Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 13:26
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 285 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Ďalší
 Reťaze a ich použitie-využitie 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.03.2009, 21:14
Príspevky: 1250
Bydlisko: Lednické Rovne
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin píše:
Dufi píše:
Tulal som sa po nasom BA TESCO v meste a nasiel som retaze za 1999,- oznacene zevraj pre 4x4.
Obrázok
Maju rozne rozmery od malych az po ozaj velke.

Na stranke dovozcu su tu:
[url]http://www.hobbycar.cz/engine.php?group=Zimn%ED+v%FDbava&sort=c27saG926SD4ZXTsenkgcHJvIG7ha2xhZG7tIHZvenk%3D&lang=cz&x[0]=20[/url]

Obrázok



Neviem kam som to mal napísať.. Dajú sa v NR zohnať tieto reťaze? V Metre už došli :roll:
Ďakujem :D
No priatelia čo sa tíka týchto retazí moc by som ich neodporúčal . Včera sme z Blahošom zapadli a tak som mu ich nahodil ,no stalo sa to že nám jednu utrhlo a pokazili sme ABS .Na obruči ktorú musíte spojit je malí krúžok ktorí tam je nalisovaný no a ten sa stiahol a mali sme postarané .Po chvíli sa utrhla aj dtuhá ale tá zas na spoji oka . Ak si niekto povie že som to zle namontoval má smolu všetko bolo presne no a ani sme to neprehánali s kutraním .


Štv, 15.10.2009, 19:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1049
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... no tieto reťaze som raz použil v meste keď bola kalamita taká, že na určitých uliciach bolo snehu až po pás a niekde aj viacej. Vtedy ešte v bývalej práci nás "vyhnali" do m.č.Koliba a bez reťazí sa nedalo ani pohnúť.
Po 12 hodinovej službe sme ich mohli zahodiť, boli také opotrebovné, že už bolo riziko ich naďalej použiť.

Malo to jednu výhodu pre obyvateľstvo: sprejazdnili sme veľkú časť ulíc v 3 obvode.

Nie nadarmo sa doporučujú reťaze na dobre ujazdený sneh čo v našom prípade nebolo nakoľko snehu napadalo večer a nebol ujazdený akurát ho bolo veľmi veľa a na prerážanie závejov to bolo dobré.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 15.10.2009, 19:31
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 20.06.2009, 14:29
Príspevky: 201
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tieto hore uvedené retaze sú hobby možno vydržia v hlbokom snehu ak v teréne nič nezachitíš ale na asfaltke ich zoderieš a ak sa roztrhnú môžu ti poškodiť auto určite to neni poriadna oceľ na to za tie peniaze zabudni off road reťaze musia stáť nenormáne peniaze počítam tak 700€ dúfam že som netrepol :oops:


Štv, 15.10.2009, 20:30
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
luxury píše:
tieto hore uvedené retaze sú hobby možno vydržia v hlbokom snehu ak v teréne nič nezachitíš ale na asfaltke ich zoderieš a ak sa roztrhnú môžu ti poškodiť auto určite to neni poriadna oceľ na to za tie peniaze zabudni off road reťaze musia stáť nenormáne peniaze počítam tak 700€ dúfam že som netrepol :oops:


Cely problem je zakodovany v kategorii retazi...
Ja som si tiez myslel, ze mam pouzit kategoriu offroad ci 4x4/ vsak, pekne to znie a zdanlivo pasuje/. No kupil som na doporucenie retazovych predajcov taketo, no povedali, ze ja jazdim extrem a pre prejazdy asfaltov... bla, bla.. mosim kupit pocementovane cena cca 400 ecek.
Vydrzali v terene pol hodiny a po oprave zase a tak sa to opakovalo asi 5x.

Pak sme sa stretli s motorkarom/ obchodny riaditel Pewag/ a ten sa len smial, ze aj oni predavaju pre X5, etc SUV, retiazky tychto nazvov. No na offroad su potrebne retiazky na nakladne auta...
Nas club s nimi urobil zmluvu a kupili sme http://www.pewag.cz/cs/produkty/snehove ... y/11.shtml
cena tych mojich /odobrata priamo v C. Trebovej bola bez DPH tusim 14 tis... no podstatne je to, ze drzia a ze som snima zdolal takove vyjazdy na snehu, ake bych nedal bez retazi na sucho...

Ta si urobili reklamu sami a nakupili ich aj ini...nieje dolezita firma, no druh a robustnost.

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Pia, 16.10.2009, 9:29
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Noo tuším to tu ožilo, len pre zopakovanie som si to tu celé prečítal :lol:

Mal som Tesco reťaze (teda ešte mám, len už zostali len na bruchoplaz) a slúžili na Nive veľmi dobre (aj v teréne) až pokiaľ som ich neobul na bruchoplaza :!: a začal ťahať do kopca osobné auto ktoré sa nevedelo vyškriabať. Vtedy som jednu reťaz roztrhol, našťastie vďaka ESP-čku som sa domov dostal aj s jednou reťazou a ešte aj toho nešťastníka sa podarilo odtlačiť :D

Takťiež som s osobákom išiel na chatu cez Látky (a bielizne :smt123 ) na letných gumách :smt123 čo nebol až taký dobrý nápad, tak som najprv skúšal podhustiť - trochu to pomohlo, ale keď už auto išlo na autopilota tak som dal na predok reťaze a zázrak, nebol problém :smt115
A ešte ako sa fajne driftovalo :smt125 A keď som šantil v takom záveji tak som zase jednu reťaz roztrhol.

Z toho vyplíva že na Nive vydržali dlho asi preto že som s nimi veľmi nehrabal. Ale aj tak je to zaujímavé zistenie, keďže 2 krát sa roztrhli na bruchoplaze na normálnej ceste.

A mimochodom s T3 nemám problém ani na ujazdenom ani hlbokom snehu :!:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pia, 16.10.2009, 12:46
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
"Dávno již tomu let, čo som zapadol z Árom v snehu, a ani bohovy to nechcelo ísť" ....
....a tak som zabehol dom do garáže, vytiahol z pod ponku čo bolo, a za asi 15 minút vyrobil reťaze. Nič extra, klasika rebríkového typu, reťaz asi ako klobása a na spojoch zošrobované. Fungovali bezvadne.

Po včerajšom polnočnom blbnutí v metrových závejoch idem niečo zase zošmrdlikať do garáže... :-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 16.10.2009, 13:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To kde sú metrové záveje? :shock: Na Chopku :?:
Veď tam sa autom nesmie :smt121

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pia, 16.10.2009, 13:11
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, nemal som meter, ale ťahal som Patfindera z jarku a ten mal snehu po okno.
Nepíšem kde, lebo.... :-D
....ale kúsok od Myjavy.
Tiež sme neverili, a tak sme boli pozrieť, brácho keď bral snehovú lopatu a skoro sme sa posrali od smiechu....
....potom nás smiech ssskóóóro prešiel....

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 16.10.2009, 13:33
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 29.04.2009, 8:38
Príspevky: 26
Bydlisko: nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mna zaujali tieto:http://www.pewag.cz/cs/produkty/snehove-retezy-pro-osobni-vozy/5.shtml

ma snimi dakto nejake skusenosti???? vydrzia daco?

_________________
jeep cherokee 2,5CRD KJ - Liberty , Mud-Terrain T/A KM2
Freelander td4
LR Discovery2 - komplet preoperovany


Pia, 16.10.2009, 15:27
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
brano2 píše:
mna zaujali tieto:http://www.pewag.cz/cs/produkty/snehove-retezy-pro-osobni-vozy/5.shtml

ma snimi dakto nejake skusenosti???? vydrzia daco?


Nebrat.
Retiazky s automatickym napinanim- nevhodne do terenu.
Bo upinaky su naboku gumy a v terene v kolaji to utrhnes...

No, ked jazdis po ceste na lyze, tak super...


p.s.
upinaky

Som tu poburil skoro vsetkych odbornikov cez retiazky, no na cestu mosi byt retiazka nasponovana a samoupinaky su super.... oproti tomu je/ a asi zasa vsetkych poburim/, ma robustna, nakladna retiazka byt trochu volna a to preto, aby sa pomali pootacala na pneu a tym ju cistila/ to plati najma u mokreho lepiaceho snehu/... z posledneho aj analogicky- ze aby sa pootocila, mosi byt pneu zimna a nie MT a este dovod preco nieje lepsia pod retazi MT - retaz sa nori do vzorku MT a ma tym mensi zaber a prave v tomto mieste sa silno napina a zmensuje sa tym aj jej zivotnost...
... to byva aj chytak, ked dojdes retaz reklamovat...

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Pia, 16.10.2009, 15:41
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
erik píše:
Som tu poburil skoro vsetkych odbornikov cez retiazky, no na cestu mosi byt retiazka nasponovana a samoupinaky su super.... oproti tomu je/ a asi zasa vsetkych poburim/, ma robustna, nakladna retiazka byt trochu volna a to preto, aby sa pomali pootacala na pneu a tym ju cistila/ to plati najma u mokreho lepiaceho snehu/... z posledneho aj analogicky- ze aby sa pootocila, mosi byt pneu zimna a nie MT a este dovod preco nieje lepsia pod retazi MT - retaz sa nori do vzorku MT a ma tym mensi zaber a prave v tomto mieste sa silno napina a zmensuje sa tym aj jej zivotnost...
... to byva aj chytak, ked dojdes retaz reklamovat...


Ja síce odborník nie som, a na retiazky už vôbec znie, ale vôbec sa aj napriek tomu necítim pobúrený.

Priam naopak, tá teória sa mi celkom pozdáva a určite ju pri najbližšej príležitosti vyskúšam.


Pia, 16.10.2009, 15:59
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
erik píše:
Som tu poburil skoro vsetkych odbornikov cez retiazky, no na cestu mosi byt retiazka nasponovana a samoupinaky su super.... oproti tomu je/ a asi zasa vsetkych poburim/, ma robustna, nakladna retiazka byt trochu volna a to preto, aby sa pomali pootacala na pneu a tym ju cistila/ to plati najma u mokreho lepiaceho snehu/... z posledneho aj analogicky- ze aby sa pootocila, mosi byt pneu zimna a nie MT a este dovod preco nieje lepsia pod retazi MT - retaz sa nori do vzorku MT a ma tym mensi zaber a prave v tomto mieste sa silno napina a zmensuje sa tym aj jej zivotnost...
... to byva aj chytak, ked dojdes retaz reklamovat...


Ja síce odborník nie som, a na retiazky už vôbec znie, ale vôbec sa aj napriek tomu necítim pobúrený.

Priam naopak, tá teória sa mi celkom pozdáva a určite ju pri najbližšej príležitosti vyskúšam.


:D
nieje to moja teoria, ale z instrukneho dokumentu vyrobcu / pre nakladne, specialne auta a rozne druhy snehu.

a k stylu jazdy s retazkama
je nekedy treba aj vyzkusat kludny pohyb kolies po snehu na volnobeh a red. 1, ci red. 2.
kola sa valia po snehu a zatlacas sneh do stopy a nehrabes/ ako je v poslednom prerazani Galloper.. you tube/..
- samo, ze sa to nekedy mosi osolit a prerazat, no su situacie, kedy ten prvy styl je o stovky percent ucinejsi/ najme v mokrejsim snehu a miernejsim stupani a len tymto stylom mozes jazdit vo velmi hlbokom snehu ..
tu je test
http://www.matador.sk/index.cfm?Module= ... age&s=MP91

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Pia, 16.10.2009, 16:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1049
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... alebo ešte možnosť použiť tieto Matador MP 51 Sibir 2 ktoré sa môžu hrotovať. ( pravda u nás hrotovateľné pneu sú zakázané )

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 16.10.2009, 18:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fefe: hroty pomozu na zladovatelom povrchu, ale v hlbokom snehu asi nie. Na druhej strane zas retaze na ladu podla mojho nazoru musia byt horsie ako dobra zimna pneu, jednak kov je tvrdy a retaz nasadena na pneumatike zmensuje jej stycnu plochu s vozovkou...tot moj nazor :roll:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Pia, 16.10.2009, 18:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1049
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mal som hrotové pneu pravda na komunikácii boli Obrázok pokiaľ nebolo aspoň viac snehu. Najlepšie boli na ujazdenom snehu a nebol problém ani v hlbokom z tvrdším podkladom.

Celkovo na hlboký sneh určite reťaze.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 16.10.2009, 19:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 285 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: