Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:24
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Vinníkom dopravnej nehody môže byť aj cesta 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Zaujimave citanie ... Aj ked skor sa tyka bruchoplazov ...
http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=64664

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 02.05.2007, 9:12
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- neprispôsobenie jazdy stavu a povahe vozovky je hlavou XXII našich dopravných predpisov, ktorej, ako Joseph Heller napísal, "ešte nikto neprešiel cez rozum"... ono musel by to byť veľký viťúz, čoby ju prešťal...
...s extrémnou poľadovicou a následnou nehodou mám osobnú skúsenosť, v tom čase sa dokonca na nemenovanom sídlisku v Ružomberku dali same od seba do pohybu v svahu odparkované autá...ja som neubrzdil auto na rovine a nešiel som viac ako 40kou...vtedy som sa začal naťahovať so správcom komunikácie, ktorý mi na volge so zimnými gumami demonštroval, že keby som bol šiel 40, tak ubrzdím - a nikoho netrápilo, že ja som mal škodulu s "celoročnými" gumami, vraj som mal mať zimné - ani policajtov netrápilo, že zimné neboli povinné a tak okrem škody ma to stálo ešte aj pokutu, zákon je zákon...
(odvtedy v zime jazdím už len na zimných, ale ten paragraf ma straší naďalej... )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 02.05.2007, 10:17
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....zimné nezimné.... to nikoho nezaujíma... (a aj to že to chcú rvať do predpisu je blud... to by si mali postrážiť poisťovne... a okrem toho... som strašne zvedavý na vykonávaciu vyhlášku - resp. ako sa budú zimné pneu rozoznávať... ak tam zase bude že zimné gumy = M+S tak sa od smiechu poščím....)

Tu by som si dovolil citovať už zvečnelého Karčiho Országa, môjho kedysi dávno šéfa vo funkcii dispečera zimnej služby keď mu prišli nadávať že komunikácie nie sú zjazdné.

Postavil sa k oknu, počkal na prvé okoloidúce auto, ukázal naň prstom a teatrálne zadeklamoval : "Hĺa, prešiel..... komunikácia je zjazdná, len ostatný sú k*k*ti... " Takže komunikácia je nezjazdná až keď neprejde nikto. Kým prejde jedno auto, zjazdná je. (aj keď tým jediným prejdúcim autom nemusí byť zrovna Patrol s reťazami na všetkých kolách...)

Mám pocit že sa hovorilo čosi také, že podla normy musí byť zjazdnosť komunikácií obnovená do troch hodín po ukončení sneženia. Ktorýsi poslanec vyskočil, že čo keď bude snežiť mesiac. Tak sa dozvedel že komunikácia bude nezjazdná mesiac a tri hodiny.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 02.05.2007, 13:36
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:lol: áno, Martin, máš recht :lol:
...s tou mojou starou príhodou som len chcel povedať, že aj keď si zdanlivo v práve, ten geniálny paragraf ťa vždy prekotí; ak zaplatíš dobrého právnika, správca ciest môže zaplatiť ešte lepšieho a tak to pokračuje ďalej až kým nezistíš, že na začiatku si bol rovnako vinný ako na konci, akurát že vtedy si bol bohatší :twisted:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 03.05.2007, 9:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: