Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 8:50
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 102 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 SUV: Vlastná bezpečnosť na úkor druhých 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
celbos píše:
Jano JP píše:
chlapci všetkým dík za triezve názory...
bohužiaľ práve rôzne zamindrákované názory často ovplyvňujú verejnú mienku a potom funguje stádový efekt...a všetci sú presvedčení, že konajú správne a rozdupú každého, kto vybočuje z prúdu...

Kazdy ma svoj nazor o ktorom je presveceny ze je to ten triezvy, aj ked sa nezhoduje s nazormi inych. Tak to ma byt.

Ach Celbos Celbos...
ak čítaš pozorne, čo tu na fóre píšem (a čo som písal na starom), tak musíš vedieť, že právo na individuálny názor podporujem a zdôrazňujem asi najčastejšie zo všetkých, takže ja akceptujem aj názory tvoje; to, že akceptujem, aké ich máš, neznamená, že s nimi súhlasím a ty dokonca výdatne robíš všetko preto, aby sa s nimi nedalo súhlasiť všeobecne...
- tvoj problém nie je v tom, že by si hovoril od veci, či úplné bludy, ale podobne, ako to bolo aj v tom článku na začiatku, zle alebo prinajmenšom svojsky, abo keď chceš tak jednostranne interpretuješ fakty a to je pri tak vážnej téme fakt vážna vec...
- najviac ma fascinuje, že už sme tu mnohí argumentovali aj širokosťou segmentu osobných áut a inými relevantnými argumentami a ty si húdieš stále svoje...nuž vskutku fascinujúce...
- unavuje ma neustále poukazovanie na "nebezpečnosť" SUV voči druhým, keď presne o opak ide - o bezpečnosť pred druhými...
- testy v umelých podmienkach sú rovnako zavádzajúce ako štatistiky nehôd, ktoré nemajú potrebnú vypovedaciu schopnosť;
myslím, že diskutovať s tebou ďalej na túto tému je zbytočne stratený čas, sorry

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 08.01.2007, 13:40
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
alebo úplne najkratšie... (aj keď po česky)

Každý svého štěstí strujcem (neviem urobiť koliesko nad u :x )

Poučenie :

Ja sa starám o svoju bezpečnosť.

Ostatný nech robia to isté.

Ináááááč... zlá správa pre apologétov pidiáut rozmerov Smartu a podobne... Budúcnosť patrí fullsize autám rozmeru riadneho amerického vanu. Prechod na vodíkový cyklus je len otázkou času. Problém je, že kvapalný vodík má velmi malú hustotu a preto musia byť nádrže potrebné na dosiahnutie použitelného dojazdu dosť velké. (do velkého bavoráka sa vojde nádrž len na 7kg LH2 a to stačí na 300 km jazdy... čo je mááálo) A velké nádrže sa dajú dať len do velkého auta. Príde doba, keď Patrol bude priemerný alebo mierne podpriemerný... :-D


Pon, 08.01.2007, 17:46
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hehehe, smart. Pametate sa na to video kde so
Smartom svacli do betonoveho bloku v asi 60 km/h a smartu nic nebolo ??? :shock: :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 08.01.2007, 20:38
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
alebo úplne najkratšie... (aj keď po česky)

Prechod na vodíkový cyklus je len otázkou času. Problém je, že kvapalný vodík má velmi malú hustotu a preto musia byť nádrže potrebné na dosiahnutie použitelného dojazdu dosť velké. (do velkého bavoráka sa vojde nádrž len na 7kg LH2 a to stačí na 300 km jazdy... čo je mááálo) A velké nádrže sa dajú dať len do velkého auta. Príde doba, keď Patrol bude priemerný alebo mierne podpriemerný... :-D


vraj je laboratorne mozne naviazat vodik na nejaku kovovu zliatinu, hmm teda zmes, jedna sa o sypku latku, ktora pri nie nerealnom tlaku a teplote ztuhne a naviaze velmi vela vodika. potom sa to da spatne zase uvolnit. udajne to moze byt riesenie pre auta.. nejake "palivove kazety" .neviete o tom niekto viac?


Pon, 08.01.2007, 21:15
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem, ale tuším....

Je to porézny kov. pokial som postrehol, prototyp je funkčný. Má len jednu chybu. Je to zliatina velmi zriedkavých a drahých kovov spracovaná zložitou a nákladnou technológiou. Takže výsledná beztlaková nádrž fungujúca pri pomerne rozumnej teplote je tak astronomicky drahá, že sa nepoužíva ani v kozmických technológiách.

Časť vývoja sa snaží riešiť podobný postup lacnejšími postupmi, ale automobilový priemysel v obrovskom úsilío vodíkové auto sa už dal cestou dvojplášťových nádrží z vysokopevnostnej ocel a špeciálnych kompozitov.

Tie sú technologicky okamžite schodné, ale je to kryotechnológia a aj tlaky sú nemalé.

Takže zatial ešte nenašli odvahu to použiť v sérii. Aj keď ... bolo by to zatial zbytočné pretože pre vodíkový pohon nie je žiadna infraštruktúra


Pon, 08.01.2007, 22:01
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:11
Príspevky: 175
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
z clanku som mala pocit ze este bol zafrkany penou co jeho autorovi lietala od pusy :-D Pre mna je priorita bezpecnost mojej rodiny. Este tam bola tusim jedna pekna veta o parkovacich miestach ak si dobre pamatam... niektorym ludom netreba ani SUV na to aby na zaparkovanie potrebovali 2 miesta namiesto jedneho... :smt081 ( ale slubujem ze sa uz naucim parkovat no....) :lol:


Pon, 08.01.2007, 22:28
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jo.. ten kov ma cosi spolocne s platinou :-D takze laboratorne to islo ale.. ale na druhej strane je to zname min. 20rokov a za ten cas sa toho v technologii materialov dost zmenilo. take sprisahanecke famy hovoria o tom ze su uz na svete aj nahradne lacnejsie latky, len sa caka na tu vodikovu infrastrukturu a chut nieco menit :wink: a tiez by pomohlo veci keby rusom nebuchol ten pokusny reaktor na priamu vyrobu vodika stiepenim. ktovie ako sa to pohne teraz ked sa zas meni vo svete nazor atom..


Pon, 08.01.2007, 23:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pokial bude ropa,zatial je vsetko vo vyvoji.A ked pride do aut vodik ja uz budem lezat dva metre pod urovnou terenu. :smt143

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 08.01.2007, 23:31
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:11
Príspevky: 175
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Pokial bude ropa,zatial je vsetko vo vyvoji.A ked pride do aut vodik ja uz budem lezat dva metre pod urovnou terenu. :smt143

nebudes, smrtka sa ta zlakne :shock:

_________________
Nie som povinná byť taká, aká by som podľa ostatných mala byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.


Pon, 08.01.2007, 23:36
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
majaNR píše:
Milan píše:
Pokial bude ropa,zatial je vsetko vo vyvoji.A ked pride do aut vodik ja uz budem lezat dva metre pod urovnou terenu. :smt143

nebudes, smrtka sa ta zlakne :shock:

Budem kopat tunel z basy :smt130

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 09.01.2007, 0:03
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no pre zaujímavosť uvádzam aj odpoveď Autovia na môj horeuvedený názor...

"Clanok sme prebrali zo spriateleneho ceskeho portalu AUTO.CZ. Je pravda, ze je kontroverzny, aj preto sme vyzvali citatelov, nech sa vyjadria v diskusii. Cielom autora bolo zrejme ukazat aj druhu stranu mince, kedze dnes si vacsina ludi spaja velke SUV s bezkonkurencnou bezpecnostou. Suhlasim vsak s Vami, ze niektore interpretacie nie su najvhodnejsie a autor by mal spomenut rovnako vyhody ako nevyhody tychto aut. No kvoli spolocnej diskusii pre cesku a slovensku verziu sme sa rozhodli nechat clanok v povodnom zneni.

Co sa tyka technickej nefunkcnosti diskusie, mala by fungovat spravne. Diskusia sa nachadza uplne dole pod clankom (este pod reklamnymi odkazmi). Kliknutim na "Zobrazit prispevky" sa Vam ukaze cela diskusia. Ak by Vam to stale neslo, dajte nam prosim vediet. Diskusiu k spominanemu clanku najdete aj na tomto odkaze:
http://news.autovia.sk/aktuality/suv-vl ... ml?diskuse

Dakujeme za Vasu reakciu a dufame, ze Vas to neodrati od sledovania nasich stranok. "

myslím, že takýto postoj je akceptovateľný

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 11.01.2007, 10:53
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chudak autor, ale dopadol :smt126

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 11.01.2007, 11:21
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 16:48
Príspevky: 197
Bydlisko: Jablonica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no mne sa tuto noc snivalo ako som utekal z basy a utiekol som na jeden ostrov,kde ma odviezla prave smrtka :oops: a nakonic som zistil,ze je to naramne pekna kocka,ked si dala dolu masku :o ked sme mali spolu spat som sa zobudil.skurv...na skola ma nutila vstavat :twisted:

_________________
môj sen-ŠKODA 120 L :smt126-už je,síce spoločná,ale je!!!


Štv, 11.01.2007, 16:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt126 :smt126 :smt126 :smt125 :smt148 no super miroslav :smt142 ta skola hnusna,ze? :roll: inak mam na predaj stareho zhrdzaveneho zigulaka kombika so super motorom.nechcel by take niekto tam u vas v jablonici? :smt121

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 11.01.2007, 23:32
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nedalo mi... musel som tam napisat svoje :twisted:


Pia, 12.01.2007, 0:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 102 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: