Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 6:23
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Drahe zabezpecenie auta - na h..o? 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Bruzdanim po nete clovek najde rozne roztodivnosti. Tera znedavno som nasiel jednu, ktora fakt stoji za uvahu...

Ako viete, poistovne pri velmi drahych autach vyzaduje GPS/GSM lokator, ktory dokaze spolahlivo identifikovat polohu ukradnuteho auta. A predsa sa tie auta kradnu. Su zlodeji fakt taki technicki machri, ze sa dokazu vlamat do auta, v priebehu par sekund ci maximalne minut najst zabezpecovaci system a deaktivovat ho? Neslo mi to do hlavy. Teraz som mudrejsi - zlodejovi staci zainvestovat litrik do vhodneho zariadenia:

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/portable-gps-mobile-phone-jammer-10-meter-range/

"Pekne" je, ze sa to da kupit uplne bez problemov, ziaden cierny trh, ziadna pofiderna domaca vyroba na kolene, vydrzi slapat 2 hodiny na baterie alebo omnoho dlhsie jendoducho napjanim priamo zo zapalovaca auta...

Neviem ako vy, ale mna toto celkom presvedcilo, ze sada skrytych spinacov bude vyrazne lepsie riesenie, ako hitech gps lokator...

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Ned, 08.06.2008, 12:55
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako som tak pozeral na ten produkt, tak ten asi az tak uuuplne uzitocny neni, podl atoho ake frekvencne rozsahy pouziva. Ono predpokladam ze solidna firma nepouziva uplne standardne frekvenice hlavne GPS, GSM pouziva len v SR 3 pasma. NEtusim co je tam to DSC... Ako myslienka velmi vystizne, ale to zariadenie na ktore odkazujes asi nebude naradie na kradeze lepsejsich aut...

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Ned, 08.06.2008, 13:47
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak sa chces spoliehat na to ze alarm ti zaruci neukradnutelnost svojho auta tak ta musim vyviest z omylu pretoze alarm je technicke zariadenie stazujuce odcudzenie. Kvalitne GPS/GSM alarmi pracuju aj online cez GPRS a pri strate spojenia ti hlasia poplach cize zlodej moze zarusit signal ale este ani nebude v aute. Dalsia vec je ze aj ten najdrahsi alarm sa nespolieha len na spojenie GSM/GPS a obsahuje imobiliser ktory v pripade poplachu brani nastarovaniu. Vo vseobecnosti plati ze alarm je na to aby ta upozornil na to ze sa ti nieco deje s autom a je len na tebe ktory sposob si vyberies. Ci ti staci aby ti hukala sirenka pod domom a blikali smerovky alebo ti pride SMS na telefon ktory mas pri sebe a v pripade rusiciek signalu je to aj strata spojenia cez GPRS.
Ale mozes to nechat aj na vypinac na ktory sa budes spoliehas ze ho nenajdu.

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Ned, 08.06.2008, 16:41
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
každé elektronická emisia je nájditelná. Aj tá najslabšia. Stráži to Telekomunikačný úrad SR. Nedovolená emisia v pásme GSM prenosov bude trčať jak kramla z gobelínu. Kto použije rušičku, síce zaruší GSM pager, ale automaticky vyvolá poplach na TÚ SR ktorý vie rušičku s velkou presnosťou nájsť. Následný prúser je asi väčší ako prúser za ukradnutie auta.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 08.06.2008, 16:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 Martin4, keby to bolo take ruzove :(

Na druhu stranu sa taketo zariadenia pouzivaju napriklad pri zasadaniach spravnych rad velkych firiem, vyskume, a inych aktivytach, kde zamestnavatel nechce aby mu unikli informacie. Rusenie GSM, sirokospektralne rusenie KV, rusenie c GHz pasmach, a skla neprepustajuce IRDA. Tienenie je uz standardna vec ale dosti nespolahliva ak je urobena iba speci naterom.
Kontrola vynasanych a vnasanych veci je samozrejmost.

Kto chce ukradnut auto tak ho aj ukradne, ale je len otzka ako daleko na nom zajde :lol: a co ho pori tom postretne :wink:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Ned, 08.06.2008, 17:05
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozrie si tu ponuku lepsie. Je tam viac rusiciek na rozne frekvencie a s nastavitelnym vykonom. Ak zarusite okruh cca 10m, tak na TU rozhodne poplach nebude - nikto to nezisti. Na niektorych zariadeniach je pekne regulovatelny vykon rusenia.

Co sa frekvencii tyka, GPS frekvenciu nezmenite a GSM tiez nie - pruser by mal vyrobca, keby tieto frekvencie zmenili na nestandardne, musia byt totiz certifikovane a TU by to moc neptesilo.

Ak obsahuje lokator aj GSM/GPS imobilizer, ako potom nastartovat auto v podzemnej garazi, nedajboze mimo GSM signal? Zariadenie sluzi na lokaciu, nie ako alarm a keby aj poslal SMS, ta vzhladom k chybajucemu GSM dorucena nebude...

Ja osobne som lokator instalovat neplanoval, alarm mam, ale viem, ze ked auto dakto ukradnut chce, tak ho alarm neodradi - nalozia ho a zmiznu skor, ak ako alarm dakoho privola... Skor mi slo poukazat na to, ze taketo hitech riesenie nie je moc nepriestrelne...

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Ned, 08.06.2008, 19:44
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TU - ako pisete peto, sice funguju ale nie velmi pruzne ..
A kto chce, strci auto do faradayovej klienty - nalozi do kamiona a odfrci s nim kde treba ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 08.06.2008, 21:05
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Plne suhlasim s tym ze kto auto chce ukradnut tak ho ukradne ale pre zlodeja je dvolezity cas. Cim viac casu potrebuje na prekonanie prekazky tym viac ho to odradi. Ak si vytipuje dve rovnake auta a jedno bude bez alarmu co myslite pre ktore sa rozhodne?
to M4 na ten TU by som sa moc nespoliehal...

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Ned, 08.06.2008, 21:40
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 30.11.2007, 22:19
Príspevky: 490
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som používal ako zabespečovacie zariadenie mojho Nera vlastne ide o trošku vedčieho rastu Dobermana :smt106

_________________
Off road Nové Zámky LOSOS http://www.4x4nz.sk/
Mitshubishi L200 zvíšená , navyják,cb,gurtna,šnorchel a iné maličkosti aké majú mat naši miláčkovia.


Ned, 08.06.2008, 21:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TU funguje a uzko s nimi spolupracujeme a niekedy pre nich aj merame. Ale skor sa hladaju staticke poruchy typu pokazena sirokopasmova antena - polske sito- ktore ked je na prd zdroj tak zakmitava a vysiela. Idu po wifistoch,... Mozno este nejake to cierne pravidelne vysielanie.
Idu najma po staznostiach na rusenie ...
Boli aj u mna pred tusim 4 rokmi a pomerali pokukali, skontrolovali, spravili zapis a az potom boli ochotny uvazovat nad kavickou.
Dobre sme pokecali, teda aspom tu v TN rozumny ludia.

Ked je cas tak ukradnes vsetko. Jednoznacne plati ze cim viac prekazok tym vacsia sanca na odradenie profika, ko.ot ktory to robi koli davke nehladi a rozbija :(

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pon, 09.06.2008, 7:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako si zabezpecit auto po domacky??
uzamknutim radiacej paky
http://halbot.haluze.sk/?id=3357

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Štv, 20.05.2010, 14:14
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.03.2008, 19:14
Príspevky: 146
Bydlisko: KOSICE
Odpoveď s citáciou
Zatial kazde auto co malo namontovane ZEDER ma svojho praveho majitela..

Statistika je taka ze auto so Zederom este neukradol nikto,ani nokto to rste neobisiel.....

takze by som sa vyberal tym smerom,UZ KED ....


Štv, 20.05.2010, 16:15
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.09.2009, 8:37
Príspevky: 151
Bydlisko: Senec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
defend lock - ake jednoduche a drahe
http://www.youtube.com/watch?v=_hQOQFcJ ... r_embedded

_________________
nissan patrol GR Y60,r.v.95,navijak,


Štv, 20.05.2010, 19:41
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pred par tyzdnami som bol polopracovne s typkom, ktory ma prsty v jednom zabezpecovacom systeme. Popisal mi klady ich riesenie, a prirodzene som z neho lamal aj negativa, tak pustil zilou.

Chvilu som sa nad tym zamyslal, a napadlo ma riesenie, ako tento neduh vyriesit, resp. som sa cudoval, ze to nikoho nenapadlo.

Resp. nechcem tvrdit, ze to nema muchy, ale zatial ma ziadne nenapadli.

Ked to niekoho zaujme, kludne sa rozpisem, ale v neverejnej sekcii.

(a je to zbastlitelne v domacich podmienkach :wink: )

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 20.05.2010, 21:04
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 30.03.2012, 12:18
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nazdar,
tiež som hľadal možnosti ako si uchrániť auto pred krádežou a našiel som túto stránku.
http://www.movys.sk/monitorovanie-vozidiel/zabezpecenie.html
Počuli ste o niekom kto to skúšal ?


Pia, 30.03.2012, 12:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: