Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 18.04.2024, 4:17
Dnes je štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér a zajtra Jela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 Aké pneu????? 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 28.09.2014, 11:56
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Mám strašnú dilemu a žiadne skusenosti z jazdou v teréne a preto by som potreboval poradiť....Mám Pajero Pinin 2.0 GDI a potreboval by som nan nahodiť nové pneu, problém je v tom aké vybrať, pretože auto bude využívane síce na polovačky ale do Revíru je cesta do 100 km a nechcem zbytočne zvyšovať spotrebu. Rozmýšlal som nahodiť zimné pneu, niekde som našiel kategoriu že zimné offroad pneu....sú tieto pneu vhodné na jazdu v terénne?? Poväčšinou pôjde o lahký až stredne tažký terén ale môže sa stať že to niekedy stočím aj do extrému (samozrejme v rámci možnosti). Skúste mi poradiť, kedže sa moc nevyznám do tých kategérií a označení lepšie by bolo pridať nejaké linky....S každou radou Veľmi Dakujem... :smt136


Ned, 28.09.2014, 12:05
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ahoj ...

Riešil som podobnú situáciu nejaký čas dozadu . Kúpil som si auto na poľovačky ( revír mám síce bližšie :) ) . Jazdím cca 60% asfalt 40% terén . Chcel som niečo , čo budem mať obuté celý rok . Niečo na asfalt a niečo na do terénu . Po prečítaní pár diskusií som nakoniec kúpil BF GOODRICH AT .
Zatiaľ 100% spokojnosť . Uvidím čo to bude robiť v zime ...

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Ned, 28.09.2014, 13:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
100km tam, 100km späť, to by som už asi ATčka neriskoval na zimu. To nebude ani 80/20 asfalt/terén. Brzdné účinky zimných gúm a ATčok sú na snehu veľmi rozdielne.
Ja radím a aj jazdím zimné na zimu (Bridgestone DM-Z3, Dunlop SJ6) a AT, napríklad BFGoodrich na všetko ostatné. :)

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Ned, 28.09.2014, 17:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron