Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:09
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 LADA - spomienky 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Táto debata sa pôvodne nachádzala v sekcii úpravy - škoda 120. Ale keďže sme plynule prešli od škodivky k Lade... :-D :-D

GaboSB píše:
Asi v 94r som mal Škodovku len jednu, len raz a posledný krát, čím viac som sa o ňu staral, tým viac ma sra.a, stále čosi chcela, tak som ju predal a kúpil Ladu 2104, 1500cc 5-kvalt kombičko, v zime som dal do zadu pneu 185/80/13 a škodovice si išli oči vyočiť kde som s tým vyšiel. Tam kde ony vydýchli paru ja som letel ako strela a to plný alebo prázdny. Jednu chybu mala, že mala 4 roky a kvitla sťa púpavy na lúke. :lol: :lol: :lol:


to je pravda, 2104, 2105 hrdzaveli strasne

inak ja som mal staru 2102 Combi, ale motor 1680ccm, vstrek, ina vacka..., 5kvalt, rozsirena, znizena, dvojite tlmice, servo, klima, central, elektrika vsade... vmax 210
V roku 93 to bol genialny vychovny prostiedok na Felicie 1,6 a Gti Golfy.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Naposledy upravil palo-cherokee dňa Str, 21.03.2007, 9:51, celkovo upravené 1



Uto, 20.03.2007, 20:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
GaboSB píše:
Asi v 94r som mal Škodovku len jednu, len raz a posledný krát, čím viac som sa o ňu staral, tým viac ma sra.a, stále čosi chcela, tak som ju predal a kúpil Ladu 2104, 1500cc 5-kvalt kombičko, v zime som dal do zadu pneu 185/80/13 a škodovice si išli oči vyočiť kde som s tým vyšiel. Tam kde ony vydýchli paru ja som letel ako strela a to plný alebo prázdny. Jednu chybu mala, že mala 4 roky a kvitla sťa púpavy na lúke. :lol: :lol: :lol:


to je pravda, 2104, 2105 hrdzaveli strasne

inak ja som mal staru 2102 Combi, ale motor 1680ccm, vstrek, ina vacka..., 5kvalt, rozsirena, znizena, dvojite tlmice, servo, klima, central, elektrika vsade... vmax 210
V roku 93 to bol genialny vychovny prostiedok na Felicie 1,6 a Gti Golfy.


Hmm, jáj to musel byť ozaj kúsok, dáke foto si neuchoval? Ináč tlmiče na Ladách mali dobrú vlastnosť, že sa dali rozoberať a vymeniť olej podľa potreby. Na leto som mal sadu z hustejším olejom a na zimu z riedším. Výmena trvala pár min. a vždy sedela podľa mojich predstáv. 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Uto, 20.03.2007, 21:11
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
GaboSB píše:
Hmm, jáj to musel byť ozaj kúsok, dáke foto si neuchoval? Ináč tlmiče na Ladách mali dobrú vlastnosť, že sa dali rozoberať a vymeniť olej podľa potreby. Na leto som mal sadu z hustejším olejom a na zimu z riedším. Výmena trvala pár min. a vždy sedela podľa mojich predstáv. 8)


Foto som nejaké aj uchoval, ale iba na papieri + negatív sa možno niekde povaľuje. V tej dobe bol digitálny foťák pre mňa skôr vec z filmu ako realita :-)
K tým tlmičom - ja som tam mal Monroe, nie origo Lada

Ja som na Ladu trochu zaťažený, mal som ich 7. Ak vezmeme do úvahy koncepciu a rok kedy vznikla, tak to je geniálne auto. Inak dosť podobné Jeepu :-) - teda myslím tým prístupom k výrobe.

A malo jednu vlastnosť, že keď sa náhodou pokazilo niečo, tak domov som došiel VŽDY! (napríklad s prasknutým tesnením pod hlavou 550 km z Linzu do ZA)

EDIT: Gabo, asi túto našu debatu presuniem inde, nech to tu nekazíme OT.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 21.03.2007, 9:41
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to áno, žiguli domov došla vždy, na otcovej 2102 sme šli na ukrainu, vtedajšie zssr do mesta Strii asi 350km tam a 350km späť na dvoch šróboch na zadných kolesách plne naložený, 5 ľudí + toálne plný kufor + plná záhradka.. Proste dakedy boli puklice priskrutkované na držiaku, kt. držal na dvoch skrutkách kolesa, no a tie druhé dve sa akosi zabudli dať. Úplne v pohode sme došli a potom sme len krútili hlavami ako to po tých ruských cestách mohlo vydržať. Ináč také prasknuté tesnenie pod hlavou je na ladách rarita a o prasknutých hlavách ani nehovorím, nestretol som sa ani s jednou. :-)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Str, 21.03.2007, 11:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: