Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 8:40
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Ďalší
 Ake pneu 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janko píše:
rado, preto nemile, lebo som si myslel, ze BFG AT je jedna z najlepsich AT gum a necakal som taky vyrazny rozdiel.. ale je pravda ze su to hodnotenia pouzivatelov, nie realne hodnoty nejakeho oficialneho testu.

Veď to sa vôbec nevylučuje.

Jedna z najlepších gúm z akého hľadiska? Výdrže, priľnavosti, záberu, krásy?

Keď si prečítaš poriadne výsledky toho testu, tak sa tam nepíše nič iné, len že tá druhá guma je lepšia na MOKROM ASFALTE (a asi aj snehu, nepamätám sa). Je len lepšia, vôbec nepíšu, že BFG AT prepadla.

Nedávno to tu MT4NR vyčerpávajúco rozobral. Ale znova a jednoducho:
Chceš priľnavú? Musí byť mäkká a odíde ti pred očami.
Chceš tvrdú? Veľa vydrží, ale na mokrom sa zle správa.

Uvedom si, že názory väčšiny ľudí z tohto a zameraním podobných fór sú zamerané hlavne na hodnotenie správania sa techniky mimo asfalt.


Pia, 14.11.2008, 9:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marangoni na Patrola? To je nejaká blbosť. Zimáky robia len na bruchoplazy.


Pia, 14.11.2008, 11:22
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no praveze "testy" robili nezavisli - pouzivatelia jednoducho napisali ake maju s nimi skusenosti a jednotlive kategorie ohodnotili bodmi (hviezdickami). bohuzial viacere komentare su necitatelne vzhladom na pouzity mne neznamy jazyk :) :) mne ale hlavne islo o to, ci ma niekto skusenosti s tym continentalom, pretoze o kladoch BFG AT sa tu toho uz popisalo neurekom.

http://www.einsehen.de/reifentestcom/cg ... ||seite|1|


Pia, 14.11.2008, 12:32
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skúsenosti s mám len s Continental Wintercontact 4x4 - zimná pneu, obutá na VW Touareg. Niekde tu bola spomínaná (asi pri debate o zimných pneu) a neboli tam na ňu moc lichotivé recenzie. My máme s nimi dobré skúsenosti: jeden príklad - zamrznutá cesta, stúpania asi 30 stupňov, čistý ľad. Zastavili sme uprostred, ja ako spolujazdec som vystúpil a okamžite spadol na zadok. Zastavil som sa až pod kopcom. Auto stálo ako pribité, rozbehlo sa bez jediného prekĺznutia.
Pri tomto treba brať do úvahy techniku auta - je nabité elektronickými systémami ako zastavenie v kopci, rozjazd z a do kopca, atď. a v neposlednej miere automatická prevodovka. Takže pri posudzovaní pnematík treba brať do úvahy aj typ a výbavu auta na ktorom sú použité - uvádzam to na margo testov pneu. Čiže aj nie celkom kvalitná pneumatika je celkom v pohode na "elektrooffe", lebo elektronika dokáže čiastočne skorigovať určitý handicap, kdežto na "očesanom" offe čisto na mechanickom základe sa prejavia asi všetky neduhy danej gumy.
Toto všetko sa nevzťahuje na kilometrový priebeh - a možno aj čiastočne áno. Prelúskal som na fórach všetky témy o pneumatikách a BFG AT resp. BFG MT vychádzajú ako jedinečné gumy v pomere cena-výkon.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pia, 14.11.2008, 13:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
O bfg at v akcii na blate by ti najlepšie porozprával Thunder a ja tiež ako svedok. Takú sánkovačku z kopčeka, kde za sucha jazdia bruchoplazy, dokonca aj karavany som dovtedy nikdy nevidel. Našťastie to dobre dopadlo.
Bfg at majú dve výrazne dobré vlastnosti. A to je životnosť a nízky valivý odpor.


Pia, 14.11.2008, 13:52
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Blato ? To nie je vhodny vyraz, podla toho co som videl ...
Aj MTcka mali tazke chvile ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 14.11.2008, 16:41
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... už som to písal mnohokrát, ale ešte raz. Išli sme 4 autá letnú jazdu. 2 x Patrol Y60 krátky ( ja na BFG MT, Pepíno na BFG AT ) , 1 x Patrol španiel dlhý (Pája na Grabberoch MT ) a Toyota (Patrik na T3)

Išli sme výletnou trasou a tiež privátne Tisovec.

Pepíno na AT navijákoval o jeden krát viac ako ostatný na MT. V jednom dlhom úseku, kde sa trasa v hlbokom blate lomila a bolo treba spomaliť, už AT nešli, postál a už sa nepohol. Inak dal všetko zarovno s nami, aj s Tisovčanmi, vrátane Uazu na šípoch.

Osobne by som povedal, že BFG AT dajú 75% toho, čo dajú MT. Ak by som mal mať len jedny gumy, tak BFG AT.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 14.11.2008, 22:23
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ok, je asi rozhodnute. nebudem spekulovat a skusat nieco nepreverene vo forme continentalu, hoci dezen sa mi velmi paci, s BFG isto neslapnem vedla a hotovo. nasiel som na ceskom fore len jedineho majitela continentalu, takze realne posudenie vlastnosti nemozne..


Sob, 15.11.2008, 9:26
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
BFG MT som sa zatial vzdal z jedneho jedineho dovodu, a to preto, lebo terrano chodi podstatne rychlejsie ako nissan pickup (tam som mal MT), takze potrebujem lepsie vlastnosti hlavne na ceste.
Mam teda obute BFG AT, na ceste su fajn, aj v lahsom terene.
Velakrat som ich neskusal, ale pred dvoma tyzdnami som musel absolvovat vyjazd na Patociny Donovaly - prsalo niekolko dni, takze som sa tam dostal len z vypatim vsetkych koni :(
Pred vcerom vyjazd na N.Holu Donovaly - zostal som asi 50 m pred vrcholom, gumy som sice podfukol na nejakych 1,2 (viac som sa bal, je to predsa len poriadny strmak - zjazdovka), ale obut retaze som bol pohodlny.
S MT by som bol vysiel, ako uz niekolkokrat, takze moj subjektivny pocit je, ze AT su schopne prejst max. 50% toho co MT, a v lete jednoznacne idem jazdit len MT. Na zimu si necham AT, lebo som zastancom toho, ze sice na lade je zimna lepsia, ale v cerstvo napadnutom, alebo hlbokom snehu si nepomoze tak ako AT. Ako univerzalna guma je BFG AT vcelku OK.

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Naposledy upravil bull4x4 dňa Sob, 15.11.2008, 12:10, celkovo upravené 1



Sob, 15.11.2008, 10:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
univerzalne pneu :roll: to uz len napiakcu znie

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Sob, 15.11.2008, 11:04
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja viem ze zase idem spekulovat :lol: ale neda mi to este sa nespytat na skusenosti s touto gumou, vychadza mi to este ako alternativa k BFG. je zosilena a ma M+S. ma niekto skusenosti?

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... 138&Achse=


Ned, 16.11.2008, 10:09
Profil ICQ
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janko píše:
ja viem ze zase idem spekulovat :lol: ale neda mi to este sa nespytat na skusenosti s touto gumou, vychadza mi to este ako alternativa k BFG. je zosilena a ma M+S. ma niekto skusenosti?

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... 138&Achse=



jeden moj kamos mal take cosi na vraniku a bol s tym spokojny,,dobre aj na snehu,sak kup a uvidis,,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 16.11.2008, 13:01
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Martin SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pani ako povazuju BFG AT organy da sa povazovat za zimnu gumu? napr pojdem do Čr kde su povinne zimne gumky a budem mat obute BFG AT co oni nato povedia ze to neni zimna gumka?

_________________
trolikY61


Pon, 17.11.2008, 9:26
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ma na boku logo kopceka zo snehovou vlockou, aj M+S takze mozes mat dusu v klude...

menej v klude ju budes mat ked bude zladovcatela cesta :)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 17.11.2008, 10:37
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Martin SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo tak to mas pravdu uz zacinam bit menej kludny nasnezilo namrzlo a uz je to tu BFG AT su naprd moj nazor je taky aj ked MT som neskusil ze na lade a ujazdenom snehu je ci uz AT alebo MT stale to iste AT ma dost sklamali aj v blate obalia sa blatom a potom uz mozes robit co chces keby aspon ostali stat ale najhorsie je ze stojis v kopci a pomaly sa klzes dolu ako na sankach a to nehovorim radsej uz o bocnom drzani v naklone na to bi boli asi lepsie MT alebo 15 cm snehu pod tym blato a trava zatocis a auto na AT stale rovno musis ubrat plyn a potom ako tak sa chytia cize podla mojho nazoru mat dve sady a to zimne a MT alebo sa mylim?

_________________
trolikY61


Ned, 23.11.2008, 17:04
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: