Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:37
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 cooper discoverer at3 - máte skusenosti ? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
ano davam 3 bary a nikdy menej a nemam problem,,,, :smt023 :smt023 :smt023

pretoze plati tu ze kto umy ,,, ten umyy... :smt151 :smt023 a ked nevies tak ti nepomoze ani ked pojdes na rafe :smt151 :smt023


sorry ale toto už trepeš sprostosti , takéto rady nedávaj prosím nikomu :smt157
dík

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Uto, 04.08.2015, 16:00
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
pablo :smt023

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Uto, 04.08.2015, 16:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
Andrej,, ja kazdu pneumatiku hustim na 3 az 3,5 a jazdim v pohode jak teren tak cesta, a nemam prekazku,, nepodhustujem,, podhustenie dobre to neroby konstrukcie pneu,, aj ked je to tak pohodlnejsie , nebucha neklepe ,,, :smt151 :smt139


Prehustena guma mozno dobra na jazdu po ceste kvoli spotrebe, ale je to neskutocne tvrde. Do terenu je to blbost... nedokaze poriadne kopirovat podklad, nehladiac, ze potrebujes uplne inu trakciu ako na ceste... Mimochodom ani prehustenie nerobi dobre gume, precitaj na nej maximalne doporucene hustenie vyrobcom....
:smt134


Uto, 04.08.2015, 18:00
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
pablo píše:
efendi píše:
ano davam 3 bary a nikdy menej a nemam problem,,,, :smt023 :smt023 :smt023

pretoze plati tu ze kto umy ,,, ten umyy... :smt151 :smt023 a ked nevies tak ti nepomoze ani ked pojdes na rafe :smt151 :smt023


sorry ale toto už trepeš sprostosti , takéto rady nedávaj prosím nikomu :smt157
dík



pocuj mudrc,, :smt139 ja netrepem sprostosti, ja jednoducho jazdim s takym tlakom,, kazdy ma na to svoj nazor,,a skusenost,, a jazdi takym tlakom aky si uzna za vhodny,, druha vec citaj pozornejsie, a zistis ze som nikomu neradil-neodporucal aby jazdil takym tlakom,, takze ty nepis ptákoviny,, :smt017 ,, je pravda ze ked podhusstis, tak ma lepsiu prilnavost k terenu kazdopadne, , pisal som nieco insie :smt151 ale ak naozaj chces takymi pneu jazdit , tak ked uz tak tam sa odporucaju bedloky, aby sa pneu... nevyzula!!!! videl som nie na jednom vozidle kde sa vyzuli pneu na podhustenych gumach,,a vo viacerych prypadoch..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 04.08.2015, 18:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Nech si každý jazdí a fúka gumy ako chce, ale tlak pneu v offroad jazdení hrá významnú rolu a nezriedka dôležitejšiu ako samotný dezén (nehovorím tu o extréme ako T3 vs. cestné gumy) a vyzuť gumu s tlakom 1,8 bar to sa musí tiež vedieť :-D Ja si zas myslím, že pokiaľ sa nejazdí s tlakom pod 1 - 0,8 bar tak sú beadlocky zbytočné. Aj keď je to relatívne záleží od konkrétnej značky-type pneu a použitého rozmeru v kombinácii so správnou šírkou disku.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 04.08.2015, 19:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
neberme to ako hadku ale ako diskusiu

efendi, len tak zo srandy, vyskusaj niekedy, ked budes mat v tazkom terene problem prejst (najlepsie blato), odpustit pneu na menej ako 1 bar a skus prejst rovnaky usek. ze ci budes citit nejake zlepsenie trakcie. samozrejme nechcem ta do toho nutit alebo ta nejako presviedcat, len tak z tej srandy to skus, ci na podhustenej pneu to nebude lepsie. ak nie, budes mat dobry pocit, ze si mal pravdu a ked hej, budes vedet, ako sa da prejst tazky teren, ked uz inak nejde

inak bedlocky nemam a nikdy som nemal problem, ze by sa pneu vyzula. zalezi totiz od toho, aka je to pneu (sila bocnice) a na akom sirokom disku je obuta.

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Uto, 04.08.2015, 19:29
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
ved isteze,, ja som pisal iba svoj nazor,,a k podhustenym pneu som sa uz vyjadryl,, a co som pisal v poslednom mojom citate to sam aj potvrdzujes,, a aj suhlasim s tym,, a netvrdil som nikde ze v terene podhustene pneu nie su lepsie,, podotkol som IBA , ze moze dojst k ich poskodeniu,, ale vsetko zalezi aj na konstrukcii pneu, ako pises, na pevnosti bokoch pneumatik.. enem Pablo hned spatne reagoval a predpokladam ze zle si precital moj prispevok, alebo zle pochopil,, :smt139,, to ze ja mam vstale 3bary v pneu to je moja vec, zatial mi to ide dobre a nemam problem v terene,, aj ked mozno by som sa netrapil niekedy tolko, ale mna to bavy a zatial klapeto :smt151 kto umy ten umy... :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 04.08.2015, 19:37
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Efendi vsetko vpoho, len ta slovencina.... neber to v zlom slova zmysle, ale az to trha oci tie hrubice v tvojich prispevkoch :shock:


Str, 05.08.2015, 8:55
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
pajko píše:
Efendi vsetko vpoho, len ta slovencina.... neber to v zlom slova zmysle, ale az to trha oci tie hrubice v tvojich prispevkoch :shock:


priatelu,, staci ak to vies precitat,, Bernolakstina,,, pis ako pocujes,,keby aj dnes to platilo v skolach, tak by bolo menej petiek :D

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 05.08.2015, 10:20
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.01.2015, 14:58
Príspevky: 12
Bydlisko: Rimavská Píla
Odpoveď s citáciou
Ahojte, chcem sa opýtať na tieto pneu, aký je rozdiel medzi Cooper discoverer A/T3 a A/T3 sport? Našiel som to vo viacerých e-shopoch kde A/T3 sport označujú ako letnú, čo sa mi celkom nezdá. Výrobca Cooper ich má obidve označené ako all-season čo chápem ako celoročnú. Viete poradiť ako to vlastne je? Ďakujem


Štv, 10.08.2017, 10:43
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 07.09.2015, 10:04
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Sport je urcena pre Europsky trh, tusim aj vyrabana in EU.
Sport by mali byt vylepsene a urcene poziadavkam EU zakaznikov(takze to bude nieco ako potraviny pre zapadny a vychodny blok, sa bojim).

_________________
Grand Cherokee WJ 4.7
GMC Yukon
exBMW


Uto, 07.11.2017, 8:26
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 31.12.2009, 10:40
Príspevky: 37
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto
Odpoveď s citáciou
ahojte, mate niekto prosim skusenost s Cooper Discoverer S/T MAXX? Zatial mam pozitivnu recenziu od Stefan-a, ktory mi dal tohoto chrobaka. Zaujimala aby ma zivotnos/najazd a trakcia, teraz jazdim na BF AT (uz 70 000+ za cca 4,5 roka a stale maju cez 8 mm) a vacsi problem som nezaznamenal, len obcas mi pride, ze by to chcelo viac trakcie na blate. Tiez zvazujem Toyo MT, ale s autom jazdim kazdy den a vacsinou po ceste, o hluk mi nejde, skor o to az ich nezoderiem za 20 tkm.
Dakujem


Str, 31.01.2018, 23:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: