Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 22:05
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 cooper discoverer M+S 
Autor Správa
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Marek11 píše:
mám ABS


to je super vec na zjazd po usankovanom snehu da sa to na terane vypinat ?


pri pomalej jazde dolu kopcom je na mojom voze ABS automaticky vypnuté, zistil som to minulú zimu


Str, 19.09.2007, 22:42
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak mas podklad ujazdeny - usankovany tak urcite zimne gumy podrzia viac ako All terrain ale tiez ta neudrzia v kazdej situacii a ABS to moze skomplikovat ale to ti pravdepodobne nehrozi kedze to mas s logikou.

Vol radsej zimne gumy a dobre retaze.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 19.09.2007, 22:49
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dakujem za radu a ten rozmer 31x10.5 R15 je 265/75 R15? vyhodil mi to ten konvertor od rada


Str, 19.09.2007, 22:51
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marek11 píše:
dakujem za radu a ten rozmer 31x10.5 R15 je 265/75 R15? vyhodil mi to ten konvertor od rada


Priblizne ano.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 19.09.2007, 22:53
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
objednané, ešte raz dakujem


Str, 19.09.2007, 22:55
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Ak mas podklad ujazdeny - usankovany tak urcite zimne gumy podrzia viac ako All terrain ale tiez ta neudrzia v kazdej situacii a ABS to moze skomplikovat ale to ti pravdepodobne nehrozi kedze to mas s logikou.


Vy nevyberate poistku z ABSka na zimu ??

dobrodruhovia :)

vsak to matrix... namet na anketu :)
viewtopic.php?t=2559

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Str, 19.09.2007, 23:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
Vy nevyberate poistku z ABSka na zimu ??


... no neviem ci mat celu zimu poistku vybratu je najspravnejsie riesenie.
Lepsie je mat ovladanie ABS a robit to iba v urcitych predvydanych situaciach napr klesanie s ujazdenym zladovatelym povrchom...

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 20.09.2007, 8:07
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teraz neviem či som neurobil chybu, objednal som 31x10.5 R15 zimne cooper na terrano, nie je to auto lahke na takú šírku? vlezú mi tam reťaze?


Štv, 20.09.2007, 21:17
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marek, presne ten rozmer, ale inú gumy má náš admin Finder. Oslov ho ako je to s priestorom v blatníkoch potom. Mimochom, ja som mal tie coopre na jimníku, a kúpil som si k nim aj reťaze. Tie reťaze som použil asi dva krát a aj to len vtedy, keď som ťahal extra mokrým a hlbokým snehom ťažkú vlečku, bola väčšia ako auto. Takže ak nepôjdeš fakto do extrému, tak myslím, že reťaze ani nevyužiješ.


Štv, 20.09.2007, 21:31
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Oslov ho ako je to s priestorom v blatníkoch potom. Takže ak nepôjdeš fakto do extrému, tak myslím, že reťaze ani nevyužiješ.

Hodne napitchu ... Retaze tam vlezu pokial pojdes rovno ... Ak cca z polovice zatocis, retaze budu mat asi tendenciu osklbat zasterky ... Hovorim o predku, vzadu ok... Ale kedze zadne zasterky mi robia v terene znacne komplikacie, rozhodol som sa ich osklbat, tak isto v predu, chcel by som tam dat len kus gumotextilie (rozumej priemyselnu gumu).
Ucel to bude plnit, je to tensie, a ohybnejsie v terene na blbostiach (hentie swine povodne mi vysklbnu v terene cely zadny naraznik aj s SPZ :evil: ).

Retaze zrovna zhanam, len tak na istotu, uz som ich musel pouzit aj tam kde iny nepotrebovali, a bol som rad ze ich mam (ze milane ? :-D )... Auto tych par kil nezabije v kufri. Uz som niekde inde popisoval ako som stihal len na redukovanom zadku s retazami, ked som mal odpalene volnobezky, a chalani mali plnohodnotne 4x4 s MT ... Retaze su fasa vec, a nedam na ne dopustit ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 20.09.2007, 22:31
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no pokial su problém iba zásterky tak je to v pohode,myslím. a zadné mi určite nárazník neodšklbnú :-D . dík


Pia, 21.09.2007, 18:39
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: