Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:33
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Ako som kupoval auto 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Co znamena 3auto si asi kazdy domysli ....
----------------------

Dobrý deň. Dňa 21.7.2006 Po prečitaní si "bombastických" reklám v
novinách, sme sa rozhodli vymenit nase starsie auto za novsie.Tak
sme isli do 3auto Zilina.Prijali nás celkom dobre, keďze zistili
se chceme u nich auto predat a hneď aj kúpit druhé. Vsetko prebiehalo
normálne, auto nám odkúpili. My sme si zatiat vybrali nové. Boli by nás
na rukách nosili, keby mohli. Vybrali sme si pekné 3-ročné auto VW Polo
262000sk. Na stítku ako to u býva v autobazároch bolo napísané o aute
potrebné informácie: Rok Výroby:2003; 1.majitel; počet najazdených
kilometrov:32245; nehavarované. Povedali by ste si "veď je to nové auto,
to sa oplatí a nás prezije". Tak sme ho kúpili. Pri vyplňovaní vsetkých
tých papierov o kúpe vozidla nám povedali se máme 3.mesiace záruku na
elektrické zariadenia a 1.rok na skryté závady.Zdalo sa nám to
perfektné, lebo za tú dobu človek zistí čo tomu autu vlastne je alebo
nie je. Boli sme stastný se sme sa dostali do dobrých rúk. A tak sme
s novým autom odfrčali domov. Pri jazde domov nám začala svietit
kontrolka mazania. Myslel som si se zabudli doliat olej.Tak som kúpil a nalial.

Podla technického preukazu OW40. Ten najdrahsi. Neprikladal som tomu
Ziadnu váznost. Druhý mesiac leta sme navstevovali rodinu,chodili na výlety na novom aute. Po odjazdeni asi 1700km sa znovu objavila kontrolka oleja. Medzi tým sme zistili,se auto vôbec nie je po prvom majitelovi ale po druhom, ze na ňom bola havária, ktorá spôsobila výmenu čelného skla, prednej masky, obidvoch predných blatníkov a ich nosných častí. Začala svietit aj kontrolka airbagu. Tak som navstívil autorizovaný servis a tam MI povedali aká ja chyba. Pri tomto zistení sme sa vybrali do 3auto Zilina. Tam nás prijal reklamačný technik. Vsetko to s nami spisal. Povedali sme mu čo sme vsetko zistili, ako nás oklamali(1.majitel; nehavarované). Ziadali sme ,aby nám auto vymenili alebo dali nejakú kompenzáciu zato, ze nás oklamali a dali opravit ten airback. Ten nás tam doslova vysmial a poslal nás preč. Ze to nie sú dôvody a poruchy, za ktoré by oni mali platit. Správal sa k nám arogante a povýsenecky. Tak sme odisli domov ako sa hovorí s dlhým nosom. V septembri som nastúpil do práce. Tam sa dozvedel se by som mal íst uz na technickú kontrolu, lebo vsetci si mysleli se sa chodí po 3.rokoch.Tak som nelenil a isiel."Veď mám nové auto"som si myslel.To bolo dňa 5.9.2006. Na technickej kontrole som vsetko zaplatil a čakal. Potom MI prisli povedat se na technickú kontrolu sa chodí az po 4.rokoch, ale keďze som to mal uz zaplatené tak som pristúpil aby MI tú kontrolu spravili. Isli sme na prístroj ktorý meria emisné hodnoty. Pracovník ktorý tam bol neveril vlastným očiam keď videl tie hodnoty,čo ukazoval ten prístroj.Najprv si myslel se mu nefunguje najaká sonda,tak doniesol druhú.

To isté sa objavilo na monitorovacom displeji. Uz vtedy som začal tusit
niečo zlé. Presli sme s autom na druhý prístroj, lebo mu to neslo do hlavy
také vysoké hodnoty a nové auto. Tam MI stvrdol úsmev keď MI povedal, se nefunguje vôbec katalizátor a lambda sonda. Dal MI papier o
nespôsobilosti vozidla na prevádzku na pozemných komunikáciách. Tak to
bol sok. Hneď som volal do 3auto. Tam sa nechceli so mnou najprv bavit,se oni za to nemôzu a tak.....ze oni sa MI ozvú....Po stálom telefónovaní a dozadovaní sa kompetentného pracovníka MI povedali aby som s autom prisiel do pobočky V Ziline. To bolo dňa 19.9.2006. Tak som tam isiel. Auto som pristavil.Prisiel reklamačný technik spisal so mnou reklamáciu (airback,spotreba oleja 4000km=2l oleja,stk) a odisiel.Za určitú dlhú dobu prisiel a chcel MI dat strasne podpísat akýsi papier. Nevedel som čo to je. Povedal Len aby som to rýchlo podpísal ze on musí este niečo odoslat do ústredia. Ale ja som si to začal čítat a TU som zistil se MI chcel podstrčit akúsi zmluvu ktorá pojednávala o reklamáciach vozidla. Keby som to bol podpísal tak strácam narok na reklamáciu. Bolo v nej písané Len do 4000 najazdených kilometrov. Tak som to nepodpísal. On samozrejme najedovaný odisiel. Po chvíli prisiel a povedal se reklamáciu MI neuznávajú, lebo auto je pojazdné aj keď nie je spôsobilé jazdy na pozemných komunikáciách. Ďalsí sok. Tak som sa dosadoval aby MI zavolali nejakého majitela,alebo manazéra. Nič. Začali byt arogantný este viac, vôbec sa so mnou nebavili. Potom MI prisiel povedat aby som opustil areál predajne a nezavadzal ďalsím zákazníkom. Tak som
odisiel domov. Na druhý ďeň som volal do 3auto aby MI podali
zdôvodnenie o neprijatí mojej reklamácie. Tam rovnako ako v Ziline sa zo
mnou bavil akýsi chlap a samozrejme ma odpinkal ako pingpongovú
lopptičku. Za asi hodinu MI telefonuje spät se je ochotný MI dat
kompenzáciu DVD prehrávač v hodnte 1500sk. Tak som tam volal este viacej krát ale vzdy NEúspesne. Vzdy to zodvihne spojovatelka, ja jej poviem aký mám problém, ona se my sa vám ozveme. A odvtedy nič. Dňa 29.9.2006 som navstívil autorizovaný servis na autá VW v Banskéj Bystrici Kde MI spravili diagnistiku auta na PC a vyniesli ortiel. Katalizátor a lambda sonda je nefunkčná oprava tohoto celého systému stojí 55 185sk. Bez roboty.Ale sa to neoplatí opravovat dovtedy dokedy sa neodstráni obrovská spotreba oleja. Ktorá má bys 2dcl na 10 000km, keďze to je skoro zabehnuté auto a nie 2l na 4000km. Predbezná oprava 100 000sk.Suma sumárum 155 185sk a to bez roboty. Takze nič nie je
krajsie ako si kúpit auto v 3auto a dat na ich sluby o garanciách,(technický stav vozidla,právna čistota,overená kvalita atď.) Od toho dňa som viac krát volal do 3auto, ale nikto sa so mnou nechce bavit.Asi by som mal das moju zmluvu právnikovi nech podá na 3auto zalobu za podvod, lebo auto nemôzem pousívat. Budem ziadat výmenu auta, alebo odstúpenie od zmluvy. Neviem si predstavit ako dlho to bude teraz trvat. Sluby sa slubujú a 3auto sa smeje.(luďom do očí) Veď oni zisky majú...


Naposledy upravil finder dňa Uto, 31.10.2006, 8:32, celkovo upravené 1



Pon, 30.10.2006, 15:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Ja som pre zmenu auto v tejto firme predával, bolo to natrikrát-cca 20 hodiek spolu-a za ten čas som tam čosi videl. Tam by som si nekúpil ani vodu do ostrekovača. Proste chalan mal smolu.
BTW, takýto prejav má viac ľudí, ktorých poznám, a nie sú to Maďari.


Pon, 30.10.2006, 16:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 822
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Nemenovaná pobočka nemenovanej firmy nie je pre nás zaujímavá. V tejto pobočke nemajú ani jeden objekt nášho prípadného záujmu.
P.S. Počul som, že ak niekto nie je schopný predať svoje auto tak ide do nemenovanej firmy a atm ho predá.


Pon, 30.10.2006, 18:12
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podobny prispevok "Ako som kupoval auto" je aj tu:

http://www.diginet.cz/b_page.php?ID=107


Pon, 30.10.2006, 18:50
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
MiroZa píše:
Nemenovaná pobočka nemenovanej firmy nie je pre nás zaujímavá. V tejto pobočke nemajú ani jeden objekt nášho prípadného záujmu.
P.S. Počul som, že ak niekto nie je schopný predať svoje auto tak ide do nemenovanej firmy a atm ho predá.

Potvrdzujem, ja som ten prípad. Ale dali mi viac ako núkali bazáristi.Preto som to aj pretrpel.Jáj, a nebolo moje.Moje by som nepredal.


Pon, 30.10.2006, 18:52
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
Dovazam auta a aj ich predavam,pred kupou vsak poviem zakaznikovy ,ze kupuje stare ojazdene auto ,ktore moze mat aj viac km atd...,nech si prizve technika,mechanika ,alebo koho chce,a nech si to auto prezrie.Kazde druhe auto je predane ,ako auto manzelky,priatelky,ktora s tym chodila iba do mesta,atd...,Predavajuci takisto nevie presne ako,co,kto,kedy,robil s tym autom.len to mi nejde do hlavy ,ze ako mohol jazdit s dodzubanou lambda sondou 4000km.Spotrebu mohol mat na Pole cca 11ltr.Ale ked sa niekto necha oj..at ,tak tak mu treba.Chalan peniaze uz aj tak spät nedostane.Aj keby sa na hlavu postavil.Ma auto,tak nech sa z neho tesi.Reklama je jedna vec /tam ti slubia aj modre z neba a zmluva ,ktoru podpise je vec druha.-hlavne tie drobulinke pismena ,ktore vyzeraju ako ciara.


Pon, 30.10.2006, 21:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: