Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 8:51
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 prosim o radu pri kupe 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 09.01.2007, 10:07
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
Ahojte, rozmyslam nad kupou ,,noveho" off-roadu. mam doma 2 starsie pajera jedno vyrobene 88 druhe 89, no chcel by som nieco novsie nakolko budem cestovat na dlhsie trasy a budem za sebou tahat lod.
nemam k dispozicii vela financnych prostriedkov chcel by som auto tak do 240tis. neviete mi s niecim poradit, popripade na co si mam dat pozor?

vyhliadol som si Pajero Wagon 2.8 TD GLS Combi rok vyr 1996 a nabehane 229tis km. len neviem ci je to vela, ci sa mi to oplati a ci mi na tom bude furt nieco odchadzat ked to ma tolko nabehane :-(.. popripade som rozmyslal este nad teranom, popripade fronterou. budem vdacny za kazdu jednu radu

Sani


Uto, 09.01.2007, 16:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Každopádne sa zameraj na motor prevody, diferaky, kedže chceš ťahať lod äzáleží akú velkú respektíve ťažkú) To auto dostava zabrať. Doležité je poznať aj minulosť auta, kde jazdilo servisovalo a podobne. Osobne by bral radšej bud pajerko alebo Terano, samozrejme zaleží čo od toho očakavaš celkovo.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 09.01.2007, 16:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som mal na motori 296 000 km ked som to kupil,ale vedel som ze to nabehali len po dialniciach.A masina slape perfektne.A zisti si aka ta lod je tazka,aby si na to tahanie nepotreboval vodicak na privesy-navesy.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 09.01.2007, 17:02
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- rada na diaľku je vždy problematická, ale všeobecne - to auto za tú cenu vyzerá na dobrú kúpu...tie km nech Ťa nemýlia - všetko záleží od toho, ako a kde sa na tom jazdilo...a ak je v dobrom stave, vôbec ma neprekvapí, keď sa na ňom bez vážnej závady najazdí raz toľko...
- zober so sebou na obhliadku niekoho, kto sa vyzná, nezabudni pozrieť aj odspodu...
- všeobecne - ojazdené radšej kupujem von, jazdia po lepších cestách a offy skoro nikdy terén, menej tam podvádzajú ako slovač (odpustte mi, slovenskí voliči), napriek tomu aj tu môžeš kúpoť dobre...
...prajem šťastnú ruku, aby si sa z neho netešil dvakrát - keď ho kúpiš a keď sa ho zbavíš... :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 09.01.2007, 19:45
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mnooo.... PAjero isto nie je zla volba, isto ocenis superselect II. (permanetny 4x4 na asfalte pri zatazi)
Do akej miery je spolahlive. Do takej miery ako sa on niekto staral ...

Pajera - vseobecne spolahlive, dostupne nahradne diely, viac menej negarazovane auta okolo roku 92 trpia na koroziu v oblasti blatnikov (da sa vizualne skontrolovat) ...

Pocitaj s tym ze 2.8 je mierne nenazrata (11.5 bude tvoj priemer).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 09.01.2007, 20:08
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Mnooo.... PAjero isto nie je zla volba, isto ocenis superselect II. (permanetny 4x4 na asfalte pri zatazi)
Do akej miery je spolahlive. Do takej miery ako sa on niekto staral ...

Pajera - vseobecne spolahlive, dostupne nahradne diely, viac menej negarazovane auta okolo roku 92 trpia na koroziu v oblasti blatnikov (da sa vizualne skontrolovat) ...

Pocitaj s tym ze 2.8 je mierne nenazrata (11.5 bude tvoj priemer).


Pajero 2.8 td je dobra volba, urcite by som nevahal.
Fronteru jedine ak to mas ako auto na vikendy a len do terenu ako ja.


Str, 10.01.2007, 2:01
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 24.10.2006, 19:53
Príspevky: 110
Bydlisko: Liptovské Revúce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...pridám sa aj ja. Ak mášna výber medzi autom s ťažným a bez ťažného, ber radšej to bez ťažného a ťažné namontuj sám. Je obrovský rozdiel medzi tým, ak má auto 200 000 km sólo alebo ak muselo ťahať veľkú časť týchto km aj ťažký príves.

_________________
jaro


Str, 10.01.2007, 8:38
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To co pises ma logiku, na druhej strane, tieto auta mali tazne montovane casto strandardne, takze sa neda jednoznacne povedat, ze auto s taznym aj bolo na tieto ucely pouzivane ...

Ale ako tip k vybere auta je to zaujimavy postreh :smt023

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 10.01.2007, 9:21
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
potvrdzujem Jaro, tiež ma to napadlo, ale rozhodol som sa to nepísať práve preto, čo píše Finder
inak, nie žeby to muselo na 100% platiť, ale kto na západe trocha viac ťahá (rozumej bežne počas roka a nie raz za rok na dovolenku), kupuje výkonnejší motor, čo 2,8 TD zrovna nie je...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 10.01.2007, 9:29
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 09.01.2007, 10:07
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dakujem pekne za rady, vezmem si ich k srdcu :). najradsej by som siel do toho pajera.skusim to este omrknut a asi do toho pojdem. som pozeral este jeden ,,jeep" huinday galloper len nasiel som nanho len jednu recenziu a to v tom zmysle ze je to total vrak,ze tam vsetko odchadza. mate niekto s tym skusenosti? da sa zohnat pomerne lacno za 250tis zozeniem 2001 do 100tis nabehane, 2,5 TD.. opticky vyzera good ale ked sa to bude kaslat tak nic moc...


Str, 10.01.2007, 15:17
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Radšej to pajo ako galopera :-D Orginal je orginal

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 10.01.2007, 15:20
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Radšej to pajo ako galopera :-D Orginal je orginal

máš recht :smt023

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 10.01.2007, 15:39
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- inak Šani, pozrel som to tvoje bielomodré pájo a na obrázku vyzerá pekne...neviem, ako dlho si ho mal a v akom stave sa ti dostalo do rúk, ale ak aspoň zo dva tri roky a pohoda, tak sám vieš, čo od pajera čakať...a keďže o pajere uvažuješ naďalej, predpokladám, že si bol spokojný ;-)
- tých km sa pri diesli netreba báť, aj keď príjemnejšie by bolo aspoň o polovicu menej, na druhej strane aspoň to vyzerá na poctivý údaj a nie ošib; hlavne si odskúšaj prednú nápravu, ak to pláva, pozor - nutná oprava auto riadne predraží a s autom nebolo zachádzané šetrne...pozri únavu pružín - nemalo by byť vidieť žiadnu, ak hej, často vozilo ťažké náklady a bude unavené nielen na pružinách, pozri či nebolo búrané - zistíš na tesniacich gumách, lemoch a pod... ...a tak ďalej...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 10.01.2007, 16:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rada od kaktusa:
-pozri či nebolo burane-skontroluj všetky miesta kde sa lakoš ma problem dostať(falce kolo svetiel miesta pri pantoch kapoty a dvetí,za nárazníkmi,atd.)dosť často tam zostanú škrabance po šmirgli,póry,nedotmelence,"pomaranč po striekaní"
-pozri na motore či sú všetky tesnenia, eskapásky, hadice a iné drobmosti orginal
-a hlavne skontroluj v akom stave sú pedále, podľa pedálov (plyn, spojka, brzda)zísťíš presne v akom stave je vozidlo-je to ako ludská dlaň-pozri ako sú ošúchané a akú majú vôlu do strán na čapoch,podla toho zistíš kolko, popr. kde vozidlo jazdilo(mesto-dialnica)
-a samozrejme celkový vzhlad interieru (sedačky,volant...)prezradí dosť
-motor štartuj výhradne (pri kúpe) studený a v zápätí sleduj dym z výfuku-nemal by byť do modra
ak to je v poriadku(ono vlastne aj ked nie)sa už musíš rozhodnúť sám!
(ja by som asi toho PATROLA)
tak nech ti to vide OK! :smt023

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 10.01.2007, 20:56
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja este doplnim ku Galopru.
Je to kopia Pajera, tzn, ze je to do znacnej miery kompatibilne, a hodne veci z pajera je mozne do galopra strcit a aj to bude fungovat ...
Inac chyba mu superselect, dost casto trpi na predne naboje (chyba obsluhy), a tot sused nazorne ukazal ako sa da zavarit v terene ..
(predpokladam, ze vedel na co je chladiaca kvapalina a hadam ju tam aj mal, nebol som pri tom, ale uz ho dal prec). Ak od toho necakas zazraky, bude ti sluzit ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 11.01.2007, 0:50
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: