Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 13:05
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Motorove oleje 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
1) Pred kupou som mal v rukach servisnu knizku s kompletnymi zaznamami ...
2) kamos ma kamosa v NR servise, kde bol ten teraz moj GR servisovany aj zakupeny a tak som s nim stravil v druznej debate hodku a dozvedel som sa priamo od zdroja co to vlastne idem kupit ...
3) Poznam cloveka co pozna predosleho majitela a ten potvrdil zasadne informacie typu "nejazdene v terene", "pravidelne servisovane" atd ...
4) auticko som odskusal v pritomnosti skuseneho majitela ineho GRka identickej vybavy , nafotil a podrobne si prezrel spodok ...
UFF - dufam ze to stacilo ( inak uz ma so mnou cca 15tis km a zatial som spokojny... )

_________________
OFF the ROAD


Pia, 27.10.2006, 17:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
1) Pred kupou som mal v rukach servisnu knizku s kompletnymi zaznamami ...
2) kamos ma kamosa v NR servise, kde bol ten teraz moj GR servisovany aj zakupeny a tak som s nim stravil v druznej debate hodku a dozvedel som sa priamo od zdroja co to vlastne idem kupit ...
3) Poznam cloveka co pozna predosleho majitela a ten potvrdil zasadne informacie typu "nejazdene v terene", "pravidelne servisovane" atd ...
4) auticko som odskusal v pritomnosti skuseneho majitela ineho GRka identickej vybavy , nafotil a podrobne si prezrel spodok ...
UFF - dufam ze to stacilo ( inak uz ma so mnou cca 15tis km a zatial som spokojny... )


To je vsetko v poriadku. Len ci v tych zaznamoch ma uvedene kedy boli menene jednotlive naplne nie iba olej v motore. V differencialoch v prevodovkach...chladica kvapalina, brzdova kvapalina, spojkova kvapalina, olej v serve a pod. Najlepsie ak to tam nie je vsetko vymenit aj ked to nebude lacne. Potom si mozes viest svoj zaznam.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 27.10.2006, 18:11
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Uff :shock: ...
Ale je to i pre mna mimoriadne actualne... Mam dojazdene na 120tis km a teda je treba menit naplne. Poradte :
- menite si olej a filtre sami ( na ulici pred panelakom ??? ) . Ak ano skuste len strucne nacrtnut ako na to ( naposledy som si menil olej v S105 a este pred tym S100 )

No ja som si teraz v terrane dal menit olej aj rozvody kamosovi, co doteraz (hlavne) robil len miciny a vitary...
Nejako sa s tym neparal ... Filter nesiel povolit, a okrem toho je tam dost debilny pristup, tak ho normalne vymlatil tycou a kladivom (nesmejte sa, ruska metoda funguje, akurat bol motor mierne zasraty).
Olej - to bola jedna basen, ropa je odvar proti tomu :-D ..
Viem co tam bolo naposledy liate, takze som vedel co mam kupit.
Servisna knizka je, ale potom to malo dalsich 3 majitelov, a ti hlavne asi menili len motor, maximalne chladiacu, takze pomaly ma caka asi vsetko ... Inac, co sa mna tyka, principialne nevidim do buducnosti problem s vymenou oleja, na ravke som si menil sam, akurat ma zaujimalo ako povoli kamos ten filter, bol fakt fest utiahnuty ...

IvoLUCKY píše:
- ak menite olej v srvise na co si davate pozor propadne ake finty pouzivate ?

No, zvycajne ti ho naleju z takej velkej pixle, kde nevies co je, takze vopred sa skus sam dohodnut, ci si mozes doniest svoj ...
Inac ci je vymeny (a komplet, nie len napr. 2/3) - ak je to solidny servis - bud vidis cez sklo do dielne, alebo mozes obsmrdat technikovi za chrbtom ... Ak nie - ruky prec !!!!!
IvoLUCKY píše:
- TRENCANI a okolie - kam chodite s Nissanmi ( moj je od detstva cez pubertu az do dospelosti odservisovany v NR servise ). Zamyslam sa ci ist tam kde ho uz poznaju, alebo staci v Tn priamo ALEBO ak poznate v okoli TN (PB, DCA, NMnV...) niekoho dobreho na Nissany a este lepsieho na Patrol PROSIIM poradte.

Mno, co si trufnem sam, spravim sam, co nie, skusim zlomit kamosa, co ani kamos nie, skusim radu RadaND, ak ani ti nie, tak asi Nissan TN. Niekde medzi ND a TN mi pri poslednom pokeci porozpraval par veci o chalanoch, kam chodi, a celkom sa mi to pacilo ... Ono aj "garazova" dielna moze byt na urovni ..

A este tip - na stranke nissanu je odkaz, kde sa mozes zaregistrovat, a mas urcite zlavy na servis a material v zavislosti do veku vozidla ... Neskusal som, ale je to zaujimave :wink:


Pia, 27.10.2006, 19:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder to sa aj tak robi ked nejde povolit filter,zospodu ho prepichnes tyckou ,nechas vytiect olej a povolis.Ja davam ESSO ULTRA ,TURBO DIESEL-semi synthetic 10W-40.Ked som Patrola kupil vsetko co sa dalo som povypustal a dal som nove naplne.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 27.10.2006, 20:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to čumím :shock: to je hotový román :twisted: tolko informácii o olejoch som ešte nevidel :roll:


Pia, 27.10.2006, 20:24
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
.
No, zvycajne ti ho naleju z takej velkej pixle, kde nevies co je, takze vopred sa skus sam dohodnut, ci si mozes doniest svoj ...


No, tak toto ti asi dovolí len dobrý kamarát alebo garážista. Ono totiž žiaden autoservis ešte z roboty nezbohatol. A tak všetci majú rôzne dealerské zmluvy a zľavya zarábajú aj na predaji príslušenstva, náhradných dielov a náplní.
A keďže mám trochu prehľad, aké sú marže na olejoch (a preto kupujem priamo u dovozcu :-D :-D ) tak viem, že na litri oleja sa dá zarobiť pomerne dosť.


Pia, 27.10.2006, 20:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
A keďže mám trochu prehľad, aké sú marže na olejoch (a preto kupujem priamo u dovozcu :-D :-D ) tak viem, že na litri oleja sa dá zarobiť pomerne dosť.


Kedze kupujem za nakupne ceny tak mozem potvrdit.

Do motora lejem
Castrol TXT Softec Plus 5W-30
(Long Term Protection)

Do differencialov lejem
Castrol SAF-XJ

Do redukcnej prevodovky lejem
Castrol EP 80W

Do hlavnej prevodovky lejem
Texaco MTF94

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 27.10.2006, 22:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ja som si teraz v terrane dal menit olej aj rozvody kamosovi, co doteraz (hlavne) robil len miciny a vitary...
Nejako sa s tym neparal ... Filter nesiel povolit, a okrem toho je tam dost debilny pristup, tak ho normalne vymlatil tycou a kladivom (nesmejte sa, ruska metoda funguje, akurat bol motor mierne zasraty).
Olej - to bola jedna basen, ropa je odvar proti tomu :-D ..
Viem co tam bolo naposledy liate, takze som vedel co mam kupit.
Servisna knizka je, ale potom to malo dalsich 3 majitelov, a ti hlavne asi menili len motor, maximalne chladiacu, takze pomaly ma caka asi vsetko ... Inac, co sa mna tyka, principialne nevidim do buducnosti problem s vymenou oleja, na ravke som si menil sam, akurat ma zaujimalo ako povoli kamos ten filter, bol fakt fest utiahnuty ...

Dik za rady a postrehy , asi i ja pojdem touto cestou .

No, zvycajne ti ho naleju z takej velkej pixle, kde nevies co je, takze vopred sa skus sam dohodnut, ci si mozes doniest svoj ...
Inac ci je vymeny (a komplet, nie len napr. 2/3) - ak je to solidny servis - bud vidis cez sklo do dielne, alebo mozes obsmrdat technikovi za chrbtom ... Ak nie - ruky prec !!!!!

Hm... OK - je mi teda jasne , ze treba menit fsetko pekne pod kontrolou (aj na predoslych vozoch som to takto robil) ...

Mno, co si trufnem sam, spravim sam, co nie, skusim zlomit kamosa, co ani kamos nie, skusim radu RadaND, ak ani ti nie, tak asi Nissan TN. Niekde medzi ND a TN mi pri poslednom pokeci porozpraval par veci o chalanoch, kam chodi, a celkom sa mi to pacilo ... Ono aj "garazova" dielna moze byt na urovni ..

Ja to tiez citim podobne. Po skusenostiach s servisom Peugeotu ( to je na samostatny roman :cry: ) sa tiez uberam myslienkou robit si tieto zasahy sam. ALE momentalne nemam priestory a vercajch na iteto ukony A este by som rad po prvy raz chcel vidiet niekoho kto vie kam sahnut, co a ako ... Rozumte skuseneho fachmana...
Takze este raz - PATROLISTI skuste sa pochvalit co , kolko , kde davate , pripadne kde to zhanate a pre mna ( amozno aj inych ) skuste poradit "garazovu" firmu , kamosa ci inu skusenu osobu ...

A este tip - na stranke nissanu je odkaz, kde sa mozes zaregistrovat, a mas urcite zlavy na servis a material v zavislosti do veku vozidla ... Neskusal som, ale je to zaujimave :wink:[/quote]

Toto beriem az ako poslednu moznost ... Pri poslednom telefonate mi v NR servise povedali , ze vymenu oleja a filtra(+filtre na sani a pelovy) mi spravia za 16000 SKK kamararatsky. :shock:

_________________
OFF the ROAD


Ned, 29.10.2006, 19:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Toto beriem az ako poslednu moznost ... Pri poslednom telefonate mi v NR servise povedali , ze vymenu oleja a filtra(+filtre na sani a pelovy) mi spravia za 16000 SKK kamararatsky. :shock:


No a ty neveris kamosom ??? .... :-D je otazne co vsetko v tej cene je.

Ak si predstavis kolko litrov oleja ti treba do celeho Patrola tak to nebude mala suma....jedine, ze by si ho ukradol.....

Co a kolko ti treba to by malo byt v navode. Na LR by som ti poradil ale na Patrol nie.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 29.10.2006, 19:16
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: HE... to je inčé numero :shock: :evil:

Práve fčil nedávno som menil motorový olej + filter.... (na dvore pred domom)

Takže filter bol FRAM ééé... (už neviem aké číslo...a už mi aj bolo nemenovaným prítomným vynadané že fram nie a že radšej Purolator) z AutoPrimy za .... niečo vyše 600,- a olej polosyntetika Total Quartz 7000, 10W40 celá náplň za niečo vyše 1500 Sk. Práve olej som bral vo firme kde som bol prvý krát a vnútili mi olej čapovaný zo suda... a akosi ma to znervóznilo. Skoro som radšej, ak si z flašku oleja osobne strhnem plombu. Na tom sude akože bola príslušná etiketa .... ale aj tak sa mi ten nápad nepáčil...

Vzduchový filter už nekupujem ale periem... a Y60 pelový ani nemá.

Pre zaujímavosť... výmena rozvodového remeňa stála naposledy v Nitrianskom Nissane niečo okolo 11 000,- Nabudúce si remeň mením sám.

Mal by som otázku...

Kto si meníte motorový olej vlastnoručne .... čo spravíte proti zagebreniu diferenciálu olejom ? :evil:


Ned, 29.10.2006, 19:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:oops: :evil: ja som menil mame na kii sportage...a ja šikulka ako som odkrúcal olejovy filter tak sa na mňa vylialo dosť veľa čierneho tepleho oleja ktory nechcel zist dole ani pracim prachom...brat keď ma videl tak skoro umrel od smiechu...jaj....(no samozrejme som najprv olej z motora vypustil) hehe ;-)


Ned, 29.10.2006, 20:31
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
.... čo spravíte proti zagebreniu diferenciálu olejom ? :evil:


zo starej olejovej bandasky vyrezany prislusny tvar a ak sa to zaserie aj tak, tak nic len utret handrou a vystriekat cisticom na brzdy...ten to vycisti a vysusi takze ziadny problem.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 29.10.2006, 20:38
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
Uff :shock: ...

- TRENCANI a okolie - kam chodite s Nissanmi ( moj je od detstva cez pubertu az do dospelosti odservisovany v NR servise ). Zamyslam sa ci ist tam kde ho uz poznaju, alebo staci v Tn priamo ALEBO ak poznate v okoli TN (PB, DCA, NMnV...) niekoho dobreho na Nissany a este lepsieho na Patrol PROSIIM poradte.

Zas mi nejaká téma ušla, takže trochu oneskorene.

Nemám praktické skúsenosti so značkovým servisom v meste, o ktorom hovoríš.Ale párkrát som tam niečo kupoval a nepredpokladám, že vysoké ceny náhradných dielov znamenajú aj nízke a kvalitné ceny služieb.A ako v každom značkovom servise (mám na mysli napr.servis francúzskej značky kundoliz v meste pod hradom, kde im na to, aby zdiagnostikovali vadný ABS snímač, nestačí ani kompjúter, proste sú vedľa, a inde chlap s hasákom na to siahne a opraví)majú záujem celú skupinu vymeniť, nie opraviť, a už vôbec nie optimalizovať cenu.Viem ale, že vo veľkom servise značky od našich susedov v blízkom zbrojárskom meste sú šlendriáni, podhadzujú staré veci vybraté z iných áut atď.Vlastná skúsenosť, komentáre pracovníkov z daného servisu.A vieš, čo je na tom najlepšie?Blížim sa totiž k záveru.Oba servisosalóny majú rovnakého majiteľa.Myslíš, že budú používať rôzne praktiky?
Nájdi si poctivého chlapa, čo tomu rozumie aspoň obecne, na oleje a mechaniku to stačí.Mne ten môj už zdiagnostikoval a opravil veci, že som čumel.Opravil, nie vymenil.Aj na Patrole.


Ned, 29.10.2006, 22:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako som tu uz pisal.Olejovy filter surovo prepichnete ostrym spicom a nechate olej vytiect.Pri povoleni filtra uz je suchy.Za 1hod zaplatite v Nissane 830 sk vsetky modely,+,-.Za Webasto chceli 60 000.Za vypinac 1 300,podobny som kupil v mototechne za 50 a po uprave pasuje.Ja servis nepodporujem a robim vsetko doma.Olejovy filter PH5126-FRAM,olej ESSO 4L 855sk.Napln cca. 6.5L.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 29.10.2006, 22:15
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:

Pre zaujímavosť... výmena rozvodového remeňa stála naposledy v Nitrianskom Nissane niečo okolo 11 000,- Nabudúce si remeň mením sám.

Ty vole .... Tak to som dobre obisiel - kamos ze - kup si co potrebujes a dobehni ... Za cca 3/4 hodiny 3 remene aj filtrom a olejom ....
Sice mi to robil ako protisluzbu ale aj tak ...
Vyzera to tak, ze znackovy servis never more ...

Martin 4 píše:

Mal by som otázku...

Kto si meníte motorový olej vlastnoručne .... čo spravíte proti zagebreniu diferenciálu olejom ? :evil:

Vypustis olej, a pod filter nejaku staru velku handru ...
Alebo Danova rada je tiez sympaticka :-D


Pon, 30.10.2006, 8:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: