Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 23:21
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
 Matador 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mno, ja mám MTčka od matadoru. Priame porovnanie, keď som prezul z 215/75R15 BFG AT na 235/75R15 MT bolo takéto : hlučnejšie boli o maličký kúsok, na ceste držia celkom dobre ( len pozor, nepištia v zákrute ani keď už to ide bokom , kdežto BFGAT pištali a tak signalizovali že rýchlejšie už ísť nemám ), mokrá cesta je treba opatrnosť v zákrutách a pozor na ubratie plynu v zákrute, na druhej strane akvapláning je mi neznámy pojem, aj veľmi hlbokú vodu prejdú v pohode a ani volantom nemykne. V teréne sú super, nezanášajú sa a teda majú stále záber a dajú sa dobre podhustiť - fakt pevná bočnica. Mám otestovaný tlak 0,4atm a ešte aj dosť rezkú jazdu v sehu-blate.kameňoch a zatiaľ som nemal ani defekt ani prieraz. Na ujazdenom snehu je to na zabitie ako asi na každom MTčku. Opotrebenie je normálne, za 4000km som ich zodral asi o 0,5mm. Spotreba je asi o 0,5l vyššia ako na spomenutých ATčkach a to je vždy meraná podľa počtu km z GPS, pretože kôli rozmeru mi nemeria dobre tacháč a ani počítadlo. Vyváženie nie je jednoduché, pretože mám vraj krivé disky všetky a tak to ide na niekoľký krát, ale vraj je to u matadoru bežné, že aj s rovnými diskami to nie je jednoduché vyvážiť. Na druhej strane vyvážiť moje zimné coopre bol pôrod ježka proti srsti.

Teda všeobecne som nadmieru spokojný a ktokoľvek by sa ma pýtal na názor, určite by som mu poradil matadory. Stále je to MT, ktoré je relatívne bezpečne jazditeľné aj po cestách, čo sa o niektorých protektoroch povedať nedá.


Uto, 10.04.2007, 23:09
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2007, 15:23
Príspevky: 122
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Takže zatiaľ mám nové zimné M.. úžitkové 520M+S 28"R14 a na leto plánujem M.. Wissenta 29"R15" - disky už sú z patrola, boli v hroznom stave, teraz sú už po pieskovaní, CNC a komaxitovaní.
Zatiaľ na zimných nejazdím, ale mali by mať zmes s väčším obsahom siliky. Potom dám vedieť. Úžitkové pneumatiky majú spevnené bočnice i pevnosť a vzor ako osobné autá (sú samozrejme drahšie).
Zároveň sa teším na foto od peja dole s 33" Wisentami kontra peň :lol: , veľa zdaru v offfff .


Naposledy upravil IGI dňa Uto, 11.12.2007, 16:04, celkovo upravené 6



Pia, 06.07.2007, 14:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Oznamujem zarytym offroaderom radostnu spravu.
V Matadore Puchov uz vyrabaju v skusobnej serii Wysenty v rozmere 33x12,5x15´´!!! Moje prve dojmy z nich su viac ako dobre. Uz pri vyvazovani mali dobre hodnoty. V nedelu sme mali prejazdy. Zaber v blate pri 0,8bar je porovnatelny so sipovym dezenom alebo T3. Mokra trava, bocne bocne vedenie, brzdenie zo svahu s pocitom istoty. Mal som aj malu koliziu s pnom, ktory trcal zo zeme. Mierne z boku som do neho narazil PP kolesom pri vytocenom malom 1°. Rana, volant mi skoro zlomil malicek a pod patku sa dostalo drevo. Neposkodena guma behom 1/2 hodiny pozvolne vyfukla. Na tu smolu som nemal rezervu tohto rozmeru, takze som v tom najlepsom musel skoncit. Postupne pridam aj fotky.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 15.10.2007, 6:58
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 01.08.2007, 12:41
Príspevky: 134
Bydlisko: Vydrná
Odpoveď s citáciou
pejo píše:
Oznamujem zarytym offroaderom radostnu spravu.
V Matadore Puchov uz vyrabaju v skusobnej serii Wysenty v rozmere 33x12,5x15´´!!! Moje prve dojmy z nich su viac ako dobre. Uz pri vyvazovani mali dobre hodnoty. V nedelu sme mali prejazdy. Zaber v blate pri 0,8bar je porovnatelny so sipovym dezenom alebo T3. Mokra trava, bocne bocne vedenie, brzdenie zo svahu s pocitom istoty. Mal som aj malu koliziu s pnom, ktory trcal zo zeme. Mierne z boku som do neho narazil PP kolesom pri vytocenom malom 1°. Rana, volant mi skoro zlomil malicek a pod patku sa dostalo drevo. Neposkodena guma behom 1/2 hodiny pozvolne vyfukla. Na tu smolu som nemal rezervu tohto rozmeru, takze som v tom najlepsom musel skoncit. Postupne pridam aj fotky.

/citujem čo napísali iný/
pejo
Frajer


Založený: 02 január 2007
Príspevky: 223
Bydlisko: Luky, okr. PU

Wissentta
Vsimol som si, ze Erik ma obute wisentty. Ja ich mam na kratkom spanielovi 260 tiez v rozmere 235/85x16 a nemam s nimi dobre skusenosti. Pred Vianocami som na podmacanom pasienku v sikmom sklone asi 15° dosta take sane, ze to vyzeralo na skok z auta. Nastastie som to ustal. Vysiel som von a pneu obalene blatom. Nesiel som nijako pomaly, mala 3 plny. Tie gumy sa zle cistia v blate. Ma niekto skusenosti s timito pneumatikami? Do akeho terenu sa hodia najlepsie? Podla toho by som zvolil alternativu druhej sady kolies.


Št, 11.01.2007, 12:17

_________________
Keď do hory,tak s flintou a OFFROADom


Pia, 19.10.2007, 15:50
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Založený: 02 január 2007
Príspevky: 223
Bydlisko: Luky, okr. PU

Wissentta
Vsimol som si, ze Erik ma obute wisentty. Ja ich mam na kratkom spanielovi 260 tiez v rozmere 235/85x16 a nemam s nimi dobre skusenosti. Pred Vianocami som na podmacanom pasienku v sikmom sklone asi 15° dosta take sane, ze to vyzeralo na skok z auta. Nastastie som to ustal. Vysiel som von a pneu obalene blatom. Nesiel som nijako pomaly, mala 3 plny. Tie gumy sa zle cistia v blate. Ma niekto skusenosti s timito pneumatikami? Do akeho terenu sa hodia najlepsie? Podla toho by som zvolil alternativu druhej sady kolies.


Št, 11.01.2007, 12:17[/quote]

K tomuto mozem povedat nieko viet.
Dovtedy som jazdil na Are 240 na sipovych gumach 7,50x16. Auto malo uzavierky vpredu aj vzadu. Bolo to auto s vibornou priechodnostou. Zastavilo sa az ked zostalo lezat na bruchu.
Vlani som si kupil Patrola a Wisenty v rozmere 235/85x16. S autom som sa ucil jazdit a tak isto aj na wisentach. Musim povedat, ze MTcka vyzaduju iny styl jazdy ako sipaky. Prehnane povedane, na sipoch dokaze jazdit aj cviceny medved. MTcka treba aj podhustovat. V tej dobe s tymi skusenostami by ma sklamali aj ine MTcka, nielen wisenty.
Postupom casu som sa s Patrolom na wisentach jazdit naucil a vedel som co mam a nemam robit. Myslim si, ze trial vo Vydrnej o tom presvedcil aj mojich neprajnikov. Po prechode na wisenty rozmeru 33x12,5x15 som zistil, ze sirka 235 je na tazkeho Patrola malo. Priechodnost na 33´´ je ovela lepsia. A tiez aj stabilita v priecnom sklone. Presvedcujem sa o tom pri kazdom vyjazde.
Na zaver len tolko, ze wisentu v rozmere 33x12,5x15 doporucujem na neupraveneho Patrola. Netreba ho zdvihat, staci, aby mali disky minusove ET. Ja mam motor 68kw bez turba. 33´´ je pre tento motor asi max. prijatelna hranica. Pri 35´´ by som asi 5°nezaradil.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 22.10.2007, 7:56
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 01.08.2007, 12:41
Príspevky: 134
Bydlisko: Vydrná
Odpoveď s citáciou
Čav loptoš ja nie som tvoj neprajník,ale lepšie si to netrúfam napísať ani
ja aký je rozdil medzi šípom a MT a v bočnom náklone šípu moc neverím.A v nedelu na tvoje doporučenie som doobeda offroudoval a zberal praktické skúsenosti. Čav :smt129

_________________
Keď do hory,tak s flintou a OFFROADom


Uto, 23.10.2007, 11:44
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
hunter1 píše:
... a v bočnom náklone šípu moc neverím. ...


ic sa odviest v jecebecku :-D .. sa prv pos.. ehm, vystupis, ako sa to smykne (teda nie ze by sa to nedalo, ale sipy su aj ostanu idealnou terennou gumou, pokial sa bavime o beznom blate).

Jo... a nemate v rodine krtka nahodou? ja len ze ked furt vyryvas :-D

pekny den praje

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 23.10.2007, 21:32
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Sú autá špeciály , to znamená že sú určené na špeciálny účel a tam sú králom .
Potom sú autá univerzál a tam je problém , lebo v ničom nevynikajú , zato sa nestratia na ceste , v púšti , snehu , blate a dokonca ani vo velkomeste :twisted: .A tam je práve určená pneu MT .

Práve preto som zvolil 33 MT BFG /aj Wisenta ?/ , A od vtedy mám navijak len na ozdobu . Samozrejme sa držím pravidla , že " správny chlap vie čo nedokáže " , aj ked občas prekročím tú hranicu :-D , na to je aj ten navijak .Že Dindaj ?

PS : pekné ,že dobrý mustanqe sa vracajú , a tých krtkov je tiež treba , len nie na mojom trávniku !

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Naposledy upravil Kapo dňa Uto, 23.10.2007, 23:21, celkovo upravené 1



Uto, 23.10.2007, 23:16
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
HA HA co ak by predsa?

_________________
Bývalý offroadak


Uto, 23.10.2007, 23:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Kapo píše:
Sú autá špeciály , to znamená že sú určené na špeciálny účel a tam sú králom .
Potom sú autá univerzál a tam je problém , lebo v ničom nevynikajú , zato sa nestratia na ceste , v púšti , snehu , blate a dokonca ani vo velkomeste :twisted: .A tam je práve určená pneu MT .

Práve preto som zvolil 33 MT BFG /aj Wisenta ?/ , A od vtedy mám navijak len na ozdobu . Samozrejme sa držím pravidla , že " správny chlap vie čo nedokáže " , aj ked občas prekročím tú hranicu :-D , na to je aj ten navijak .Že Dindaj ?

PS : pekné ,že dobrý mustanqe sa vracajú , a tých krtkov je tiež treba , len nie na mojom trávniku !



Ano Kapo, WISENTTA je uz aj v rozmere 33x12,5x15!!! Mam na to dokaz, vlastne 5 dokazov, lebo uz mam aj rezervu. Do Rumunska sa rezerva bude hodit. Jazdi sa na nich s dobrym pocitom istoty. Na poziadanie predvediem v PU a okoli... Rad ich porovnam s inymi znackami pneu, alebo protektormi tohto rozmeru, lebo ony naozaj idu uzasne. Len si musim zvyknut na to, ze rychlomer ukazuje o cca 15% menej.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 26.10.2007, 15:11
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Može existovať , sa nehádam . Ked som kupoval 33 mt , tak som si ich objednával , lebo boly v ponuke , ale vtedy sa ešte nevyrábali . Tak som kúpil o niečo drahšie 33 MT BFG , a tiež som spokojný .
Takže ,kým ich zoderiem ubehne vela nafty v nádrži .

Som pôvodne chcel nejakú druhú sadu AT , ale ked som nahodil MT BFG tak boly také tiché ,a vôbec nemiznú pred očami , ako iné pneu , že som od toho ustúpil , teraz uvažujem skôr nad T3 . Len do terénu .

A k tomu tachometru : ja som si najprv zmeral rýchlosť na pôvodných pneu podla iného tachometru a GPS , A potom na 33 .

A na 33 ukazuje úplne presne , akoby boly origo , aj auto jazdí lepšie , akurát v kopcoch je to lenivé jak fras .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 26.10.2007, 18:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Presnost som meral na dialnici. Na cestnych gumach 31´´ mi to ukazalo na 10km o 200m menej. K260 bolo original na 205/80x16. Vtedy to muselo ukazovat zase viac.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 05.11.2007, 16:30
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 07.12.2007, 18:28
Príspevky: 4
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Nazdar PEJO,
konečne som sa zaregistroval aj ja! keď mám trochu viac času v tom nemecku.
K tým 33 - zatiaľ sú len dve sady týchto pneu takže ťažko by ich niekdo niekde zháňal.(buď rád že jednu máš ty :lol: )
V útorok letím naspäť, tak dúfam že už budem mať trochu viac času aj na Patrola a budeme môcť niekam vyraziť.

_________________
PATROL 3,3 TD


Pia, 07.12.2007, 19:08
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 01.08.2007, 12:41
Príspevky: 134
Bydlisko: Vydrná
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt023 :smt109 Čav loptoši 19.12.07 sa vylisovali Wissenty 33" v počte 20ks 4-5 sád ako sa to zoberie či aj rezerva.

_________________
Keď do hory,tak s flintou a OFFROADom


Štv, 20.12.2007, 7:52
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto množstvo ma celkom ohromilo.
To sú stále nejaké skúšobné série alebo už naplno beží výroba?


Štv, 20.12.2007, 16:07
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: