Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:08
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Poistná udalosť 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skús www.skp.sk. Nájdi si tam podľa EČ a dátumu nehody, či bolo auto ešte poistené tvojou poistkou, alebo už nie.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 20.03.2007, 17:19
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
NA SKP maju bordel, neaktualizuju to casto ... To nie je smerodatne ...
Okrem toho neviem, preco by mal byt potahovany predajca auta, ked oficialne sa auta zbavil pred burackou ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 20.03.2007, 19:18
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No kámoš dostal od Kooperatívy jasne papier keď to odhlásil že poistenie bolo ukončené s dôvodu zmeny majiteľa.Koťo to skp.sk asi naozaj neaktualizujú lebo to tam vôbec nebolo,ale aj tak dík.Pracujeme stále na tom a dík aj Tebe Finder a všetkým ktorý chcú pomôcť. :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 20.03.2007, 19:27
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Rudi ak niesom maitelom niečoho čo už nieje napísane namňa(auto),
a mam na to papiere,poisťovňa nemôže ma brať na zodpovednosť za DN.
A keď tak to musí dokázať. Dôkazy sú na strane tvojho kama, podla toho čo si uviedol.1. riadne odhlásenie vozidla:kupnopredajna zmluva,tam sú údaje o novom vlastnikovi:teda o vynnikovi DN.
Dôležité sú aj všetky dátumy odhlasenia na políci a ukončenie zmluv.
vsahu s poisťovňou a datumom havarky.
2, Na tychto zakladních údajoch atd nema poisťovňa žiadny nárok voči tvojmu kamovi ani pred súdom.Ak poisťovňa bude ripať do tvojho kama
zažalujte poisťovňu. :smt064


Uto, 20.03.2007, 22:08
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.01.2007, 20:33
Príspevky: 143
Bydlisko: KM, ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zaujímavý problém, ja som teraz tiež predával auto, poistku zrušili na základe okopírovaného techničáku, kde bol zaznamenaný odpis na nového majiteľa /teda prihlásené ho ešte nemal/.
V prípade, že mám uzavretú iba zákonnú poistku a spôsobím škodu, bude ju poisťovňa poškodeného odo mňa vymáhať?
Spomenutá tu bola aj DAS, máte niekto skúsenosti či sa oplatí zaplatiť za ich služby?


Str, 21.03.2007, 0:09
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
iv@n píše:
V prípade, že mám uzavretú iba zákonnú poistku a spôsobím škodu, bude ju poisťovňa poškodeného odo mňa vymáhať?
Spomenutá tu bola aj DAS, máte niekto skúsenosti či sa oplatí zaplatiť za ich služby?

Zakonna je prave nato, aby si nic neplatil ...
DAS - ano, ale zatial len v teoretickej rovine, len mi radili, zatial nic neriesili .. Kamosovi hej, poistovna mu nechcela dat prachy z buracky ...
Ono zase 4 litre za rok nei je vela ... To hovorim o plnom poisteni, ak chces len ako vodic, pripadne majitel auta (co su dve rozne veci, lebo nemusis soferovat svoje auto), tak si nieco cez tisicku ... Pozri ich web.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 21.03.2007, 0:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
stara jasna vec s tymi poistovnami :roll: vsetci platte a ked dojde na nich tak :evil:

ked vsetko je tak ako si napisal ze auto odhlasene na noveho majitela a zrusena poistka tak nechapem preco by mali vymahat skodu od teba :twisted: zazaluj ich za neopravnene vymahanie $$$ :evil:

a je to tak-poistku ti nezrusia len tak zo srandy. pri odhlasovani sa do technicaku uvedie novy majitel a na zaklade ofotenej kopie technicaku ti zrusia poistku.fotokopiu si stale mozes urobit ty pred tym ako novy majitel zmizne aj s autom. ty s tym autom uz nic nemas spolocne a mozes kludne odhlasit poistku. vramci slusnosti sa predavajuci a kupujuci dohodnu napr aby s odhlasenim poistky pockal den,dva pokial si novy majitel uzatvori svoju a prihlasi auto.

myslim si ze to nieje tak ze ked auto odhlasis tak tvoja poistka automaticky neplati... plati pokial ju nezrusis.
takze:
1:ak si zrusil poistku pred tym ako sa stala nehoda nic s tym nemas... toto je problem noveho majitela ze nemal este novu a jazdil bez poisteneho auta.

2:ak si predal auto, neodhlasil poistku a novy majitel zapricinil nehodu tak si mal ist nahlasit poistnu udalost a by to teoreticky malo ist z tvojej poistky (plus dalsie obvykle komplikacie)

a ty pises ze velke $$$ vymahaju od teba.. ja vobec netusim preco? :roll: na zaklade coho? zeby nejaky blbo formulovany zakon? :smt017

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 21.03.2007, 0:56
Profil ICQ WWW
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Auto bolo odhlásené na nového majiteľa a poistka zrušená.Ešte poisťovňa poslala doklad o zrušení poistky a bezškodovom priebehu.Tak uvidíme zajtra dnes sme volali na tú kanceláriu poisťovní či ako sa to volá a slečna alebo paní mala dovolenku máme si zavolať zajtra tak uvidíme.Ani Já stále nechápem čo oni vlastne chcú ale už som mal dočinenia s tou najlepšiou poisťovňou roka(KOOPERATÍVOU) tak viem čo tam oni dokážu.Postrácali mi dokumenty čo som im tam zaslal a potom Já som musel chodiť vybavovať druhé a to som mal odložené aj podacie lístky s pošty že som to odoslal.Já si osobne myslím že toto všetko spískala Kooperatíva,lebo najskôr oni kámoša stále naháňali a keď im dodal všetky podkladi tak povedali že je to OK a on s tým už nič nemá.Asi zas niečo postrácali a tak to posunuli na tú kanceláriu.No veď uvidíme zajtra.Zatiaľ všetkým ďakujem za záujem. :wink: :twisted:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Str, 21.03.2007, 1:16
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať p
Vyserte na túto poisťovúu a poisťiťe sa inde. Ja som v Alianci a nemám
žiadny problém. čo sa tíka DASky jednoznačne ano. Som u nich už 3 roky
a stačilo mi ukázať poit. kartu. Mam ju proti zamestnavatelovi , VP,
a rodiny.Ak som si istý že som v práve stačilo mi tuto DASkartu ukázať
protistrane a odkazať ich problem voči mne na DASku, je to aj dobrí psichologicky ťach.A kedˇ to nezabere maju smolu.


Str, 21.03.2007, 9:09
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
1:ak si zrusil poistku pred tym ako sa stala nehoda nic s tym nemas... toto je problem noveho majitela ze nemal este novu a jazdil bez poisteneho auta.

2:ak si predal auto, neodhlasil poistku a novy majitel zapricinil nehodu tak si mal ist nahlasit poistnu udalost a by to teoreticky malo ist z tvojej poistky (plus dalsie obvykle komplikacie)

Ci poistku zrusil alebo nie, nie je podstatne ... Poistka straca platnost zmenou majitela auta ... Uz je kazdeho osobna vec, ci plati dalej poistku, ktora uz nic nekryje alebo nie ... :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 21.03.2007, 10:14
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No aby sme to uzavreli,dnes kámoš volal do tej kancelárie slov.poisťovateľov a slečna čo to mala na starosť tam konečne bola.Tak jej vysvetli že on v čase nehody už nebol majiteľ a ona na to:Jéééééj vy ste už neníííí majiteľ? Že tak potom nič tak nech nič neplatí že sa ho to už netýka.A on jej na to hovorí,ale veď ma mohlo aj jeb..ť a ona na to že :To vám verím.Tak teda dúfam že je to všetko za nami,ale asi by som slečne vyčistil žalúdok viac.Evidentne nič o tom nevedela ale hlavne že Ti pošle papier,že:Zaplaťte 19 000Sk do dvoch týždňou a hotovo.Tak Vám chcem všetkým poďakovať za ochotu a záujem.Dík :smt127

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Str, 21.03.2007, 21:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: