Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:52
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Ake CELOROCNE?? pneu na Toyota Hilux? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.10.2012, 9:29
Príspevky: 16
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Caute,
viete mi prosim poradit, akurat kupujem jazdeneho Hiluxa 2009 3l s ESP a bude potrebne na nom vymenit este pred zimou pneu, tak rad by som vedel, s akou investiciou navyse potrebujem pocitat.(momentalne na nom su Discover ATR Cooper). Najradsej by som to riesil celorocnymi pneu,kedze 2 sady kupovat bude momentalne dost financne narocne a este to chodit 2krat za rok prezuvat, to sa mi moc nechce....je to dobre riesenie kupit celorocne pneu,alebo to skor nedoporucujete z bezpecnostnych dovodov? Jazdit sa bude viacmenej cesta/dialnica + skutocne len obcastny teren.
Ake mneu doporucujete a mozete mi poradit odkial ich najvhodnejsie zadovazit?
rozmery v technicaku 265/65R17

Diky moc

mioni


Str, 18.09.2013, 17:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
kúp take ake tam máš teraz sú celoročné (síce zvlaštne AT ale AT)

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Str, 18.09.2013, 18:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Ja mám Goodyear wrangler AT/SA a môžem odporučiť.Nato, že je to ATčko tak sa vzime správajú veľmi dobre.

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Str, 18.09.2013, 19:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
BFG AT - mám na Pajere už 3 roky. Teraz idem skúsiť na L200-ku Cooper DISCOVERER AT3

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 18.09.2013, 20:24
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.10.2012, 9:29
Príspevky: 16
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Vdaka za odpovede chlapi.
Ano, take tam su, discoverer ATR Cooper....OK, takze je to uplne v pohode pouzivat celorocky v porovnani so zimnymi,ano?...lebo obcas som zazrel nejaku hlasku na forach, ze zaklad na pickupoch su dobre pneumatiky v zime, lebo auto je dost nervozne kvoli lahkemu zadku...a 4x4 pouzivate uz pri silnejsiom dazdi ci pri jemnej namraze,alebo az na zasnezenej ceste?


Str, 18.09.2013, 22:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
To uvidíš sám. Ja jazdím na L200-ke - tam je Super Select II s medzidifom. Je to veľká výhoda, takže jazdné vlastnosti sú iné ako u auta bez medzidifu. Ale stále je dlhá krava s ľahkým zadkom. Preto mám sadu origo zimákov. Tento rok budem skúšať ako to pôjde s ATčkami. Ak to bude slabota, šupnem tam zimné. A mám ešte brutal reťaze.


Edit. Ešte sa predávajú špeci vaky do pickupov na zimu. Simulujú vreco cementu v "princezne Lade" :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.09.2013, 9:11
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.01.2013, 20:58
Príspevky: 173
Bydlisko: Bytča
Odpoveď s citáciou
Mam na pick-up e Izzardy čo je AT guma. V lete a asfalte fajn do terenu jedine za sucha a zima fajn až na utlačený sneh... tam je to bieda. Ale za tu cenu fajn guma :)

_________________
Nissan DoubleCab 2,5D 205/80 R16


Štv, 19.09.2013, 9:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Veľmi záleží na zmesi a veku pneumatiky. A pravdaže na aute - fyzikálne zákony neodrbeš, elektronika len mierne posunie čas, kedy to drbneš do škarpy. :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.09.2013, 10:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
Nechapem tomu ked niekto kupuje auto za taketo prachy ze setri na pneumatikach, ktore su najdolezitejsie...
A uz vobec nechapem obavy z toho ze kolko by stalo prezuvanie...
Ak ti je vela dat 20€ za prezutie tak by som si asi nekupoval toyotu...

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Štv, 19.09.2013, 11:40
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.11.2008, 9:40
Príspevky: 143
Bydlisko: okr.Levice
Odpoveď s citáciou
jasne,zrozumitelne a vystizne :smt02
na bezne a takpovediac denne pouzivanie auta cez zimu volim zimne pneu.

_________________
Land Rover DiscoveryII TD5
VW Caravelle T5


Štv, 19.09.2013, 13:14
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 23.05.2013, 10:49
Príspevky: 388
Bydlisko: mam tiez
Odpoveď s citáciou
Mozno uz tych 20 naviac neostane :) Stale je moznost prehodit si pneu sam za cca 1-2 hod, ja tak robim potom, co sa im v par servisoch podarilo strhnut zavit zo stiftov :( Ale tak napr. discoverer m+s je taka schopna skoro AT a vlastne je to zimna pneu este aj s moznostou oklincovat - jazdil som na patrole celorocne a bola to parada - aj v zime aj v lete aj za mokra. Inak patrol ma tiez lahku prdel, ked je nenalozeny. No a z atciek presne tie, ktore tu spominali snad okrem izzardy, ta sa s udupanym snehom vobec nema rada, maximalne s retazami :) A este by som doplnil zbierku o yokohama geolandar ats a goodyear wrangler duratrac - myslim, ze na oboch by to v zime mohlo ist celkom OK pri triezvom rozume za volantom. Alebo potom geolandar ats na leto a do snehu geolandar its ;) Su za dobru cenu vsade okolo.

tomato píše:
Nechapem tomu ked niekto kupuje auto za taketo prachy ze setri na pneumatikach, ktore su najdolezitejsie...
A uz vobec nechapem obavy z toho ze kolko by stalo prezuvanie...
Ak ti je vela dat 20€ za prezutie tak by som si asi nekupoval toyotu...


Štv, 19.09.2013, 19:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
mioni píše:
Caute,
Jazdit sa bude viacmenej cesta/dialnica + skutocne len obcastny teren.

mioni


Nerieš celoročky - na zimu zimáky.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pia, 20.09.2013, 6:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Ja som tak riešil pneu na Pajero. 3 týždne pred vianocami nasnežilo a napriek tomu, že som mal zimáky (ale staré a zjazdené, lebo pri kúpe iná sada k autu nebola ), lietal som po ceste jak s korčuľami. A keďže som bol vyflusnutý z peňazí, musel som to riešiť kompromisne - kúpil som BFG AT a s malou dušičkou čakal, ako sa budú správať. Bol som prekvapený, ako dobre si počínali - oproti predošlým zimákom. Mal som síce v pláne k budúcej zime kúpiť zimné Dunlop Grantrek SJ6, ale zistil som, že sa neoplatí. Tento rok na nich budem jazdiť štvrtú zimu. Som zvedavý, ako sa budú správať.
Minulú zimu som porovnával brzdnú dráhu Pajero na BFG AT vs L200 na Cooper Discoverer M+S (zimné). Bol som prekvapený, že Pajero malo brzdnú dráhu asi o 30% kratšiu! Ako príčinu som vyvodil:
1. Coopery boli o 1 rok staršie, a aj oveľa tvrdšie ( netuším prečo )
2. L200-ka šla krátko po brzdení do šmyku a ABS rapčalo jak o dušu až do zastavenia
3. na Pajere sa ABS z nejakého mne neznámeho dôvodu ABS nespustilo a kolesá sa proste zahryzli do podkladu

Podotýkam, že je veľký rozdiel medzi jazdnými vlastnosťami týchto dvoch áut a hore popísané vlastnosti pneumatík nemožno brať ako univerzálny návod!
Naďalej zastávam názor, že na zimu sú najlepšie zimné pneumatiky, ale zdá sa mi, že niektoré ATčka sú lepšie ako nejaké šuntové zimáky. Ja osobne doporučujem na zimu Dunlop Grandtrek SJ6 - zatiaľ najlepšia zimná guma s akou som jazdil.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pia, 20.09.2013, 8:57
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Terro, BFG AT, s rozumnym medziclankom za volantom, ci dialnica v zime, ci nejaka tazba dreva v lese, nedam dopustit. (ABS out of service, ale naucil som sa s tym zit, a extra mi to nechyba).
Ked ich zoderiem, asi nebudem velmi rozmyslat, co dalsie tam obut (ak sa nenajde velmi silny konkurent).
A ci ksuntovy zimak, ci zimak spickovy, fyziku neodrbes, takze ked sa mi zda ze je skor poladovica, tak pridem o 10 minut neskor, svet sa nezruti.


Pia, 20.09.2013, 10:38
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.10.2012, 9:29
Príspevky: 16
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Presne tak,ked je zima,nasnezene a poladovica,tak samozrejme ze idem opatrne a nejdem ako blazon...na vyblaznenie co sa tyka rychlosti a uzivania zakrut mam BMWZ4..
Toto by som fakt chcel riesit celorockami,takze niektorymi z AT...ktore teda doporucujete najviac,ktore budu v pohode na dazdi snehu a poladovici,ale aj cez leto?
''BFG AT'' vs ''Cooper Discoverer AT'' vs ''Goodyear wrangler AT/SA'' ???


Pia, 20.09.2013, 13:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: