Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 14.05.2024, 16:34
Dnes je utorok 14. mája 2024, meniny má Bonifác a zajtra Žofia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 aké auto na dlhé cestovanie? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
BMW X5 - zatial jazdi, nenastavitelna geometria zivotnost 20 " pneumatik 8000 km


to auto ste nahodou nekupovali v PO?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Sob, 27.10.2012, 20:10
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lukas v prvom rade porovnavas neporovnatelne vozidla..
VW caravelle je dodavka - kopa ludi to pouziva ako velky osobak, ale je to a bude to len dodavka..
H trajet je minivan rovnako ako Kia carens nieco ako VW Touran
Kia Carnival je o cislo vacsia. Nieco ako VW Sharan.
Ale ani jedno nieje dodavka ako transporter v osobnom prevedeni - caravelle.

Takze skus smerovat svoje otazky konkretnejsie.

Osobna skusenost:
VW shrana 1,9TD motor rotacka, super, lacne , opravitelne
Kia Carnival 2.9CRD super , velikanske, posuvne dvere velka vyhoda.
Problematicky CRD delphi, no ono to je trochu inac. To vstrekovanie nieje zle, zla je nafna na nasom trhu. S toho vypliva ze nedoporucujem. Alebo potom kupit lacno , kludne s KO motorom, a osadit s H terracan od r. 2004. Vsetko pasuje a mas poriesene.
Inak neviem na co sa takto trapis s dieslom. Nech kalkulujes ako xces, furt je diesel drahsi ako benzin s LPG. Obzvlast ak je to dlhe cestovanie.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Sob, 27.10.2012, 21:10
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je mi jedno či je to dodávka alebo mpv alebo čo. hlavne nech je tam hodne priestoru pre cestujucich s výškou 185cm a váhou okolo 90 kg a množstvom batožiny... proste niečo velké čo je pohodlné a nekazí sa každu nedelu.... a mám aj vw caravello s lpg ale má nabehaných 250000km takže na benžín je to vela...

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Sob, 27.10.2012, 21:21
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 15.08.2012, 19:31
Príspevky: 82
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj

Hlasujem za VW 2,4D. Mali sme ho v bývalej robote a to auto bolo nezmar. A to myslím doslovne. Šéf kašlal na autá a jediné, čo na ňom menil bola nafta. V živote som nevidel tak rozdrbané a pritom funkčné auto. Olej tam lial, aký kúpil na pumpe, zo žhavičov fungovalo iba pár kusov, vzduchový filter bol čierny ako Ibrahim Maiga o pol noci v tuneli, torzné tyče vŕzgali (myslím, že to boli torzky), z elektriky fungovalo iba to najnutnejšie (čiže čerpadlo nafty, alebo elektromagnetický ventil nafty) a aj to iba občas, olejový filter mal viac km ako celé auto... Proste chlap sa o autá v živote nestaral a bol (a doteraz aj je) v tom, že VW je najlepšia značka a to auto musí zniesť doslova VŠETKO. Fakt ho môžem len odporučiť

_________________
Offroad Fabia 1.2HTP 51kW + 4cm podložky (keď bude veľká, bude z nej BVP) :)


Sob, 27.10.2012, 21:31
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
miggy píše:
Ahoj

Hlasujem za VW 2,4D. Mali sme ho v bývalej robote a to auto bolo nezmar. A to myslím doslovne. Šéf kašlal na autá a jediné, čo na ňom menil bola nafta. V živote som nevidel tak rozdrbané a pritom funkčné auto. Olej tam lial, aký kúpil na pumpe, zo žhavičov fungovalo iba pár kusov, vzduchový filter bol čierny ako Ibrahim Maiga o pol noci v tuneli, torzné tyče vŕzgali (myslím, že to boli torzky), z elektriky fungovalo iba to najnutnejšie (čiže čerpadlo nafty, alebo elektromagnetický ventil nafty) a aj to iba občas, olejový filter mal viac km ako celé auto... Proste chlap sa o autá v živote nestaral a bol (a doteraz aj je) v tom, že VW je najlepšia značka a to auto musí zniesť doslova VŠETKO. Fakt ho môžem len odporučiť


ved práve preto hovorím že 2.4 hladký diesel je kladivo motor a ked mu dám čo mu patrí(nie ako tvoj šef) tak bude verne slúžit až do mojej smrti :-D :-D

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Sob, 27.10.2012, 21:36
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
riesil som tuto dilemu a skoncil som na CH VOYAGER GRAND., 3.3L V6 automat AWD.
Ma 250tis km a teda nemam dojem ze motoru by to neako vadilo.
Samozrejme LPG k tomu.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Sob, 27.10.2012, 21:36
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer píše:
riesil som tuto dilemu a skoncil som na CH VOYAGER GRAND., 3.3L V6 automat AWD.
Ma 250tis km a teda nemam dojem ze motoru by to neako vadilo.
Samozrejme LPG k tomu.


ale aby som sa zmestil do 4000 eur :-)

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Sob, 27.10.2012, 21:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LUKAS4x4 píše:
a mám aj vw caravello s lpg ale má nabehaných 250000km takže na benžín je to vela...


..tomu nejak nerozumiem.. :smt152

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 27.10.2012, 21:40
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ten grand bol raz tolko... :-( ale chcel som take , proste pohodova rodinna vozba

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Sob, 27.10.2012, 21:41
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
LUKAS4x4 píše:
a mám aj vw caravello s lpg ale má nabehaných 250000km takže na benžín je to vela...


..tomu nejak nerozumiem.. :smt152


no že mám vyhliadnuté také...

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Sob, 27.10.2012, 21:43
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer píše:
no ten grand bol raz tolko... :-( ale chcel som take , proste pohodova rodinna vozba


hmm ved práve že raz tolko:((

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Sob, 27.10.2012, 21:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..niečo ako Nissan Vanette resp. Serena alebo Mazda MPV nemože byt?

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 27.10.2012, 21:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hlavne niečo čo sa nekazí a je aj v podstate jednoduché na údržbu a skrátka všetko čo som už popísal aby to ako tak obsahovalo...

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Sob, 27.10.2012, 21:54
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Ja som sa pred nedávnom tiež riešil podobné dilema ako lacný 7miestný(v prípade potenciálnej potreby) pracák a skončil som na VW Sharan VR6 4x4/2001-205PSI-6rýchlostný manuál - z titulu dostupnosti a ceny náhradných dielov ,podotýkam že má kompletnú servisnú históriu z rakúska na 200tis.origo km v autorizovanom servise, nemalo ťažné -tak nebolo drané s prívesmi.......
nákup kára 3000, LPG 1200, dorobiť ťažné+tempomat a ďalej len drobné opravy -nové štartovacie cievky,sviečky, tlmiče,dorazy,kosti a gumy predného stabíka,kotúče,platničky,plecháče disky,nové pneu,a ešte sú podpálené ventily-teda tesnenie pod hlavu a guferá - ale aj tak to bude celkove cca 6000 a to mám presedené sedačky.
Inak pohoda ...
Každý z nás si predstavuje auto v pohode a dobrom stave inak a tak si myslím že tá Caravela, alebo T4 budú asi tiež trochu ojazdené za tie prachy čo do toho chceš dať , lebo ich každý dral jak sviňa šak to auto znesie lebo musíííí !!!!

tak som dopadol že ma bude stáť o niečo menej ako bratov Grand Voyager s LPG a ver mi tie autá sa nedajú porovnať mimochodom spotrebu mám cca 14L LPG priemer - je jasné že s WR6 nejazdím 90-tkou,alebo ano jazdím ale na 2-ke


Mám aj H1 už 6 rokov a nedám na to dopustiť, akurát spotreba pri 80tke 8L ropy y, ale pri 120 tke 12L! Inak nezmar!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Sob, 27.10.2012, 22:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Tesnenie pod hlavu na tych V6 wolsvagenoch zvyknu odchadzat-kamaratovi to odislo ale tahal s tym voziky ale kupil si riadny lager ked ventily podpalene a gufera a tesnenie a kopec inych veci-to robota ako na kostole


Sob, 27.10.2012, 23:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: