Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:47
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
 Ake pneu 
Autor Správa
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Potrebujem nove zimne pneu na Nissan Terrano II, dojazdievam Yokohamy Geolandery. rozmer som doteraz mal 235/75 R15. Poradte c mozem aj nieco vacssie tam dat. Dik
proste co by ste odporucili.
Jazdenie 70percent asfalt 30 str. teren


Ned, 15.07.2007, 11:04
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vecsie dat mozes, pokial sa nebojis organov ... Alebo ake mas zapisane v TP ... Ono totizto terrana od roku 2000 uz maju rozmery hned tri ...

Terren a zimne pneu nejde do kopy, zimna pneu je na ujazdeny alebo jemne nasypany sneh na asfalte ...

Doporucil by som ti normalne zimne + sadu retazi (este lepsie dve, kludne z tesca, vydrzia dost).

viewtopic.php?t=122&postdays=0&postorder=asc&start=15

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 15.07.2007, 11:12
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.07.2007, 0:06
Príspevky: 178
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze uz som tu z toho vsetkeho popleteny.
Ak si kupim trebarz yokohami AT g012 moj rozmer tak ich mozem pouzivat aj v zime aj v lete?????


Ned, 15.07.2007, 11:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mozeg píše:
takze uz som tu z toho vsetkeho popleteny.


... a to si hovoríš "mozeq"!!! :roll:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Ned, 15.07.2007, 16:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mozeg píše:
takze uz som tu z toho vsetkeho popleteny.
Ak si kupim trebarz yokohami AT g012 moj rozmer tak ich mozem pouzivat aj v zime aj v lete?????


Neviem prečo si komplikuješ život. Kúp si BFG AT...to je najlepší kompromis na svete, dá sa na tom prežiť aj zima a dá sa vbehnúť aj do lesa. A majú vinikajúcu životnosť. Ak máš viac sád diskov tak to mení mierne situáciu...

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 15.07.2007, 16:27
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Neviem prečo si komplikuješ život. Kúp si BFG AT...to je najlepší kompromis na svete, dá sa na tom prežiť aj zima a dá sa vbehnúť aj do lesa. A majú vinikajúcu životnosť. Ak máš viac sád diskov tak to mení mierne situáciu...


meniu to situaciu tak ze si kupis jednu sadu BFG AT a druhu si das na MT :D

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Ned, 15.07.2007, 16:40
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
kupis jednu sadu BFG AT a druhu si das na MT :D


ee. v južnejších oblastiach slovenska by som volil sada1-BFG AT, sada2-nejaký extrém ala T3 a pod. Severnejšie by som volil sada1-BFG MT, sada2 nejaké kvalitné nekompromisné zimáky Bridgestone DMZ alebo Cooper Discoverer M+S

ale je to silne individuálne...hodne záleží aj na tom ako často človek lieta po dialniciach.

Nepovažujem rozdiel medzi BFG MT a AT za tak velký že by sa oplatilo držať obydve sady.

Pri troch sadách je situácia zase iná. :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 15.07.2007, 19:06
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kedze sa stale bavime o zime, dovolil by som si navrhnut nasledovne:

Za predpokladu ze nechces zbytocne provokovat policajtov a na stk, das si standardny rozmer pod TP.

Ak uz silou mocou chces 2 pary pneu, tak si daj zimne + napr. BFG AT je dobra kombinacia, a kde uz sa dezen nezahryzne, pomozu retaze ci uz v snehu alebo blate.

Ja viem ze je s tym otrava, ale kto raz skusil, vie ze retaz je retaz ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 15.07.2007, 22:02
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak ako píše Diesel, rozdiel medzi AT a MT nie je až taký závratný /mám oboje/. MT berú lepšie na mäkkom povchu a v blate, ale ani zdaleka sa to nevyrovná záberu T3 alebo Simmex. Na asfalte MT hučia viac ako AT. ale nie je to nič strašné, čo by sa nedalo vydržať.
Ja by som, ak jedny gumy a ako píšeš "Jazdenie 70percent asfalt 30 str. teren" dal AT. Ale v teréne neočakávaj zázraky, lebo AT sa zle "samočistia".

Takže je to len a len na Tebe čo si vyberieš.
:lol:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Ned, 15.07.2007, 22:09
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no dobre tak aj ja:
1) ak len jedinú sadu, tak najlepšie AT; ak by to boli cestné a nie at, dá sa s tým žiť, ale pri vlhkejšom podklade na terén zabudni...
2) ak dve sady, druhá určite zimná - najlepšie cooper discoverer kôli ich veľmi slušnému vzoru aj do terénu; ani geolandary nie sú zlé, len majú jemnejšiu vzorku; no nie je pravda, že sú v teréne nanič - v rozmočenej zmeske blata a snehu som na nich chodil stupáčiky, ktoré mala kamarátova niva problém vísť v lete za mokra na at - to je reálna skúsenosť
3) ideálne sú tri sady - tretia najradšej hard MT na príležitostné akcie, ale pozor - väčšina offroaďákov je skeptická k ochote prezúvať - takže radšej jazdia MT a to často aj v zime (mäkší v zime AT :lol: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 15.07.2007, 22:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
pozor - väčšina offroaďákov je skeptická k ochote prezúvať - takže radšej jazdia MT a to často aj v zime (mäkší v zime AT :lol: )


no ved toto, neviem či si niekdo rano prehodí kolá, ked si povie : "Dnes pravdepodobne pojdem skratkou (napr) tak si obujem MT." a zrovna v tedy ich možno bude najviac potrabovať. Alebo : "Dnes musím ísť do BA (napr z LM :) ) Tak si obujem AT (alebo cestne) a ked sa vratim, tak šup naspäť MT :lol: "

Ja si myslim že treba mat u terenneho auta gumi podla jeho využitia a samozrejme v zime zimné. Ja som si už niečo pokorčuloval na MT-čkach :? .Ak v zime MT, tak určite jemne podhustiť. Na nových to ešte ujde, Ale ak najú 2-3 roky, tak na lade sodoma gomora :twisted: .

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Pon, 16.07.2007, 1:02
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pneukaktus píše:
...no ved toto, neviem či si niekdo rano prehodí kolá...
Ja si myslim že treba mat u terenneho auta gumi podla jeho využitia a samozrejme v zime zimné...

pneukaktusko, pekne si to napísal...a som rád, že patríš medzi nás "bojazlivých" čo uznávajú na zimu zimné, mňa totiž nik na svete nepresvedčí, že stačia AT, lebo mne nie...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 16.07.2007, 7:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janci sak ty co mas tie AT vyzerali dobre aj do terenu a fakt dezen nezaostaval...

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Str, 18.07.2007, 15:45
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos píše:
Janci sak ty co mas tie AT vyzerali dobre aj do terenu a fakt dezen nezaostaval...
díky, hej, chválim si ich - keby tak hrubý dezén na AT robili BFG, iné by som ani nechcel - dezén hrubší ako BFG AT a berie veľmi slušne v teréne; a na ceste - aj mokrej žiadne šmýkanie...ale na zimu pôjdu nekompromisne dole a miesto nich zimné :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 18.07.2007, 22:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hm, vam sa MTčka na mokrej ceste šmýkajú? Už som to počul od viacerých ludkov. Ja mam MT kely safari, a musím povedať že držia ako suchý zips aj na mokrej ceste. Tiež začínam rozmýšlať nad novými MTčkami, len neviem aké. Škoda že sa už tieto asi nebudú dať zohnať, lebo som bol s nimi vysoko spokojný.

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Štv, 19.07.2007, 0:10
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: