor, podvozok, elektronika, ...? To ukáže až čas. A možno si to neodserie nič. Ale takýto zázrak asi neočakáva nikto.


kamarat pracuje v US Steele, rumuni od nich beru plechy na Dustera, povedal: "nekupovat, plechy zla kvalita"

Inak ak by som sa mal ja rozhodnut medzi novou Daciou Duster a 5 rocnym Nissanom X-Trail v rovnakej cene, tak by som rumuna veru nezobral

_________________
- Opel Frontera 2,4i ... bez uprav
Obrázok
- Volvo XC90 136 kW ... leštenka
Obrázok


Uto, 24.08.2010, 9:44
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jedine, co si to moze odsrat je plecharina, ale zase nejake standardy by to plnit malo. Motor si to odserie az neskor, to uz som pisal, ale je to klasicka renaultacka zalezitost. Podvozok si neodsere nic, lebo je x-trailovy a chyby uzsu vychytane. Takze jedine, co si to moze odsrat je spracovanie karoserie. A nizka cena by ma az tak neodradzala, lebo nic nove tam nevymysleli...len poskladali davno zauzivane veci do jedneho celku, takze vyrobne naklady maju o dost nizsie, ako keby museli vyrabat celu novu linku na vyrobu...tot moj nazor

_________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 V8...it's a JEEP thing


Uto, 24.08.2010, 13:09
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Spoofer píše:
jedine, co si to moze odsrat je plecharina, ale zase nejake standardy by to plnit malo. Motor si to odserie az neskor, to uz som pisal, ale je to klasicka renaultacka zalezitost. Podvozok si neodsere nic, lebo je x-trailovy a chyby uzsu vychytane. Takze jedine, co si to moze odsrat je spracovanie karoserie. A nizka cena by ma az tak neodradzala, lebo nic nove tam nevymysleli...len poskladali davno zauzivane veci do jedneho celku, takze vyrobne naklady maju o dost nizsie, ako keby museli vyrabat celu novu linku na vyrobu...tot moj nazor


Absolútny súhlas!!!

Ja robím priamo zo šrotom a dodávam aj do US steele - ocelové šroty sa z roka na rok triedia s prísnejšími kritériami, vývoz šrotu sa realizuje aj do talianska, číny a kristus vie kam ešte cez priekupníkov-čo sa týka kvality železa je technológia spracovania ktorú si nemôžu dovoliť ofajčiť, lebo im ju okamžite reklamujú a nezaplatia čo je dnes absolútne moderné a myslím ze v dnešnej dobe po vylisovaní plechov dochádza k pozinkovaniu-prvé talianske auto s pozinkom bolo TIPO-dodnes pokial ho niekto nerozmontoval na ceste tak tá kasňa nemá problém. mimochodom aká je výrobná cena ktoréhokoľvek auta? cca 30-35% z ceny predajnej-ostatné zožerie značka, prestíž, reklamy, výhradný distribútori a predajcovia! Takže napr. Q7 si schopný mať už od cca 20tis. € +- drobné, ale stojí 70tisíc. Dácia nieje až tak renovovaná a preto si nemôžu dovoliť postaviť cenu ako je v danej kategórii SUV napr. CRV. Každý povie Honda je honda sám mám hondy 2 a tiež 6válce. Kto by im to potom kúpil?
Jazdia tu už pár rokov logany, a kadejaké pickupy, a celkom úspešne. Dali na to 5rokov, alebo 100tis.km záruku-majú to teraz v akcií. Dáva niekto výrazne viac? Snažia sa prebiť a ja im držím palce!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Uto, 24.08.2010, 15:30
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 17:26
Príspevky: 201
Bydlisko: SENKVICE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja tiez s tymto nazorom mozem iba suhlasit. Moje oblubene Nivy sa predavaju stale a urcite nemaju lepsiu antikoroznu ochranu ako Dacie. Za tu cenu aj keby po 8 rokoch zacala hrdzaviet by som jej to odpustil.


Uto, 24.08.2010, 16:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak čítal som tieto výmeny názorov v piatok v noci a nedalo mi tak som nabaláchal kamoša nech mi to na nedelu požičia... vozil som sa s tým autom cesta light terénik a ide to NA TÚ CENU perfektne... rozprával som sa s ludmi čo nakúpili logany do firiem atd a všetci mi len tvrdia že za tú cenu neni o čom... je jasné že to auto sa neopatí neskor predávať... ale na zodratie je uplná pecka... toto isté vo mne vzbudzoval duster...
Lubo, ARO vyrobilo kopec aut ale eMka (M461) bolo asi naj, vela som okolo tých naprav konzultoval aj s čechmi, aj tunajšími malotraktoristami, majitelmi eMiek a každý je s tým plne spokojný, údajne odchádzali kĺby na predku (aj ja som kupil napravu s rachnutou presne tam) ale mne sa to ešte nestalo tak uvidíme ako to bude odolné silnejšiemu motoru, ale debatu o tomto možme rozvinúť inde :wink:

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 24.08.2010, 18:35
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dve otazky na Dustera:
1. Ma to ram, ci samonosnu?
2. Kasna je pozink?


Uto, 24.08.2010, 20:59
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kasna samonosna, plechy nepozinkovane, ale po skusenostiach z loganu je antikorozna uprava "posilnena" na kritickych miestach

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Uto, 24.08.2010, 21:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dnes ti už málo čo urobia na ráme, u SUV s tým ani nepočítaj. má to svoje plus aj mínus... iste to poznáš. pozinok hodne chýba aj u novšieho loganu, ak sa nemýlim prvé boli bez a novšie (asi facelitované) tak ako píše syfon na kritických miestach, ale aj to je len tak aby bolo

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 24.08.2010, 21:47
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechceli by ste príliš veľa muziky za málo peňazí? :-D Automobilka neni charitatívna organizácia takže keď chce lacno predávať musí lacno vyrobiť a na niečom ušetriť...leda že by sa to všetko krylo niečim iným, napríklad predražené náhradné diely a servis...
Inak ani Logan nieje zlý, hlavne čo sa týka vnútorného priestoru ale kto do neho sadne hneď cíti že golf to neni :wink:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.08.2010, 21:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
za tú cenu super.
viac nepoviem asi nič

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Uto, 24.08.2010, 22:02
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prave preto boli moje otazky. Ram to nema, kasna nepozinkovana, a az to prehrdzavie (co u rumunskych nebude za tak dlho) tak budes sediet na zemi. Aj predchadzajuce modely rumunskych aut mali s koroziami velke problemy a to hned v kratkych casoch po kupe. Neviem ako to rumuni robia, ale na to nebol ziaden vplyv, ze odkial brali plechy - ci z Kosic, z Ruska, ci z Tramtarie.


Uto, 24.08.2010, 22:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tej korózie by som sa až tak nebál...možno po havárii a následnej oprave. Kamoš má na kufri Logana nápis "LOGAN by Renault". Keby to boli nejaké sračky tak si tam Renault svoje logo nevycapí. Rozdiely by som skôr videl v použitých materiáloch a výbavách. Inak vačšinou koncernové komponenty.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Uto, 24.08.2010, 22:33
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kamarat mal Pasata, Feliciu, Octaviu, Fabiu, teraz subezne ma aj Renaulta (nejakeho vacsieho wana), ale vyjadril sa, ze uz nikdy viac Renaulta - problem za problemom. Jeden odstrani a ukaze sa dalsi... Jeho teda by som na znacku "Renault" nenalakal !


Uto, 24.08.2010, 23:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
my sme vystriedali uz niekolko renaultov a stale by som sa k renaultu vratil a dacie poznam len skrz logana a par oprav na nom.... 100 ludi 100 chuti

_________________
Ford Maverick 2.4i, T3, CB, winch 5t, svetla,hilift, pevnosťáky, dáka gurtňa a mnoho dalšieho... :D


Uto, 24.08.2010, 23:30
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
petersi píše:
Dve otazky na Dustera:
1. Ma to ram, ci samonosnu?
2. Kasna je pozink?

nakolko sa venuješ offu mal by si vedieť že žiadne SUV nemá rám.

Staré Dácie ale aj iné autá mali problémy s hrdzou, ale trochu zabudame na staré typy farieb, ktoré sa používali ešte na plot so slabou prilnavosťou k podkladu. Dnes sú uplne iné farby!
Za 20 rokov to auto bude hrdzavé a pokial vedieme takúto diskusiu tak ten motor bude dávno po smrti.
Kto z nás bude mať 20ročnú suvku bude si ju opravovať a bude mať z čoho, lebo sa ich vyrobí na kvadrát.
Ani jeep wrany,samici,vitari, nemali pozinkované kasne a do dnes jazdia a opravujú sa a sú hrdzavé - ale svoje už odslúžili.
Ak to niekto kúpi a najazdí 30tis./rok má auto 3roky v záruke čo je dosť ak nenajazdí tak 5rokov. Ak to niekto bude chcieť mať dlhšie ako 5 rokov nech to garážuje a má po probléme. To auto bude leštenka. Voják se stará voják má.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Str, 25.08.2010, 7:25
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: