Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:09
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Skratky a alternatívne trasy 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Michal... je mi lúto... ale leda Oziovské tracky *.trk a *.plt A asi ani tie nemám nahraté... :( Chodím to naspamäť. Inak... do dokonalosti mi ešte chýba posledný úsek od Revišťa do Žarnovice alebo do susednej doliny do Župkova cez kopec ktorú sme blahej pamäti hľadali a skončili sme na Bukovine... :lol:

Mapsource máš? Ja to skúsim zakresliť do mapy, resp. môžem to exportovať do gpx a ty si to mrkneš v google earth, pretože takto z mapy je to fajn ale keď už máme tie GPS bol by to hriech nemať ako route alebo track :)


Str, 18.10.2006, 20:34
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
eee... čo je to "mapsource" ? :oops:

Inak... miestami aj lepšie ako googleearth je toto : http://www.podnemapy.sk/lpis

Treba si zazoomovať a odklikúť "NDVI" a "kultúrne diely" aby nezavadzali (potom kliknúť na "atkualizovať mapu")

Ortofoto je úmyselne degradovaná na rozlíšenie 5 metrov (svine svinské :evil: .... pôvodne to malo rozlíšenie lepšie ako 0,5 metra) ale aj tak je to miestami lepšie ako satelitné fotky


Štv, 19.10.2006, 10:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no možem sa na to opýtať chalanov z Ráztočna-tý sa tam prehánajú skoro každý deň a potom to sem skúsim strčiť :wink:


Štv, 19.10.2006, 12:00
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
eee... čo je to "mapsource" ? :oops:

Taký soft od garminu, myslím že je free, teda update určite :) Ale vidím, že lepší bude google earth, pretože ten vie natiahnuť gpx

_________________
unfortunate man with none


Štv, 19.10.2006, 13:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4:pýtal som sa dnes chalanov na cestu do Kunešova,je tam,ale aj pre tých čo to tam poznajú je to dosť zložité :( najlepšie je ísť cez Rematu do Skleného a odťial je to už kúsok.Aj tak budem ešte pátrať medzi cykloturistami,tí to tam majú tieždosť prejazdené a dúfam,že moja námaha bude zato stáť :roll: P.S.:možno by vedel poradiť "TOMRS" z našeho fóra,on je z sami vidí z Rátočna aj asi občas jazdí po okolí :-D


Štv, 19.10.2006, 22:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Pokiaľ by niekto šiel okolo Banskej Bystrice a mal by strašne zadrbaný podvozok, kolesá a boky auta, viem kde sa to dá ľahko a bez námahy umyť. Mapu sem nevložím ale 3 GPS body postačia. Táákže pre upresnenie je to cesta z BB smer BR a odbočí sa z nej do Šálkovej. ( 48 44'34.5" N 19 13'00.1 E ) potom sa pokračuje rovno smerom k mostu, pred ktorým sa odbočí doprava v bode 48 44'24.7" N 19 13'02.5" E . Od tiaľ ide prašná poľná a dosť rozbitá cesta, po ktorej sa ide až do bodu 48 44'17.5" N 19 12'24.2" E kde sa prejde cez akoby hrádzu a je tam veľmi plynulý a najmä plytký vstup priamo do Hrona. Povrch pod hladinou tvoria guľaté kamene a oveľkosti 5-15cm. Zjazdné aj na SUVčku.


Sob, 21.10.2006, 10:13
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dnes pôjdeme do Tatier.

Tutoky som započul že je nejaký dopravný prúser v Ružomberoku (vykydol sa kamión či čo...) a že cesta na LM a PP je neprejazdná.

Tak to sa rieši takto :
Obrázok

:? ... je to trocha zle vidieť (tá mapa by vyšla moc velká) ale obchádzka z Liptovskej osady do Partizánskej lupče vynechá komplet Ružomberok aj s príjazdom k Ružomberku od dialnice a úsek od RK pod Donovaly. Takže akákolvek komplikácia od Ivachnovej po Liptovskú osadu ma nenasere.

Celý úsek je po asfalte (išiel som to už aj s audinou aj esperom) a ide sa krásny údolím a cez lesy po úzkej klukatej ceste. Dôrazne upozorňujem že v zime bude táto cesta asi udržované len velmi symbolicky! Z part. lupče možno pokračovať na LM po starej ceste, alebo ísť kúsok nazad k Bešeňovej a skočiť na dialnicu.

Pre úplnosť podotýkam že aj samotný horský priechod Donovaly sa dá obísť po starej opustenej ceste... ale keďže je to v CHKO či priam v NPR tak stretnutie s ŠOPR by nebolo ani príjemné ani lacné... :?


A za druhé....

V prípade že sa zase nejaký trubiroh zachlomaždí medzi koncom dialnice a Svitom (obvykle v klesaní od Tatranskej Štrby k motorestu Sosna) sa ide takto :

Obrázok

Celé je to po verejnej ceste po afalte.

Naposledy som to použil keď som sa nechal hanebne namerať na konci dialnice (ešte som sa čudoval že čo ten blbec s fábijou stojí pri zvodidlách... no čo by stál.... ožaroval :x ) a už som videl inkaso o kus ďalej. Tak som to otočil na Važec a zadom sa odplazil smerom k Štrbe. Kupodivu mi ani neprišiel pozdrav s fotkou....


Naposledy upravil Martin 4 dňa Str, 06.12.2006, 12:09, celkovo upravené 2



Str, 06.12.2006, 11:44
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
ale obchádzka z Liptovskej osady do Partizánskej lupče


Toto poznam.....chodili sme tam na prazdniny ako decka kazdy rok velmi dlho.

Tu cestu doporucujem aj nie len ako obchadzku....ak idete tym smerom a mate cas tak to zoberte tade.....krajina ja to fakt nadherna....a da sa zastavit v osade Zeleznô (Zelezne) kde je pramen minerlanej vody zelezitej, je to kusok za Lipt. Luznou.

Inac Luzna je straaaasne dlha dedina....podla mna tam stavaju domy zasadne len pozdlz hlavnej cesty a ludia z horneho konca sa nepoznaju s ludmi z dolneho. :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Str, 06.12.2006, 12:04
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hehe... tiež mi bolo divné keď som už štvrť hodinu išiel rezkým tempom cez jednu dedinu...

Ale fakt... tam sa oplatí ísť pozrieť...


Str, 06.12.2006, 12:13
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 07.11.2006, 22:00
Príspevky: 14
Bydlisko: Od Tatier k Dunaju...
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
hehe... tiež mi bolo divné keď som už štvrť hodinu išiel rezkým tempom cez jednu dedinu...

Ale fakt... tam sa oplatí ísť pozrieť...


...a na konci Luznej pristavit na sirokej krajnici a ak je ten spravny letny cas, napásť sa spolu s posádkou na čučoriedkach (bobuliach, nie tie dvojnohé mám na mysli :wink:), jahodách alebo odbehnut kusok do hory pozriet ci rastu hriby...


Štv, 07.12.2006, 0:02
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 07.11.2006, 22:00
Príspevky: 14
Bydlisko: Od Tatier k Dunaju...
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...v Lúžnej snáď majú v každom desiatom dome potraviny... skúste pri prejazde počítať, ak ma pamäť neklame moje číslo bolo cez 15 :-D


Štv, 07.12.2006, 0:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... a to ste ešte nešli cez Hodrušu /pri BS/. Podla encyklopédie má 11 km a je to najdlhšia dedina v SR. Mne sa zdalo, že je nekonečná...!

:smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142 :smt142

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 07.12.2006, 0:17
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj ja tie a im podobné cestičky na Liptove trocha poznám :-D , už som kedysi nimi išiel

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 07.12.2006, 9:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="michi"]... a to ste ešte nešli cez Hodrušu /pri BS/. Podla encyklopédie má 11 km a je to najdlhšia dedina v SR. Mne sa zdalo, že je nekonečná...!

ani nehovor každý rok tadial idem do BS :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 07.12.2006, 11:56
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....noooo... keď už hodruša - tak to treba konča Hodruše uhnúť do prava (ida zo Žarnovice) smer Kopanice a za kopanicami uhnúť dolu na takú nepravdepodobnú cestu (ak prídete k až gýčovému miniatúrnemu tajchu tak ste trop... odbočka bola cca 200 m nazad) ktorá ústi zase späť na hlavnú do Štiavnice ale od Levíc. Nie je to priam skratka ale tú cestu treba prejsť. Zjazd úzkymi serpentínami v strmej stráni po rozbitej kedysi asfaltke na dno údolia temným lesom stojí za to. Inak... je to verejná štátna cesta... takže full legal.

Obrázok

Na túto mapu ani nekreslím žiadne šípky. Vsjo jasno... je to tá spojka zhora dole. Cesta je síce nakreslená žlto... ale v skutočnosti je tu kľukatý úzky pás rozflákaného asfaltu.


Naposledy upravil Martin 4 dňa Štv, 07.12.2006, 15:07, celkovo upravené 2



Štv, 07.12.2006, 14:59
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: