Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:14
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 416 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Ďalší
 MTcka VS ATcka vseobecne ... 

Aké pneumatiky preferujete v zime ?
ATčka 25%  25%  [ 62 ]
MTčka 18%  18%  [ 43 ]
Zimné pneumatiky 46%  46%  [ 112 ]
Doteraz zimne, idem skusit AT (MT) 11%  11%  [ 28 ]
Celkom hlasov : 245

 MTcka VS ATcka vseobecne ... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
2MilanBB: :shock: :shock: :shock: to je kedy fotene? a kde? na svk snad este nesnezi... alebo v horach uz ano?



Pocuvaj :smt020 EXPRESS :wink: uz je to tady :smt038
To MilanBB pekna fotka,ale nemozes priblizit tu nalepku co mas na dverach ?

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 03.11.2006, 9:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to MARTINO: cez net pocuvam len FUN a to tiez malo... nemam kedy.. stale citam nejake offroad fora :D
tak si ten sniezik uzite :-D

to Milan BB: no ako je to s tou kombinaciou jimny, MT a sneh? ide to dokopy? :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pia, 03.11.2006, 11:15
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
2MilanBB: :shock: :shock: :shock: to je kedy fotene? a kde? na svk snad este nesnezi... alebo v horach uz ano?

Fotka je zo včera (štvrtok, cca 21:00hod na Králikoch - asi 10km od BB )


Pia, 03.11.2006, 14:47
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
biker píše:
2MilanBB: :shock: :shock: :shock: to je kedy fotene? a kde? na svk snad este nesnezi... alebo v horach uz ano?



Pocuvaj :smt020 EXPRESS :wink: uz je to tady :smt038
To MilanBB pekna fotka,ale nemozes priblizit tu nalepku co mas na dverach ?


Robil ju Palo-cherokee, on bude mať normálny jpg.


Pia, 03.11.2006, 14:47
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takto to vyzerá spustené na 0,6atm
Obrázok
takto na 0,5atm
Obrázok
a takto na 0,4atm
Obrázok

Skúšal som zatiaľ max. 15cm čerstvého a veľmi sypkého snehu, kde by som šiel v pohode aj na ATčkach, teda objektívne to moc porovnať neviem. Na ľade bez posypu však absolútne bez gripu, no pochybujem, že AT by držali lepšie no a dole kopcom po tom ľade to na krátkej jednotke šlo bez šmyku pri 0,6atm. Keď bude viac snehu, pôjdem opäť
testovať.
Obrázok


Naposledy upravil MilanBB dňa Pia, 03.11.2006, 17:12, celkovo upravené 2



Pia, 03.11.2006, 14:55
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dnes v BA doobeda celkom pekne snezilo ... par vodicov na letnych pneu malo dost problemy :D
V Tatrach uz je prvy sneh - vcera napadlo cca 20cm :lol:


Pia, 03.11.2006, 14:55
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pani, prosim vas, este raz a polopatisticky pre vola ... :-D
MT a ujazdeny sneh, brzdna draha asi v nekonecne ...
Zimaky - ideal, ale v zasade len velmi malo snehu
AT - kompromis ?

Alebo inac - ako zaber ale aj brzdnu drahu maju ATCka na ujazdenom snehu a ako v hlbsom (co ja viem, do 20-30 cm) ?

Autom v drvivej vecsine budem jazdit po ceste, ale ked napadne extrem za noc, alebo budem musiet ist niekam bokom tak by som chcel prejst ...


Dakujem.


Pia, 03.11.2006, 20:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Polopatisticky : na ľade bez posypu Ti nepomôže ani zimná, ani AT a ani MT - dokonca si nie som istý, či by si vôbec pocítil medzi nimi na tomto povrchu rozdiel! Na BFGAT som jazdil celú minulú zimu a jediný problém som mal vo veľmi hlbokom a sypkom snehu. V 40cm som sa ešte hýbal, potom už to nešlo ! Na zimných, by som sa tam už nechýbal, bez reťazí ! Skrátka BFGAT je super na zimu pre tých, čo občas zablúdia mimo cestu. Tí čo nechodia vôbec mimo cestu by si mali kúpiť klasiku zimné ! No a MTčka by mali byť super vo veľmi hlbokom snehu, resp. v blate ktoré pod tým snehom a ľadom, ktorý preboríš váhou auta môže byť. A ešte by to malo byť lepšie keď ich podhustíš, lebo sa aj menej zaboríš. Tie MTčka len teoretizujem, odksúšané to má ale do podrobna Rado, on bude vedieť najlepšie !


Pia, 03.11.2006, 20:45
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak milan bb aj ja idem do matadoru wisentta . ale este som stale nepojazdny . inak na kralikoch som kupil mojho jeepa . ja chcem 31X10.5 X15 cenu mam 4450sk :D


Pia, 03.11.2006, 21:00
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
patrik píše:
tak milan bb aj ja idem do matadoru wisentta . ale este som stale nepojazdny . inak na kralikoch som kupil mojho jeepa . ja chcem 31X10.5 X15 cenu mam 4450sk :D


To je dobrá cena a myslím, že aj pneumatiky neolutuješ! Potom sa môžme niekam ísť povoziť, uvidíme ako to funguje !!! :twisted:


Pia, 03.11.2006, 21:18
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Polopatisticky : na ľade bez posypu Ti nepomôže ani zimná, ani AT a ani MT - dokonca si nie som istý, či by si vôbec pocítil medzi nimi na tomto povrchu rozdiel!

Dobre, na rovine dajme tomu ako tak ... A co brzdna draha pri jednotlivych gumach ??? Posyp nechajme posypom, bavme sa o cerstvom snehu kde sa guma ma ako tak sancu zakusnut ..


Pia, 03.11.2006, 21:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze - moj dnesny zazitok v kopcoch medzi Oslanmi a Zarnovicou. Cesta, cca 3cm novucickeho ujazdeneho snehu (proti Slnku ako sklo ) kde tu posyp, kde tu sa to topilo. Mam tam 31" Continentaly Contitrac SUV (tak som to kupil). Na zadok to bolo ako diva swina. Na 4WD do kopca to slo v pohode - pokial som to neprepalil do zatacky - potom pretacave, ale zrovnatelne pod mirnam plynom v zabere pekne neutralne. Dolu kopcom na dvojke pri brzdeni motorom pohoda pod kontrolou. Az pokial som sa nedotkol brzdy ... Nastal pekny tanec - nastastie oproti nic neslo a pod miernym plynom opat som zrovnal. Potom uz len pomaly cca 30-40km/h som bol dole ... A okolo ??? dodavka na novych zinych Bridgestonoch v priekope (tahal traktor) , kamion v potoku , skodovecky a zigulacky po krajniciach stali a fajcilo sa cakajuc na Slniecko. Vecer som tadial isiel nazad v klude 4x4 a predomnou kamos na Formane s novymi zimakmi Matador. V kazdej prudsej zatacke mu to dost ustrelovalo ...
Takze zaver :
- moja prva naozaj krajna jazda na offe potvrdila , ze to naozaj ide o HOODNE lepsie ako bruchoplaz AZ pokial sa to neprezenie
- nasiel som hranu za ktoru sa na tej smykalke uz neda
- zistil som , ze by to asi chcelo nove INE obutie :lol: (dobry dovod nie? :-D )
Otazka :
1) co hovorite na kombinaciu GRY61 + BFG AllTerrain LT265/75R16/D + 8JJX16ET10
2) fsimol som si , ze viaceri maju Matadoracke Wisenty, Izardy - ake mate skusenosti ( trakcia+zivotnost) ti skusenejsi mozno aj vedia porovnat (na cesko fore ich jedni chvalia a ini zatracuju ...)

_________________
OFF the ROAD


Pia, 03.11.2006, 21:55
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dnes som išiel v rannej minikalamite prezuť gumy.
Obávam sa že najmä na ujazdenom snehu sú MT vs. AT dosť vážny rozdiel...


Pia, 03.11.2006, 22:01
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Dnes som išiel v rannej minikalamite prezuť gumy.
Obávam sa že najmä na ujazdenom snehu sú MT vs. AT dosť vážny rozdiel...


Plne súhlasím ! Ešte by som poznamenal, že je ťažko porovnávať Tvoje zjazdené MTčka s novými... To samé ale platí aj o ATčkach...


Naposledy upravil MilanBB dňa Pia, 03.11.2006, 22:21, celkovo upravené 1



Pia, 03.11.2006, 22:06
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
MilanBB píše:
Polopatisticky : na ľade bez posypu Ti nepomôže ani zimná, ani AT a ani MT - dokonca si nie som istý, či by si vôbec pocítil medzi nimi na tomto povrchu rozdiel!

Dobre, na rovine dajme tomu ako tak ... A co brzdna draha pri jednotlivych gumach ??? Posyp nechajme posypom, bavme sa o cerstvom snehu kde sa guma ma ako tak sancu zakusnut ..


Dobre, nastupuje teória. Ak bude sneh povedzme 3cm zabrzdí podľa mňa najlepšie klasika zimná. Ak bude napr. 15cm potom si myslím, že najlepšia bude asi AT. A ak bude sneh mať 50cm, tak asi MT. To samé podľa mňa platí aj o zábere a celkovom handlingu. Vzhľadom na činnosť našich cestárov a na relatívne kruté zimy, čo sa snehu týka, si myslím, že na off-road v miernejšom pásme Slovenska je dobrá zimná guma. V podhorských oblastiach potom asi najlepšie AT a v úplých horách je dobré mať AT+ reťaze na všetky 4 v kufri, alebo pri vyslovene nedostupných chatách a pod. kde je nutnosť zásobovania a pod. za každých podmienok asi MT a reťaze ! Pretože treba si uvedomiť aj to, že MTčko je terénna guma a v teréne sa ráta aj so snehom, apod. teda aj bočnica, respektíve odolnosť dezénu na "poranenie" je daleko lepšia, než klasika zimné. Takže tak...


Pia, 03.11.2006, 22:13
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 416 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: