Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 11:18
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 KOLKO VYDRZIA? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KOŤO píše:
Ja som na tom mojom nabehal už 25.000 km asi za 10 mesiacov. Celkovo má 145.000km. Ako prvé som dával do kopy prevodovku, potom barany na predku, potom ventil na vstrekovaní a prasknutú hadicu na chladení. Teraz ešte snímač hladiny chladiacej kvapaliny a už to dúfam bude v poriadku. Veľmi toťiž závisí po kom auto kúpiš a ako na ňom jazdil.

Ešte som zabudol samozrejme kotúče vpredu, obloženia vpredu a vzadu, snímač otáčok vačky, čapy vpredu, čap riadenia, ešte raz snímač vačky - to bude treba asi prekáblovať, semring na prednej poloosi, semering na zadnom kardane a únik chladiacej kvapaliny. Teraz nový podvozok OME.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Str, 17.01.2007, 17:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ty joo toš hodne menil teda.

Mna najbliýšie čaka výmena tyčiek stabíka, a štarter bude treba trochu poopraviť a posledne menil obloženie na parkovačku (kua ešte druha strana snad to už dam dole ten bubon)

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 17.01.2007, 17:42
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
N pri kúpe 120 000km teraz 155 000km,zatiaľ len platničky aolej.Ale teraz idem urobiť jarné upratovanie:4xtlmiče,predné ložiská,kotúče,guferá na prevodovku ku kardanu,čapy prednej nápravy,všetky komplet náplne,ohnutý stredný diel výfuku,púzdra na zadnú nápravu,filtre komplet,výmena el.antény(nejakému dobrákovi zavadzala)utrhnutá.A veľa maličkostí.Ale na druhej strane už si to zaslúžilo.Roboty urobilo dosť a dosť.

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Str, 17.01.2007, 19:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som dostal auto keď malo 43 000km. Teraz má 71 000 a až na drobnosti ide dobre. Niečo mi vrčí v prevodovke asi, už sa urval jeden silenblok prevodovky, mám vymenené nejaké kolieska v rozvodovke ( kdesi tam bola vôľa, potom zadný kardan v záruke ( to zle odhadli v servise, teda vymenili zdravý pôvodný za nový ), potom predné pásy v záruke, lebo sa už celkom 100% nenavíjali, ložiská v predných kolesách, za ktoré si môžem sám, lebo mám o hodne väčšie kolesá a proste to trpí a to je asi všetko. Inak, len spotrebný materiál. Oleje, filtre, brzdové platničky a zadné obloženie som menil len teraz... Ja som spokojný.


Str, 17.01.2007, 23:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Ty joo toš hodne menil teda.

Mna najbliýšie čaka výmena tyčiek stabíka, a štarter bude treba trochu poopraviť a posledne menil obloženie na parkovačku (kua ešte druha strana snad to už dam dole ten bubon)


No vidíš ešte som zabudol na štartér a aj tie zadné tyčky na stabilizátore. Nemám rád keď tam niečo hrká. Ale asi si nepomôžem, lebo na zadku sa ozýva jemné klepanie ako keď búchajú čapy na predku. Tak neviem lebo vzadu čapy nie sú. Možno to bude ložisko alebo uloženie nápravy.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 18.01.2007, 9:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Koto ,ked nieco hrka pusti silnejsie radio a bude to OK :smt020

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 18.01.2007, 11:01
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vydržia naozaj veľa, a to nielen pri "peknom" zaobchádzaní...
kraťasa pajero sme kúpili do firmy ako tuším 6 ročné po hodení na strechu v zahraničí a následnej oprave...auto šlapalo ďalších 10rokov (a šlape chlapcom dodnes), medzitým prežilo ďalšiu búdku, asi 5 rôznych vodičov (striedajúcich sa u nás) a jazdilo skoro denno-denne... a okrem oleja, vzduchového a olejového filtra, brzdových doštičiek a pár žiarovočiek a saamozrejme pneu sa na ňom samo od seba pokazilo čo sa pamätám len čidlo stavu paliva...
-raz sme zakladali nové bočné sklo, lebo nám ho rozbil zmrd zlodejský v teréne, potom sme opravovali búdku - keď som skočil z kolies rovno na strechu...
môj šport má vyše 250 tisíc, neviem čo na ňom opravovali v minulosti, ale zatiaľ som nenašiel žiadnu vážnejšiu závadu; stihol som na ňom vyše 30 000km, vymenil som len pár žiarovočiek, filtre, motorový olej a brzdové platničky a gumy...aha - pred kúpou dostalo nový rozvodový remeň...a ja som ešte opravoval dve roztrhnuté tenké podtlakové hadičky a vymenil som žhaviče...a čaká ma zaplátať dieru na rúre výfuku pri privarenom držiaku...(a dúfam ešte dlho žiadne veľké prekvapenie... ;-) )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 18.01.2007, 11:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Koto ,ked nieco hrka pusti silnejsie radio a bude to OK :smt020


Tak to robím. Ale ja to proste nemám rád. Ani hrkanie, ani kvapku oleja pod autom - proste všetko musí perfektne makať. Asi som AutoHypochonder a preto som toľko vecí na tom aute opravoval.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pia, 19.01.2007, 10:31
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Le figu, som na tom podobne len akosi nestíham to davať do takého poriadku ako by som chcel :-D (kua dnes asi z roboty neodídem ked nenaštartujem) :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 19.01.2007, 10:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak štarter vymenení auto zase beží ako hodinky :-D Pôvodný je tak zadrbkaný že mi nešlo pretočiť prevodmi, takže nečudujem že to nejako blbo štartovalo v zime, bude vyčisten a zrepasovan a odložen na horšie časy

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 21.01.2007, 16:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja som toho uz na mojej nivuske riesil dost, ako prvy som vydrapil predny diferencial, nasledne mi pri brodeni zacali praskat ziarovky, dalej som menil tlmice, no nestacilo- zadny diferencial je tiez novy volake to zvaranie a spevnenie, predvcerom som si myslel ze uz je vsetko komplet ok, no coby nechce tocit strter, v blate som rozrobil spinacku ze je tam zly kontakt no nepomohlo tak ma caka udrzba spinacky a starter... :-D uz sa tesim, ale zas stoji to zato to auto je SUPER! a je snim sranda, dufam ze ked to dam dokopy tak ma bude uz len vozit a tesit.

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Ned, 21.01.2007, 23:15
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: