Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:42
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Renault a moje skusenosti s nim 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Tento mail ma sluzit obcanom ako vystraha pred kupou auta zn. Renault. Ak si vazite svojich priatelov, preposlite im tento mail, nech sa vyvaruju problemov, ktore ich cakaju.

Na konci augusta - 31.08.2006 som kupil v Zilinskej predajni auto znacky Renault. Mal som ho 7 hodin. Na kruhovom objazde v Poprade do mna zozadu nabural iny sofer. Skoda nebola velka, bolo treba vyklepat plechy v spodnej casti kufra a samozrejme bolo treba vymenit zadny naraznik. A to bol ten problem...

Auto som zaniesol do znackoveho servisu Renault v Martine. To bolo 6. septembra, hned ako som obehal poistovnu sofera, co do mna nabural a moju poistovnu, kde som mal uzatvorenu havarijnu poistku. Vraj to bude rychlejsie...

Uz pri odovzdavani auta do znackoveho servisu Renault v Martine, konkretne firma Autona s.r.o., som bol nemilo prekvapeny ich pristupom. Vobec sa nezaujimali o mna, majitela auta, bavili sa len s odhadcom skod. Nezaujimalo ich, ze po havarii pri skusobnej jazde sa z auta dymilo, ze by mali skontrolovat brzdy a spojku...

Vraj sa na to 'mozno' pozru...

Plechy vyklepali rychlo a nasadili naraznik. Pri kontrole som s hrozou zistil, ze namontovany naraznik je iny, nez povodny. Povodne som mal totiz narazniky vo farbe karoserie. Novy naraznik mal vyraznu ciernu listu po celom obvode. Upozornil som pracovnikov znackoveho servisu Renault v Martine, ze naraznik je iny. Smiali sa mi, ze sa isto mylim. Overil som si teda informaciu v Zilinskom servise, kde mi potvrdili, ze kazdy diel ma svoje cislo a ze technici v Martine musia pozriet cislo povodneho naraznika a podla neho objednat novy. Volal som teda opat do Martina, nabity informaciami, a Martinski pracovnici sa zacali vyhovarat na chybu interneho programu. Ja som samozrejme oponoval, ze pracovnik, ktory odmontoval povodny naraznik, si musel vsimnut, ze su ine....

Tak mi slubili, ze objednaju novy pravy diel. To bolo okolo 18. septembra. A potom zacal plynut cas...

V prvych dnoch sa vyhovarali, ze to isto bude cim skor, ze chyba je v internom softveri, co mna ako zakaznika samozrejme nema co trapit. Tak som zacal komunikovat s importerom Renault pre Slovensko, konkretne pani Parimuchova z Bratislavy. Tam som sa dozvedel, ze nahradny diel, zadny naraznik, nie je momentalne dostupny pre nas trh. Auta dostupne su, ale nahradne diely nie - nuz vianocna akcia...

Moje auto samozrejme stalo v servise a nemohol som ho pouzivat. No uz na nom pribudlo najazdenych 22 kilometrov. Asi chodili nakupovat do Tesca...

Odvtedy som pravidelne komunikoval so znackovym servisom Renault v Martine a s importerom Renault pre Slovensko, ze kedy uz bude diel pristupny. Po mesiaci to vyzeralo biedne, tak som oslovil Slovensku obchodnu inspekciu. Tam mi povedali, ze oni nic nemozu, ale aspon im naparia pokutu. Tak som s tym nastrasil servis v Martine a hned boli ochotni poskytnut mi nahradne auto. Bola to sice stara Thalia, najazdenych 100 tisic km, ale mne zatial stacila.

Cas bezal a na mojom aute v servise pribudali kilometre. Tak som im bol vyplachnut zaludok v servise, ze aj ja mam kluc a sledujem kilometre, tak nech na mojom aute nechodia nakupovat do Tesca...

Pred tyzdnom, 23.11.2006 mi volali, ze sa vybila baterka, lebo auto dlho stoji a tak potrebuju baterku nabit. Vraj k tomu potrebuju aj moj druhy kluc. Poslal som ich do bazin, ale samozrejme baterku som bol 24.11.2006 vyskusat. Motor chytil hned pri prvom zabere. Tak som v pondelok hned volal do servisu v Martine, ze ma klamu. Tam sa hned vyhovorili, ze to iste bolo ine auto a oni ma zle kontaktovali. Vtedy vo mne skrsla myslienka, ze asi moj kluc stratili a chcu nenapadne vymenit zamok...



Vcera, 30. novembra mi volali, ze konecne naraznik dorazil (po 3 mesiacoch!!!) z Francuzska a ze im mam vratit pozicane auto, ze mi este v ted den vratia to moje.

Ja som teda pozicane auto vratil, ale svoje som nedostal. Vraj to nestihli. Zamky na aute uz boli vymenene, moj kluc uz nepasoval. Ked som sa pytal technika, ze ako je to mozne, povedal mi, vraj kvoli vymene baterky menili kod a preto nemozem otvorit. Ze vraj to poriesime potom...

Ja som mu samozrejme oponoval, ze auto som pred tym nastartoval v pohode. On odpovedal, ze baterku nabili v ten den. Len uz nevedel vysvetlit, ako som sa vtedy dostal do auta a nastartoval, ked teraz uz nemozem...

Auto mi slubili vydat dnes, 1.12.2006 (po 3 mesiacoch!!!), vraj mi zavolaju. Samozrejme nezavolali. Ja som tam volal 3 krat. Ked som pohrozil policiou, hned sa so mnou dohodli, ze auto bude v pondelok - 4.12.2006.

Tak mi drzte palce...



Poslite tento mail svojim znamym, nech sa vyvaruju kupy auta zn. Renault, lebo ich sluzby su zufale a hlavne predajne a servisu Autona s.r.o. v Martine.

Ja sam by som tomu neveril, keby sa mi to nestalo. Ak si niekto chce overit pravdivost informacii, moze mi napisat na xxxxxxxx@seznam.cz


Branislav Strasko
---
Nakolko nemozem overit ze sa nejedna o podvod, alebo naopak, ze to je pravda, resp. sa mi nechce :-D , vymazal som mail, kto chce dotycnemu panovi napisat, nech malymi pismenami doplni jeho prievisko za x-ka ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 05.12.2006, 10:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak to je dobre asi by som dotyčným ................ :smt140 To je des a aspon vydno že poväčšina tunajších obchodníkov sa zaujíma len predať a potom seru na Teba ako na placatý kameň, hlavne že ošklabali niekoho o peniaze. A naše zakony no coment.....

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 05.12.2006, 11:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 07.11.2006, 22:00
Príspevky: 14
Bydlisko: Od Tatier k Dunaju...
Odpoveď s citáciou
Nuz co, trochu to prestrelili. Ja som sa raz tak rozlucil s francuzskym presuvadlom v LM. Nechce sa mi uz pisat celu story, ale v skratke - bez auta som bol pol roka, kym majstri riesili problem s motorom... najprv tak, ze po mesiaci opravy (tesnenie pod hlavou) som sa po 200km opet musel rozlucit a natahovat s celym "autorizovanym" retazcom, slovo reklamacia ako by pre nich neexistovala... chceli mi predat novu hlavu aj ked testy boli ok... nakoniec to poriesili az tak, ze ho posielali inym majstrom, ktrori boli poslednou instanciou... nakoniec tam muselo ist cele auto kedze ani ich "oprava"nepomohlo. Holt, zrazu po pol roku "akoze hotovo" s palkou za ktoru by som kupil do toho auta aj tri motory :-D. Nie, to este nebol koniec :-D nakoniec sme sa nejako dohodli...ludia u nich sa vdaka tomu pomenili majitel snad vedel do coho stupil...Avsak ukazalo sa, ze ti druhi majstri 150km daleko boli tiez flakaci. Po cca 2 mesiacoch zrazu - bac, ten isty problem..inak slo o prehrievanie motora. Vymenit motor? Opet reklamaciu? Nakoniec som pouzil vlastne ruky a intuiciu... povolujem sroby hlavy a co nevidim...jeden srob siel tak zlahka ze som si skoro ruku tresol... fasa povedal som si ze zabudli ho pritiahnut...ale pri skladani sa ukazalo e-e, bol to strhnuty zavit. (v hlinikovom bloku)... sranda bola ze zavity mali byt majstrami uz vyvlozkovane a samozrejme aj riadne fakturovane. Fasa, poradil som si aj s tym, zohnal lepsiu vlozku (povodne boli spiralove), uspesne ju osadil... a hura nove tesnenie, momentovy kluc atd... Odvtedy je uz dlhy cas pokoj.


Uto, 05.12.2006, 13:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Posunul som ten prispevok dalej a jedna kamaratka zistila ze toho cloveka pozna osobne. Pisala mu ci je to pravda a je:

Citácia:
Ten clanok je moj, siril som ho mailom, ked mi dosla trpezlivost. Som prekvapeny, ze to niekto dal na siet.
Auto je sice uz opravene, ale oprava stoji vyse 37 tisic. Tak teraz cakam na poistovnu, kedy vystavi kryci list, aby mi vydali auto.

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Uto, 05.12.2006, 13:37
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 07.11.2006, 22:00
Príspevky: 14
Bydlisko: Od Tatier k Dunaju...
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A este pridam priamo Renault skusenost... kolega s relativne novym bruchoplazom tesne po skonceni zaruky akosi nedobre startoval. Nuz co, po zaruke (v zaruke menili len drobnosti ako zapal.cievky, komplet pocitac - nesli zamknut zadne dvere), hura do "znackoveho" servisu". Majstri nasli chybu, 20 fialovych papierikov vyinkasovali a vsetko vyzeralo ok. No, len vyzeralo. Kolega co na aute nerad robi ine "operacie" okrem tankovania ci dolievania ostrek.kvapaliny mi cestou od nich vola ze nejake divne one sa deje - auto netaha, divne zvuky...a svina jedna taka kontrolka svieti na cerveno, co sa podoba na mazanie....hop, hovorim mu nech to ihned odstavi kedze sa mi zdalo ze vadny snimac oleja by nerobil divne zvuky. Maly garazovy majster sa na to pozrel, odporucili takeho co sa vyzna a - uf, medzi zubmi olejoveho cerpadla sa udomacnil kus ustrihnuteho srobu. Dobre, nie? Vdaka tomu zodralo jeho nahon - smykal na hriadeli a uz uz hrozilo ze smykne aj rozvod.remen... spravil to, olej vraj bol ok cisty auto tahalo ako predtym. Odvtedy uz auto maju v rukach len garazovi majstri, ktori sa zivia tym, co robia.... Opet sa potvrdilo, ze "znackovy"servis je dobry max. na vymenu platniciek a oleja...skoda ze si to clovek nemoze spravit sam, ak nechce prist o zaruku na novom aute. Keby sa tak ten motor sekol cestou zo servisu...slovicko reklamacia sme radsej ani neskusali pouzit, kto vie co vsetko by skoncilo v motori :-D


Uto, 05.12.2006, 13:43
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 07.11.2006, 22:00
Príspevky: 14
Bydlisko: Od Tatier k Dunaju...
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...drzte mi palce opet chodime do "znackoveho" servisu, resp. do tej casti kde sa prichadza peso a odchadza na aute ale bez penazi :) , aby som nechodil to tej duhej servisnej casti prilis casto....strasi ma len to, ze ta "znacka" ma blizke vztahy s Renaultom :oops: asi viete ktoru mam na mysli.
Kupovat nove auto je mozno tazie ako vybrat a opravovat starsie, rozhodovanie atd... a k tomu tu plati ovela intenzivnejsie to zname "bez penez nikam nelez"


Uto, 05.12.2006, 13:57
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Inac nepatri to sice priamo k Renaultom ale dam to sem.

Nepozerali ste niekto vcera relaciu Reporteri na STV1?
Pondelok 4.12.2006 21:50 - Premiéra
Štvrtok 7.12.2006 01:50 - Repríza

Priamo linka na Archiv je:
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/reportéri/
Hned prva reportaz: 04.12. Vypálená poistka
http://stv.mediacapitol.com/tvarchive/v ... ideo=23766

Skusali autorizovane servisy Skoda a ceny v nich.
Vypalili poistku servoriadenia a davali ju opravovat.
Valusek: 156,- SKK
BOAT: 1691,- SKK
Presskam: 374.50,- SKK
Auto Rotos: 2499.43,- SKK

Doporucujem pozriet....tie vyjadrenia a komentare prijmacich technikov a nasledne veducich pracovnikov su skutocne niekedy zabavne az k placu.

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Uto, 05.12.2006, 14:10
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
muhehe... tak si prisadím. Renaultservis Magnum vo Vrábloch. Počas nejakej potratovej opravy motora sa orginálny plastový zadný nárazník zmenil na mizerne nagitovanú a nastriekanú laminátovú náhradu. Sestra si to nevšimla pri preberaní a potom sa to už nedalo vyhádať.

pre úplnosť. Renaultservis TT Car v Nitre v pohode. Vedia, spravia, neogabú viac ako je nevyhnutné.

a pre zábavu - už skrachovaný Auto Man Nitra (koncernové značky VW) nedokázal opraviť žiadnu poruchu ktorá sa okamžite neukázala na počítačovej diagnostike. Odmietli opraviť spojku s argumentom "ale to by sme museli rozobrať" . Nepomohlo ani keď som im ponúkol požičať môj vercajk ak im chýba 13stka klúč. Nakoniec som si menil spojkový valec vlastnoručne pred domom. A príjmací technik sa ma pokúšal presvedčiť že závit v brzdovom strmeni je už zodratý a treba ho vymeniť (už si nepamätám za akú strašnú sumu) Skrátka panák zle nasadil šroub, vytiahol závit a pokúšali sa to prehodiť na zákazníka. Spravil som vtedy dosť hluk, pribehol majitel, odvliekol týpka niekam do zákulisia a už nebolo treba nový strmeň.... Tak čakám kedy mi na dialnici pri 150 zmäkne brzdový pedál....


Uto, 05.12.2006, 19:06
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozeral som to video.... :lol:

Aj keď.... je trošku nesolídne len vymeniť poistku. Ona totiž obvykle poistka vie prečo vyhorela. Takže než sa poistka vymení, treba pohladať prečo sa to stalo.


Uto, 05.12.2006, 19:17
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
pozeral som to video.... :lol:

Aj keď.... je trošku nesolídne len vymeniť poistku. Ona totiž obvykle poistka vie prečo vyhorela. Takže než sa poistka vymení, treba pohladať prečo sa to stalo.


Ono predpokladam, ze to, ze je poistka v haji zistili po tom co to napichly na pocitac....ale uctovat za to, ze niekam strcim seriak a stlacim enter 2000,- je uz snad kradez. :shock:

A ked po vymene poistky pocitac neukaze nijaku inu chybu tak je to asi OK, nie?

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Uto, 05.12.2006, 20:33
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
Ono predpokladam, ze to, ze je poistka v haji zistili po tom co to napichly na pocitac....ale uctovat za to, ze niekam strcim seriak a stlacim enter 2000,- je uz snad kradez. :shock:

Hehe, ale ta masina stoji melon, aj normohodina nieco stoji ...
Ved to ten pan sam povedal :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 05.12.2006, 21:01
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...lenže strašlivé odpisy vesmírne drahého vybavenia, nákladné dodržovanie ekologických a bezpečnostných predpisov a nakoniec samozrejme aj platy zamestnancov ženú cenu NH roboty do neba. Následkom toho musí byť každá minúta v servise využitá. To servis rieši tak, že si necháva autá zákazníkom pristaviť z velkou rezervou, aby mali vždy robotu na dvore. Takže mi dali pristaviť auto na siedmu a dal som si tú robotu, aby som si overil že na poludnie sa ho ešte nedotkli :evil: Taktiež servis absolutne nemá čas hladať poruchu. Problém ktorý nie je diagnistikovaný do troch minút radšej odmietnu. Nemajú záujem ísť postupne kus po kuse a zisťovať kde je chyba. Ak ich postihne také nešťastie že sa závada neprejaví na počítači, radšej vymieňajú celú skupinu bez ohladu na náklady. Auto nebrzdí.... je to hlavný valec. Ale než by mechanik zisťoval prečo a vymenil gumičku za 5,50, vymení sa rovno celý valec aj s pedálom a posilovačom za 20 000,- Ešte šťastie že osobné autá nie sú stavané ako tanky. Pretože pri akejkolvek poruche by v servise trvali na výmene komplet motoprevodového bloku a bolo by po ftákách....


Uto, 05.12.2006, 23:59
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 8:57
Príspevky: 237
Bydlisko: Belper UK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Uz vite proc mam v infu Fucking all Renault????????

_________________
***********************************
Mitsubishi Pajero 2.5 Td
Original Japan import
***********************************


Str, 06.12.2006, 5:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MArtin len sa neteš napr. naše VW robi 3-valcove motory defakto monobloky, ked sa pojebe mení sa celý motor je to riešené už z výroby tak, že sa to neda rozoberať. KAmoš čo tam robí len nechapavo krutil hlavou :smt139

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 06.12.2006, 9:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Že sa aj čudujete-veď to auto má už v znaku reklamu-síce vyholenú,ale všetci vieme čo to je za znak :smt121


Str, 06.12.2006, 22:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: