Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 17:39
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 285 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Ďalší
 Reťaze a ich použitie-využitie 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
... a v teréne sú na tom tiež slušne, a aby som citoval jedného kolegu zo susedného fóra " Nač jezdit MT, když na AT je věčší sranda" :-D :-D


:lol: .... ten textík má v podpise fantastický offroad parťák Pepíno z Přerova. (inak takto profesiou hospodský, ktorý okrem tvrdého offroudu vie napr. aj uvariť výbornú hubovú omáčku)

A niečo do seba ten výrok má, pretože sme išli spolu kolónu aj cez Tisovecký trail a on jediný mal AT, všetci ostatný sme mali rôzne MT (BFG, Kumho, T3, šípáky z ÚeNCéčka)

Na všeobecný údiv (aj Tisovčania čumeli :shock: ) prešiel všetko zarovno s nami, len na jedinom úseku kde bolo dlhé a hlboké blato a trať sa lomila, takže bolo treba spomaliť skrachoval a navijákoval jeden krát navyše.

Ak budem mať len jednu sadu gúm, tak určite BFG AT.

Inak, BF Goodrich je popredná svetová značka v obore a jeden z najosvedčenejších výrobcov terénnych gúm na svete.
Preto ma nemálo pobavilo, keď toť s pod kameňa kdesi pri Púchove vyliezol nejaký Matador či čo, a pokúša sa predávať pajcát BFG MT za rovnakú, alebo dokonca maličko vyššiu cenu :shock: :smt043


Uto, 24.10.2006, 19:51
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:

:lol: .... ten textík má v podpise fantastický offroad parťák Pepíno z Přerova. (inak takto profesiou hospodský, ktorý okrem tvrdého offroudu vie napr. aj uvariť výbornú hubovú omáčku)


Martin - to má v potpise Doďa a nie Pepíno :o :-D
Ale tú omáčku ti verím. A vie aj dobrú pečenú svinku :-D mňam :-D


Uto, 24.10.2006, 20:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ked vás tak počúvam,tak si myslím,že by mohla byť aj sekcia o jedle :twisted: inak v tom by som sa pridal-myslím s jedením :twisted:


Uto, 24.10.2006, 20:09
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
Ale tú omáčku ti verím. A vie aj dobrú pečenú svinku :-D mňam :-D


ups... :oops: ... tak od neho som to počul.. .a videl aj realizované v praxi.

....že by sa založil thread "varenie na traile"....

Bol by o offrouďáckych receptoch, prednostne o poľnom varení s výbavou vezenou v aute a zo surovín obstaraných na trase (nájdením alebo zrazením.... o lovení by som nerád)


Uto, 24.10.2006, 20:48
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
palo-cherokee píše:
Ale tú omáčku ti verím. A vie aj dobrú pečenú svinku :-D mňam :-D


ups... :oops: ... tak od neho som to počul.. .a videl aj realizované v praxi.

....že by sa založil thread "varenie na traile"....

Bol by o offrouďáckych receptoch, prednostne o poľnom varení s výbavou vezenou v aute a zo surovín obstaraných na trase (nájdením alebo zrazením.... o lovení by som nerád)


Tu by sa dalo hovoriť o demontovateľných mriežkach v ráme pred svetlami, použiteľných na grilovanie :-D


Uto, 24.10.2006, 20:54
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Martin 4 píše:
palo-cherokee píše:
Ale tú omáčku ti verím. A vie aj dobrú pečenú svinku :-D mňam :-D


ups... :oops: ... tak od neho som to počul.. .a videl aj realizované v praxi.

....že by sa založil thread "varenie na traile"....

Bol by o offrouďáckych receptoch, prednostne o poľnom varení s výbavou vezenou v aute a zo surovín obstaraných na trase (nájdením alebo zrazením.... o lovení by som nerád)


Tu by sa dalo hovoriť o demontovateľných mriežkach v ráme pred svetlami, použiteľných na grilovanie :-D

-prečo nie, keď by na nich boli už aj nachytané hmyzie proteíny...
- inak s kamarátmi pri jednej chate (rozumej žiadna elektrina, drevený hajzel a voda z potoka) roky úspešne grilujeme na mreži na čistenie vibrám spred chaty...a na tom grile už skončil aj nájdený zrazený zajac - nesmrdel a napriek horúčave ešte nemal suché oči, čo som odborne vyhodnotil ako čerstvé zrazenie hodné nášho kulinárskeho úsilia, a sakra dobre bolo... :smt098 :smt043

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 24.10.2006, 21:12
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...v jednom z prvých čísiel českého časopisu Offroad (keď bol ešte o terénnych autách) bola popisovaná prícestná reštaurácia v klokanove, kde varili a piekli to, čo si hostia zrazili a doniesli.... alebo čo majitel ráno našiel po okolí. Takže tam mali "hamburger z nepozornej mačky", alebo "ragú z príliš pomalého labradora" a iné....


Uto, 24.10.2006, 23:27
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 30.10.2006, 19:17
Príspevky: 16
Bydlisko: CZ - Vojnův Městec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
já jsem to v zimě řešil tak, že na ATéčka Grabery, který měly tak cca 50% vzorku tak jsem dal na každý kolo dvě smyčky... a jelo to teda zodpovědně...úplně obyč pozink řetězy z hospodářských potřeb a pár šroubů a samojistících matic, taky v pozinku. Cena cca 500,- Kč.
Obrázok

_________________
JEEP Wrangler Rubicon, JEEP Grand Cherokee, Polaris RZR 1000 XP, Polaris Sportsman 850 XP


Sob, 04.11.2006, 23:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aj tak sa da,lacne a pomoze to. :idea:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 04.11.2006, 23:50
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Aj tak sa da,lacne a pomoze to. :idea:


Lacne riesenia su dobre na kratke krizove situacie. No, ja som jedno lacne.. ... boli to retaze 4x4 predajca ma presvedcil, ze su to specialne pre offroad. Stali 12,5 sk a vydrzali 2 hodiny v narocnom terene.Tak som si teraz vybral Pewag AUSTRO - SUPER SV 82 su masivne a urcene na nakladne auto

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Ned, 05.11.2006, 8:58
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ATOL píše:
já jsem to v zimě řešil tak, že na ATéčka Grabery, který měly tak cca 50% vzorku tak jsem dal na každý kolo dvě smyčky... a jelo to teda zodpovědně...úplně obyč pozink řetězy z hospodářských potřeb a pár šroubů a samojistících matic, taky v pozinku. Cena cca 500,- Kč.
Obrázok


Toto sa mne nedá, už som skúšal. Mám príliš veľký disk brzdy a tek sa mi tadiaľ ani tenká reťaz nesprace....to je škoda....


Ned, 05.11.2006, 12:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Toto sa mne nedá, už som skúšal. Mám príliš veľký disk brzdy a tek sa mi tadiaľ ani tenká reťaz nesprace....to je škoda....


Nesmut lepsie bude pouzit normalne retaze....je to setrnejsie k disku....

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 05.11.2006, 17:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
MilanBB píše:
Toto sa mne nedá, už som skúšal. Mám príliš veľký disk brzdy a tek sa mi tadiaľ ani tenká reťaz nesprace....to je škoda....


Nesmut lepsie bude pouzit normalne retaze....je to setrnejsie k disku....


Viem. Idem kúpiť tie reťaze zo Skalice, čo mi doporučim Martin, že mu fungovali dobre a neroztrhli sa. Zatiaľ však nebudem mať na dva páry, bude musieť zatiaľ stačiť jeden na predné kolesá... Ozaj, Dano, vedel by si niekde po známosti zohnať to čo máš ty, ale v rozmere pre mňa? Ak by nebol veľký rozdiel v cene, skôr by som sa priklonil k polarom... Tie skalické sú pre mňa za 4300,- Sk s DPH


Ned, 05.11.2006, 18:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
zatiaľ stačiť jeden na predné kolesá...


Na predne ???

Coze mas za rozmer ???

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 05.11.2006, 20:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
MilanBB píše:
zatiaľ stačiť jeden na predné kolesá...


Na predne ???

Coze mas za rozmer ???


No keď je len jeden pár, tak kam? Na zadné? Nieee.... mám 235/75R15.


Ned, 05.11.2006, 22:15
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 285 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: