Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:17
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Skratky a alternatívne trasy 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
....noooo... keď už hodruša - tak to treba konča Hodruše uhnúť do prava (ida zo Žarnovice) smer Kopanice a za kopanicami uhnúť dolu na takú nepravdepodobnú cestu (ak prídete k až gýčovému miniatúrnemu tajchu tak ste trop... odbočka bola cca 200 m nazad) ktorá ústi zase späť na hlavnú do Štiavnice ale od Levíc. Nie je to priam skratka ale tú cestu treba prejsť. Zjazd úzkymi serpentínami v strmej stráni po rozbitej kedysi asfaltke na dno údolia temným lesom stojí za to. Inak... je to verejná štátna cesta... takže full legal.


To dobre to niekedy musím vyskúšať :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 07.12.2006, 15:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej pozri nazad... doplnil som mapu.


Štv, 07.12.2006, 15:09
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Andrej pozri nazad... doplnil som mapu.


No to vyzera velmo lakavo akurat kamoš na xare sa bude asi divne tvariť :-D :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 07.12.2006, 15:14
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
No to vyzera velmo lakavo akurat kamoš na xare sa bude asi divne tvariť :-D :-D


muhehe :twisted: ... ale dá sa to... išiel som to aj na Espere.

A ešte jedna na dnes... Nasledujúca obchádzka umožňuje komplet vynechať hlavnú cestu od Zlatých Moraviec (resp Nitry) až po Žarnovicu. Keďže mapa by vyšla velmi velká, obrázok sa bude týkať iba najdivokejšieho úseku, inak len popisom.

Smerom od NR : Zlaté Moravce -> Topolčianky, za žel priecestím za posledným domom do prava -> Machulince -> Obyce, údolím Žitavy stále hore. Na križovatke na Velkú Lehotu rovno -> Malá Lehota. Ešte pred Malou Lehotou je taká potratová odbočka do prava hore kopcom s hrdzavou zle čitatelnou smerovou šípkou "Píla" A to už sme na mape.

Obrázok

Príde sa ku kaplnke a značke s nápisom "Cesta v zimnom období neudržiavaná" (a myslia to vážne!) Takže po tej úzkej rozbitej kedysi asfaltke dolu strmými serpentínami (krásny výhľad do údolia) až dole a dolinou sa príde ku kravínom kde sa napája na cestu Žarnovica - Partizánske. Tam jest zatočiť jak je libo podla zamýšlaného ciela výpravy. Pri jazde opačným smerom (od BB smerom na juh) odbočiť v Žarnovici smer Velké Pole a pri kravíne uhnúť do lava.

Cesta je viac menej prejazdná aj pre cestné autá (aj to som išiel na Espere) ale v zime je ťažko prejazdná až úplne zarúbaná aj pre plne vybavený offroud. Keďže je to údolie otočené na sever, už som sa tam otáčal aj koncom Apríla pre totálnu neschodnosť (totiž tie serpentíny sú na fakt strmom svahu a nejaké zvodidlá alebo čo tam neuznávajú, takže nie je žiadne miesto pre chybu. Následné kutululu by bolo vélmi dlhé.....)


Štv, 07.12.2006, 15:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: geniálne :lol: fenomenálne ;-) fšetko :smt023

_________________
OFF the ROAD


Štv, 07.12.2006, 16:36
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 10:35
Príspevky: 129
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu cestu som presiel aj na motorke (chopper), ale viac krat to skusat urcite nebudem. Vadsinou je to ako polna cesta, skoro stale som mal nohy dole aby som sa nestrepal a ten usek som isiel rychlostou asi 5km/h. Ja by som to doporucil pre SUV a OFF.


Štv, 07.12.2006, 20:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: