Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:31
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Pneu na Patrol Y60 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 03.10.2014, 11:09
Príspevky: 43
Odpoveď s citáciou
Zdravim,

Potreboval by som poradit s kupou pneu.
Este som v zivote ziadne pneu nekupoval ani na bicykel :D ... takze je pre mna uplne spanielska dedina ... Z tych cisiel som totalny jelen...

Akutalne mam obute matador izarda 31 x 10,5 R15 ... maju ale 7 rokov dezen v cudu....

V TP mam zapisane

Druh kolies diskove
Rozmer a druh pneu. predne 10 K 15
Stredne a zadne DETTO
Rozmer a druh rafikov predne 7J x 15
(organy ma moc netrapia...)

Vyuzitie teren/cesta 50:50
Ale potrebujem aby sa spravali dobre na snehu/lade. Cesta k rodicom na dedinu je neudrziavana v zime a na prijazdovej ceste mavaju 1,5m zaveje ...
(Najradsej by som bol keby z nich trcia 20cm drapaky :D ale to uz som sa dozvedel ze drapaky a sneh nepojde dokopy :D)

Spotreba a hlucnost ma netrapia.

Rozpocet cca 500€ dam aj viac len nechcem to nejako prehanat zase :D

Poprosim vas keby poslete aj konkretny link na pneu ktore by mi tam pasovalo, lebo co som si tu pozeral na fore, vsetci pisali len nazvy pneu a to mi moc nepomohlo :)

Vopred dakujem :smt147


Pia, 03.10.2014, 12:20
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
31x10,5R15 Cooper Discoverer STT. Nie sú to zimáky, ale keď je najväčší problém v závejoch, tak tam sú výborné a oproti iným MT-čkam sú aj na ceste celkom vyspytateľné. Podľa dezénu by mohli byť aj Toyo OC MT, ale nemám ich odskúšané.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 03.10.2014, 13:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
a v com su coopre vyspytatelnejsie napr. oproti inym MT?
rad by som to vedel, lebo som ich mal

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 03.10.2014, 13:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Zas tu bude 100 protichodných názorov :-D
Chceš ostať u rozmeru čo máš v TP?
Chceš jazdiť aj terén, alebo sa potrebuješ dostať len k rodičom ako si písal?

Ak si odpovedal 2x nie daj čo najväčší rozmer (aký do blatníkov narveš) zimných pneu, na ceste a ľade najlepšia voľba a nejaký ten závej prerazíš. Ak nemáš veľké skúsenosti s offom, myslím, že budeš nadšený prejazdnosťou aj na cestných gumách.

Ak si odpovedal áno, nie, tak platí to isté len v správnom rozmere

Ak chceš jazdiť naozaj aj do terénu, tak choď do nejakých MT (vôbec to nemusia byť Cooper) ale po ceste v zime veľmi opatrne. Ja som na MT úspešne a bez nehody odjazdil min. 10 zím (každý týždeň cca. 400 km po dialnici + nejaké mesto). Až prírastky do rodiny ma rozhúpali kúpiť zimné pneu.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 03.10.2014, 14:54
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 03.10.2014, 11:09
Príspevky: 43
Odpoveď s citáciou
Cesta k rodicom je asi 15km.
Ale planujem vyrazit cez zimu aj do tatier, ruzomberok, Malino Brdo ... a tam sa prave bojim ze zahucim (neviem ci to tam niekdo pozna) ale z Hrabova na Malino vede len taka polna cesta miestami strma, a neudrziavana.

Do terenu chodim casto... po cely rok ... robim pojazdnu dielnu pre polnohosp. techniku... Nejazdim nejako extra tazky teren ...

Kamarat v pneu mi doporucil BFGoodrich All Terrain T/A KO

Tiez mi v jednom pneu odporucali Vranik protektor K2, a vraj je tam dozivotna zaruka na kostru... ale pocul som aj o vraniku ze to nie je nic moc ... tak neviem ... Sestra ich ma na osobaku a na jednej gume sa jej spravil nejaky hrb po 2 rokoch a vymenili jej ju kus za kus bez reptania ...


Pia, 03.10.2014, 15:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Kamarat v pneu mi doporucil BFGoodrich All Terrain T/A KO
:smt133

To je jedna z mála pneumatík, ktorú možno nazvať univerzálna, dá sa jazdiť aj v zime (má značenie kopček s vločkou), aj keď to nie je čistokrvný zimák a ak sa nebudeš pchať do každej bažiny tak v teréne sa nestratí, kilometrový nájazd No. 1
:smt023 :smt023 :smt023

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 03.10.2014, 18:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 03.10.2014, 11:09
Príspevky: 43
Odpoveď s citáciou
Tak v tom pripade mam vitaza :D ...

Dakujem vsetkym za rady ... idem asi teda do tcyh BFGoodrich... :smt023


Sob, 04.10.2014, 8:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
To bull4x4: STT (na Toyote Hilux r. 2002) odjazdené dve zimy na všetkých druhoch vozoviek a terénov bez problémov, pri normálnej jazde prispôsobenej zimným podmienkam úplná pohoda, dobrá smerová stabilita, držanie v zákrutách ako aj brzdné dráhy porovnateľné so zimákmi.
Bridgestone MT (na tom istom aute) prvý sneh a zimné podmienky, jazda ako na saniach, auto v podstate neudržateľné na ceste doslova nebezpečné, na bežnú zimnú prevádzku nevhodné!
Good Year Wrangler MT/R (na Toyote LC 90) opatrná jazda síce možná, smerová stabilita prijateľná, ale brzdná dráha nebezpečne dlhá.
To Tomrs Tvoje názory a príspevky aj na českom fóre sú vždy vecné a ak rs v Tvojom nicku znamená Rimavská Sobota, tak rád by som sa s Tebou stretol a podebatoval pri kávičke, ale čo sa týka BFG AT si dovolím tentoraz s Tebou z vlastných skúseností nesúhlasiť. Máš pravdu že v kilometrovom nájazde sú No.1, ale to je všetko. Komu stačí len to, tak prosím, ale v ostatných vlastnostiach tie gumky nestoja za nič a komu je vlastná bezpečnosť milšia ako peniaze, tak si ich nekúpi. Tie gumy nedržia ani na mokrej ceste a nie to ešte v zimných podmienkach. Auto na nich nedržalo, trošku rýchlejší nájazd do zákruty a už mi zadok utekal, v teréne už ani nehovoriac a k tomu všetkému ešte aj hučia skoro ako plnokrvné MT-čka. Ja som na nich najazdil asi ani nie 10-15 tis. km a predal som ich pri prvej príležitosti aj keď s veľkou stratou. Nechcel by som ich ani zadarmo!!!
To moody01 Nie som si istý, či máš toho správneho víťaza. (Odôvodnenie viď vyššie). Samozrejme Ťa nemôžem a ani nechcem prehovárať, každý si je strojcom svojho šťastia, ja som len vyjadril svoj názor a svoje skúsenosti.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Ned, 05.10.2014, 20:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Ak ti na zimu vyhovuju stt, tak nechapem, co ti vadi na bfg at

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 05.10.2014, 21:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Škoda slov. :-D

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Ned, 05.10.2014, 21:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Stefan píše:
Škoda slov. :-D


ved prave, porovnavat stt so zimnou gumou o niecom svedci, min. slusne napisane o neobjektivnosti

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 05.10.2014, 21:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Ja som na BFG AT odjazdil jednu zimu celkom úspešne, potom išli preč aj s autom. Keď porovnám so zimákmi Cooper Discoverer M+S, ktoré som jazdil potom, bol to rozdiel, ale nezdal s mi až taký priepastný.

Stefan, som od Prievidze, ale každopádne ak bude príležitosť rád sa stretnem.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 05.10.2014, 22:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
bull4x4 píše:
Stefan píše:
Škoda slov. :-D


ved prave, porovnavat stt so zimnou gumou o niecom svedci, min. slusne napisane o neobjektivnosti


Poukáž na stať, kde som porovnával zimáky s STT. Najprv si príspevok riadne prečítaj a potom reaguj. Ak mi to porovnanie v mojom príspevku nájdeš, na Sliač nie je tak ďaleko, platím Ti fľašu sektu :wink: . A prečo by som mal byť neobjektívny, nie som ani dealer Cooperu ani neprevádzkujem pneuservis. Jednoducho píšem svoje skúsenosti. :smt156

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 06.10.2014, 8:02
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
Stefan píše:
....Poukáž na stať, kde som porovnával zimáky s STT.....


Stefan píše:
To bull4x4: STT (na Toyote Hilux r. 2002) odjazdené dve zimy na všetkých druhoch vozoviek a terénov bez problémov, pri normálnej jazde prispôsobenej zimným podmienkam úplná pohoda, dobrá smerová stabilita, držanie v zákrutách ako aj brzdné dráhy porovnateľné so zimákmi. .....


Ale flašu kludne zanes k bull4x4, ja si potom odchlipnem. :smt023 :mrgreen:

Neviem si predstavit s akymi zimakmi ma bezna MT pneu porovnatelnu brzdnu drahu. Odpoviem si sam, so ziadnymi. Staci bezne ujazdena, neposypana vozovka a rozdiel je priepastny. Mam na BFG MT KM1 odjazdenych 7 alebo 8 zim, bez jedineho problemu. Zial, to je len vysledok enormnej sustredenosti a predvidavosti. Ak by som nemusel jazdit do podmienok, kde sa bezna zimna pneu da velmi lahko poskodit, tak nemam o com rozmyslat - jazdim kvalitne zimaky. Existuju aj zimne MT pneu, zial neviem o nikom, kto by ich sem vozil. Ak by vydrzali aspon 2-3 roky, okamzite kupujem. Za svet si ale nespomeniem na znacku, jedine co si pamatam, ze to bola americka vyroba.

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Pon, 06.10.2014, 13:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Počkať, počkať...
Zlý výklad! Ja som porovnával tri MT-čka a len som sa snažil čo najvýstižnejšie vyjadriť rozdiely medzi nimi, ale som ich neprirovnával k žiadnemu zimáku a to je teda veľký rozdiel!!!
Ale aby ste nepovedali, tomu sektu sa až tak nebránim.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 06.10.2014, 14:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron