Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:34
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 Matador Wisenta 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Marisko: prečo ich prestali vyrábať ? Konkurovali inej gume v rámci koncernu ?

odpoveď: neprestali vyrábať, len škrkli rozmer 33x12,5x15´´. Ten nevyrábajú, čo je veľká škoda. Osobne som sa to pýtal vrcholového managera a ten odpovedal, že ´´je to rozmer len pre zopár bláznov ako si ty´´, to znamená, že predpokladali nízku predajnosť. Ďalšia vec je, že nebol úplne ukončený vývoj rozmeru 33´´. Chýbalo už len niekoľko úkonov, ale prišlo nariadenie ukončiť vývoj neperspektívneho rozmeru. Je to škoda, pretože na tom istom konfekčnom stroji, pre ktorý bol rozmer 33x12,5x15´´ hraničný sa dali vyrábať po úprave pneumatiky rozmeru 35x10,5x15´´ , alebo 35x10,5x16´´. Týmto zlým rozhodnutím si Matador a tým pádom aj Continental zahatal cestu na poli offroadov, pretože pneumatiky Continental v offroade nič neznamenajú.
Offroad team Sýkorovcov, ktorý Matador podporoval, jazdili na Mitsubisi Pajero a nepožadovali rozmer 33´´. Na to čo jazdili im stačil rozmer 31x10,5x15´´. Tak isto aj partii Landroveristov, ktorých matador sponzoroval postačoval tento rozmer, alebo tiež 235/85x16´´. Títo športovci dosahovali dobré výsledky a management sám seba presviedčal, že väčšie rozmery sú výkrik do tmy.

matino: prečo ich prestali vyrábať neviem ale zlá obchodná stratégia to bola rozhodne. pokiať sa vyrábali BFG MT KM1 tak Wisenty na trhu moc neprerazili ale ako je všeobecne známe tak BFG ich prestali vyrábať a na trhu vznikla asi 1 ročná diera kedy nebolo dostať kúpiť ani KM1 ani KM2 takže tu mali na trh prísť Wisenty a poďľa mňa by prerazili. sám som čakal na 35ky BFG KM2 a až nedávno mi boli dodané. (a to ešte nejdem hovoriť o prejazdnosti auta s Wisentami a teraz s BFG KM2)

tak nám opíš prejazdnosť toho istého auta na wisentach 33´´a BFG KM2 35´´.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Naposledy upravil pejo dňa Str, 25.08.2010, 21:51, celkovo upravené 1



Str, 25.08.2010, 21:40
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.12.2009, 16:42
Príspevky: 99
Bydlisko: MT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
blato... jednoducho sú do blata horšie - na chatu jazdím jednou cestou a tam to môžem porovnať že s wisentami som išiel na zadku teraz radšej priradím aj predok. nevravím že by som to nevyšiel ale pociťujem že to proste nieje ono na nich... a čo sa týka cesty tak sú tichšie ale žiadne hogo fogo to nieje a hučia aj tak dosť / ako každá MTčka všakže... takže rádio a ide sa :lol: mám ich ale len krátko tak toť prvé dojmy... zimáky nemám tak sa teším na zimu, to bude kĺzačka

_________________
GR Y61,Ironman,podložky,35" KM2,AVM,pevnosťáky,naviják,záhradka,Hella,Hi-lift,CB atď...


Str, 25.08.2010, 21:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 19:54
Príspevky: 56
Bydlisko: Frýdecko-Místecko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nevíte někdo jak je to s těma Wisenttama?...jestli výroba pokračuje nebo je ukončena....shánim 2 kusy v 31" a tady v čechách je v žádnem shopu nemají,poptávku pry už mají od května a dodáni od výrobce v nedohlednu :(

_________________
Oddil mechanizované turistiky-Beskydy
Nissan Terrano I 2.4i ,lift 3",31 MT,atd.
Nissan Terrano I 3,0i zatím v renovaci
Nissan Patrol GR Y60 wagon ,lift 4" , 33 MT
http://prcekdave.rajce.idnes.cz/


Pon, 11.07.2011, 22:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Momentálne sa Wisenty nevyrábajú a ktovie, ako to bude ďalej. Predajcovia ich majú v ponuke, ale neni toho, čo ich dokáže reálne dodať. Vyskúšal som aj predajcu, ktorý predával v TN na Offroadmanovi 2011. Chcel som Wisenty v rozmere 235/85R16. Pozrel do PC a vraj neni problém. Po asi 0,5 hodine surfovania to už problém bol a veľký.
Čo som sondoval medzi zasvätenými, tak údajne výrobu Continental zastavil z dôvodu uprednostnenia pneumatiky inej koncernovej značky. Má to byť General Graber MT, teda pneumatika, ktorá podľa toho čo som viackrát, v rôznych ročných obdobiach videl nedosahuje zďaleka kvality Wisenty. Má horšie vlastnosti v akomkoľvek teréne, je hlučnejšia na ceste a je náchylná na bočný prieraz. Je o niečo ľahšia, ale to len preto, že má kostru o 50% slabšiu oproti Wisente. Čo dodať, musíme dúfať, že formy raz niekto opráši a namontuje do lisov, aby výroba mohla pokračovať.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Uto, 12.07.2011, 22:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 19:54
Príspevky: 56
Bydlisko: Frýdecko-Místecko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hmmm.....tak to je v háji :evil:
Že vždy gumy co svou univerzálnosti za něco stojí (Wisentty,BFG K1) přestanou časem vyrábět a nahradi je horší variantou....svět se v prdel obrací .

_________________
Oddil mechanizované turistiky-Beskydy
Nissan Terrano I 2.4i ,lift 3",31 MT,atd.
Nissan Terrano I 3,0i zatím v renovaci
Nissan Patrol GR Y60 wagon ,lift 4" , 33 MT
http://prcekdave.rajce.idnes.cz/


Uto, 12.07.2011, 22:30
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 23:16
Príspevky: 408
Bydlisko: Rybnik LV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
veru v prdel a obrovsku

_________________
LR Discovery 300tdi


Uto, 12.07.2011, 22:34
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Off-top - tak ked MTD na to prdi, tak minimalne v ponuke Insaturba mate nieco vzhladovo podobne Wisentam ... (Aj tak to bolo opajnuce BFG :D).


Str, 13.07.2011, 8:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, v InsaTurbo nerobia gumy v požadovaných rozmeroch, len také malé kolečká. (okrem jedného dezénu, ktorý ale zase robia všetci).
A sú to protektory.
O gumu 33x10,5x15 nezavadíš skoro u nikoho (okrem BFG - nechcem).

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 13.07.2011, 10:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Silverstone robí rozmer 33x10,5x15´´. Insaturba sú protektory, nie? A MTD už existuje len ako nápis na streche vrátnice. Všetko už je CNTNTL.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 13.07.2011, 22:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano. Insaturbo sú protektory.
Silverstone robí rozmer 31x10,5x15 ale len v jednom dezéne (Extrem) ktorý zasa robia všetci - a ten sa na dlhšie presuny nehodí.
Ďalší je BFG - ten sa mi zdá zasa príliš jemný. Nakoniec to bude asi musieť byť jeden z nich. Iné na trhu nie je.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 14.07.2011, 8:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: