Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:20
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Poistná udalosť 
Autor Správa
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Nema niekdo skúsenosti s týmto?Kamarát predal auto ,odhlásil ho na nového majiteľa ofotil TP a odhlásil ZP.Nový majiteľ auto ešte pred tým ako auto na seba prihlásil spôsobil sním dopravnú nehodu.A teraz poisťovňa Kooperatíva poslala kámošovi papier že má zaplatiť škodu 190 000Sk.Pritom im už asi 6-krát posielal tlačivá a prefotený TP ,že v čase Dopr.nehody už nebol držiteľom a ani poistníkom vozidla.Čo sa dá s tým robiť.Prosím o rady,ale nie typu:nezaplať!Poisťovne si robia čo chcú a majú dobrých právnikov len aby od Teba dostali peniaze,v opačnom prípade majú času ačasu.Tak prosím naozaj rozumné rady.Dík
PS:nejedná sa o malú čiastku. :cry:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 20.03.2007, 12:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak toto stalo bráškovi onehda z Ladou. Najlepšie isť osobne do poisťovne a najlepšie najprv isť z terajším majitelo k notarovi a spísať že je on vlastníkom auta a preberá zodpovednosť. Inač nemusí moc poisťovna brať na zretel. Bráško mal s tým skoro 4 roky opletačky na policii a podobne o poisťovnách ani nehovoriac ale neplatil nič a škodu musela poisťovna nakoniec vymáhať od sučasného majitela. Treba rýchlo konať pač poisťovne sa neserú moc. Hlavne isť osobne na poisťovnu prípadne sa poradiť z nejakým známim právnikom keby začali moc vaskakovať a ohánať s aprávnikmi.

Kua tomuto sa hovorí skru... smola :shock:

Držím palce

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 20.03.2007, 12:17
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi do toho nevidim, ale preco poistovna od niekoho vymaha peniaze, ked niekto plati poistku ? Ved mala byt skoda zaplatena z poistky za to auto. Alebo je to tak, ze platim poistku a ked sposobim skodu, este zaplatim aj tu skodu ? Tak naco potom poistka ?


Uto, 20.03.2007, 12:24
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
Asi do toho nevidim, ale preco poistovna od niekoho vymaha peniaze, ked niekto plati poistku ? Ved mala byt skoda zaplatena z poistky za to auto. Alebo je to tak, ze platim poistku a ked sposobim skodu, este zaplatim aj tu skodu ? Tak naco potom poistka ?
Andrej o takéto rady som mal záujem,dík! :smt023
MilanG kámoš tú svoju poistku zrušil pri odhlásení na nového majiteľa a ten si ju ešte neurobil a ani auto neprihlásil na svoje meno.Ale tiež nerozumiem tomuto postupu,ak sa chce voziť mal by si urobiť poistku pre každý prípad a ak si ju neurobí tak nech potom platí on a nie starý majiteľ ktorý si splnil všetko ako mal.Skur...ý bordel!

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 20.03.2007, 12:29
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na zaklade toho co si popisal, ako to vidim ja:
Auto je u polizei odhlasene, poistka je odhlasena ...
Majitel auta je povinny auto prihlasit do x-dni (7?) na polizei ... Tam od neho samozrejme vyzaduju aj zmluvu o uzavreti PZ, inac ho neprihlasia do evidencie...

Myslim si, ze v tom to pripade prebera zodpovednost za plnenie slovenska asociacia poistovatelov. Je to s nimi na dlhe lakte, ale ina cesta asi nevedie .. Je to ten isty pripad, ked auta mam v evidencii ale mi uplynie doba za uhradenie poistky (cize defacto mam zmluvu neplatnu, resp, vypoviem zmluvu so starou pistovnou, ale s novou neuzatvorim a jazdim vlastne s nepoistenym autom). Ak taketo auto sposobi skodu, je vinny majitel auta. KEdze je vsak mozne, ze vzniknu financne prietahy (nemam, nedam), plati to SAP, ktora si nasledne tieto penaize od dotycneho vymaha naspet sudnou cestou. KAzda poistovna odvadza prislusne percenta do SAP prave kvoli takymto pripadom ...

cize - treba vybehnut osobne do Kooperativy, nechat im tam pisomne stanovisko, ze nie som majitel auta, nechat im tam fotokopie z DI, ze ku dnu tomu a tomu bolo auto uz niekoho ineho, a nech sa obratia na SAP.

V kazdom pripade treba crnknut aj na SAP ci je postup spravny, pripadne to odkonzultovat s pravnikom.

Na kooperative si treba nechat vystavit papier na podatelni, !!!, ze to tam bolo dorucene, aby sa nehadali, pripade od nich ziadat pisomne stanovisko k veci, zase pisomne !!! Pokial nepochodis, treba si vypytat nadriadeneho cloveka v bratislave, ze sa ides stazovat tam (vecsinou to pomaha), a dolozit nejake poznamky, ze porusuju zakon, a podas na nich zalobu za neopravne vymahanie pohladavok a porusovanie zakona ....

V kazdom priapde s kooperativou len pisomne, su to vydrbanci ...
Asi by som neplatil, doklad mam, ze auto nebolo moje, a nez potom naspet dostanes prachy z kop naspet, uplynie vela vody ... Ak dostanu prachy (je jedno od koho) maju na saleme dalsie riesenie situacie ... Aj keby si bol v prave ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Uto, 20.03.2007, 12:52, celkovo upravené 2



Uto, 20.03.2007, 12:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rado sa stalo. :D Dúfam že pomôže k spokojnosti majitela

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 20.03.2007, 12:46
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.poistovne.sk/show.php?db=nspravy&id=5
--
V prípade, že sa spôsobí škoda prevádzkou motorového vozidla, na ktoré nebolo uzavreté poistenie zodpovednosti, Slovenská kancelária poisťovateľov poskytne poškodenému (v zmysle ochrany jeho práv) poistné plnenie z poistného garančného fondu. Keďže miliónové škody (na zdraví, ale aj na majetku) už v dnešnej dobe nie sú výnimkou, ale skôr pravidlom, nemali by osoby, ktoré sú povinné uzavrieť poistenie zodpovednosti, podceňovať splnenie tejto svojej povinnosti, pretože Slovenská kancelária poisťovateľov má právo proti tomu, kto zodpovedá za škodu, na náhradu toho, čo za neho plnila

Este edit --
http://www.poistovne.sk/poradenstvo/show.php?id=518
Predtým by ste mohol napísať ešte jednu sťažnosť na postup poisťovne riaditeľovi prislusneho odboru (odbor likvidácie?), resp. členovi predstavenstva, ktorý za túto oblasť v spoločnosti zodpovedá a pohroziť súdnou cestou.

Zaujimave citanie - http://www.poistovne.sk/poradenstvo/archiv.php?cat=28

Este jedne edit - hadajte co mi povedal oblastny zastupca DASky, ze s kym maju naviac sudnych sporov ? :-D (asi 70% zo vsetkych).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 20.03.2007, 13:07
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder dík,akurát som sa dozvedel že mu to neprišlo už s Kooperatívy ale už so Slov.kan.poisťovateľov.Takže makáme na tom je to riadny bordel. :evil:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 20.03.2007, 13:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ty ked odhlasujes auto tak stale plati tvoja poistka - tym ze ho prehlasis na ineho drzitela (majitela) tak len dostanes dalsi papiercek na ktorom je jeho meno (teda on ma uz tvoje auto aj technicak aj ten papierik). Tvoja poistka stale plati !!!!!!!!! . On ked auto chce prepisat na seba musi najprv zaplatit poistku potom mu vydaju na policii novy technicak , POTOM HO POSTLE PREFOTENY K TEBE, a az ty s tym prefotenym tech ides do poistovne na zaklade coho ti zrusia tvoju staru poistku. Cize ak si nieco z tohto postupu porusil - tak bohuzial - inak poistka v poistovni sa neda zrusit len tak zo srandy ....


Uto, 20.03.2007, 13:32
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na veci sa nic nemeni .. Treba crnknut na http://www.slaspo.sk/index.php, preburat sa az k niekomu kompetetnemu (resp. vlastne ved isto nejake telefonne cislo je uvedene na tom papieri), a vysvetlit im situaciu, s tym, ze nenesies zodpovednost za auto, ktore nie je tvoje ... NEch kontaktuju majitela auta, doklad z DI mas, posun im vsetky jeho kontaktne udaje + odfaxuj doklad z DI a je ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 20.03.2007, 13:35
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
Ty ked odhlasujes auto tak stale plati tvoja poistka - tym ze ho prehlasis na ineho drzitela (majitela) tak len dostanes dalsi papiercek na ktorom je jeho meno (teda on ma uz tvoje auto aj technicak aj ten papierik). Tvoja poistka stale plati !!!!!!!!! . On ked auto chce prepisat na seba musi najprv zaplatit poistku potom mu vydaju na policii novy technicak , POTOM HO POSTLE PREFOTENY K TEBE, a az ty s tym prefotenym tech ides do poistovne na zaklade coho ti zrusia tvoju staru poistku. Cize ak si nieco z tohto postupu porusil - tak bohuzial - inak poistka v poistovni sa neda zrusit len tak zo srandy ....


Poistka straca platnost zmenou majitela auta ... Aspon si to tak pametam ... Papiere z poistovne mam v aute, mozem sa pozriet, ale vseobecne to asi plati u vsetkych poistovni ...

Dalej je to dobre ... organ nezapise auto, bez jeho zakonnej poistky ..Na zaklade ofoteneho technicaku potom poistovna zrusi poistku. Resp. ofotit si ho mozes sam, lebo ich zaujima ci si este vlastnikom alebo nie, a nie ci si ho dotycny prihlasi v mieste svojho bydliska ...

Ale na veci to stale nic nemeni. Myslim si, ze sa poistovna z toho bude chciet vyvliect (a pravom), kedze typek nemal uzatvorenu poistku, poskodeny to posunulna SAP, a ta k rudimu (kamosovi) ...
Kedze vsak auto v tej chvili preukazatelne nebolo jeho, nasledky asi bude znasat kupec ...

--
Edit
http://www.kpas.sk/downloads/zpzp.pdf
Zanik poistenia zodpovednosti --
b) zapisom prevodu drzby mot. vozidla na inu osobu

Este raz - ak uz nie som majitel (mam na to dokaz v technicaku), viac ma nezaujima ... Ja predsa nemozem donutit noveho majitela k zapisu v okrese jeho bydliska ... Zahlasim u policajtov prevod, dam mu kluciky+doklady, zoberiem love, a trada domov .. Viac ma nezaujima ...

Este odbocim - trochu podobny pripad je, ak naburas na prevoznych znackach ale - majitel si uz ty ... Ak si majitel, mas problem, pretoze znacky su prihlasene na predajcu, a ty vlastne nemas uzatvorenu zmluvu po povinnom poisteni. V tomto pripade sa to robi tak, ze zmluva sa napise bez SPZ, a dopise sa dodatocne po prideleni na DI ... Ak este nie si majitel, mozes dufat ze predajca to zoberie na seba, co by mal, ale aj z toho sa radi vykrucaju ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Uto, 20.03.2007, 14:20, celkovo upravené 4



Uto, 20.03.2007, 14:02
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
Ty ked odhlasujes auto tak stale plati tvoja poistka - tym ze ho prehlasis na ineho drzitela (majitela) tak len dostanes dalsi papiercek na ktorom je jeho meno (teda on ma uz tvoje auto aj technicak aj ten papierik). Tvoja poistka stale plati !!!!!!!!! . On ked auto chce prepisat na seba musi najprv zaplatit poistku potom mu vydaju na policii novy technicak , POTOM HO POSTLE PREFOTENY K TEBE, a az ty s tym prefotenym tech ides do poistovne na zaklade coho ti zrusia tvoju staru poistku. Cize ak si nieco z tohto postupu porusil - tak bohuzial - inak poistka v poistovni sa neda zrusit len tak zo srandy ....
No čo Já viem vždy som prefocoval TP s dopísaným novým majiteľom,teda odhláškou na neho a keby to bolo ako hovoríš s tou poistkou tak to mali vyplatiť s jeho poistky a bolo by to.Keby to bolo tak ,na základe čoho teda zrušily tú jeho poistku?Keď píšeš že zrušiť poistku sa nedá len tak zo srandy.Neviem ale keď robíš s autami a predáš ich nejaké množstvo za rok,chcem vidieť ako naháňaš tých ľudí aby Ti posielali prefotené TP.Asi teda nie asi,ale určite by si videl tú pakáreň.Potom by si už asi nevozil autá ale len naháňal ľudí aby Ti poslali prefotené TP.Neviem ale robím s autami už dlho a takto som to nikdy nerobil a ani žiadna poisťovňa nemala zatiaľ proti môjmu pstupu žiadne výhrady.Aj keď zatiaľ sa chodí so džbánom po vodu pokiaľ ............No neviem ale ak to je správne tak Ťa majú na to upozorniť,že to robíš zle. :evil: :twisted:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 20.03.2007, 14:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
poistka straca platnost odhlasenim majitela z auta, teraz tatko kupoval auto a tiez isel na risk ale robi sa to tak ze brnknes pred prevozom poistovaciemu agentovi-svojmu-ak mas- a upozornis ho. nova poistka vznika v tom momente ako ti ju vypise poistovak a nie az ked pride do poistovne.
Takto to riesim ja, pocuj kupil som auto potrebujem ho previest,keby cosi vypis papiere.

fakt ma na ten predaj kupno predajnu zmluvu?

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Uto, 20.03.2007, 14:28
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dobre pises, taka je naozaj realita, akosom ja popisal vyssie pripad na prevoznych znackach ...

Zmluva - je to vec dohody, v kazdom pripade budu mat v pripade sporu problem obaja, ale asi viac predajca. Naviem vsak ci sa to tyka zapisu do technicaku, nakolko policajti to nepotrebuju, a ja predsa slobodne a bez natlaku uvediem ako majitela auta kupcu, cize na veci to asi nic nemeni ...
Zmluva ja o zaruke, a pripadne o financom vyrovnani ...
Nikde nie je napisane, ze si nemoze vymenit kluciky a doklady a peniaze a rozist sa ...

Ze si on (kupca) neplni povinnosti, je jeho problem ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 20.03.2007, 14:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
moj nazor je ze skoda pada na hlavu kupcu, treba este kuknut male pismenka na zmluve predavajuceho

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Uto, 20.03.2007, 14:36
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: