Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 10:52
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Pneumatika - fučí 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poraďte, z pravej prednej pneu (BFG MT 32x11,5R15) mi uniká vzduch, za cca. 72 je guma prázdna, bol som v 3 pneuservisoch, všade natlakované koleso ponorili pod vodu a nič nenašli, na moje naliehanie, gumu vyzuli, prezreli gumu aj disk, vymenili komplet ventil a guma stále fučí. Bol som upozornený, že problém môže spôsobovať väčší počet závaži, tak som prešiel na vyvažovací prášok, ale problém nezmizol. ďalším krokom bolo prilepenie pneu po obvode na disk, takým čiernym sajrajtom, niečo ako tekutá guma - nepomohlo. Je možné, že je niekde nejaký malý defekt, ktorý sa napríklad roztvorí keď koleso stojí v určitej polohe?

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 09.09.2008, 14:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomáš, ja to mám už dlho. Trochu pomohlo očistenie rantu disku a gumy, ale fučalo ďalej.
Duša. A je po ptákách. Aspoň sa nebojím, že to vyzujem.


Uto, 09.09.2008, 14:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
S dušou ale nemôže podhusťovať...šklbne ventil. Skúsil by som si nájsť nejakú aspon 10cm hlbokú kaluž a pomaly v nej auto posúvať...aby sa dosiahlo testovanie aj s tou deformáciou.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 09.09.2008, 14:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne pri každom vyzutí prečistili aj ráfik aj okraj gumy, navyše ten je teraz prilepený :( :( :(
a dušu nechcem, už len kôli práškovému vyvažovaniu - som s ním nadmieru spokojný

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 09.09.2008, 14:56
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pravdepodobne hrdzavý rantel alebo niečo pichnuté v gume

Dať dušu do bezdušovej pneu je dobrá chujovina. :!:

Bezdušová pneumatika má vnútry drážky, ktoré majú roskúsať dušu, ak by ju tam niekto dal.
A z dušou nemôžeš podhusťovať, inak utrhneš ventil.
A keď chytíš defekt, duša pukne ako balónik a šlusdefekt a šmitec ámen.


Ak nič nepomáha, tak existuje taký origo bazmek, čo sa naleje dovnútra a zalepí každú dierku. Pneukaktus to terz testuje, a zatial je spokojný.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 09.09.2008, 15:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
S dušou ale nemôže podhusťovať...


Stav sa.

Na 1,0 pokojne. Ale je fakt, že tak ako ja, ani ten ventil o tom, že sa nesmie, nevie.
Blažená nevedomosť.


Uto, 09.09.2008, 15:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Dať dušu do bezdušovej pneu je dobrá chujovina. :!:

Bezdušová pneumatika má vnútry drážky, ktoré majú roskúsať dušu, ak by ju tam niekto dal.
A z dušou nemôžeš podhusťovať, inak utrhneš ventil.
A keď chytíš defekt, duša pukne ako balónik a šlusdefekt a šmitec ámen.


Ak nič nepomáha, tak existuje taký origo bazmek, čo sa naleje dovnútra a zalepí každú dierku. Pneukaktus to terz testuje, a zatial je spokojný.


Kristušát, ja som tu už asi reinkarnovaný.

Ale ten Pneukaktusov szersám mi sem voľajako dotrepte, hádam ma nechcete mať na svedomí.


Uto, 09.09.2008, 15:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd: mal si si kupit wissenty :smt019

poznam jednoho pana co s nimi uz dlho jazdi na bielom patrole a rad sa s tebou podeli o skusenosti :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Naposledy upravil masurko dňa Uto, 09.09.2008, 15:23, celkovo upravené 1



Uto, 09.09.2008, 15:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tiez ma napadol ten sajrajt /zele alebo sliz/ co sa naleje do gumy a potom nehrozi ten spominany defekt ... viem ze motorkari to bezne supuju do gum a plni sa to kdesi v Novych Zamkoch
otazne je co by spravilo zele a vyvazovacie gulicky.
a tiez sa mi mari ze na motorku to nebolo lacne a typujem ze 4 ks ozrutnych papuc pojmu veeeeeeeeeeela zele sajrajtu.


Uto, 09.09.2008, 15:14
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
rado nd: mal si si kupit wissenty :smt019
No veru, komu nie je zhora dané....


Uto, 09.09.2008, 15:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No cpať tam nejakú gebuzinu nechcem a to nielen kôli guličkám, nepripadá mi to ako čisté riešenie problému. Skôr by ma zaujmala nejaká metoda ako zisťiť kďe a prečo to fučí. Už som vážne rozmýšlal, že auto odparkujem v metrovom brode a s potápačskými okuliarmi ho budem sledovať :-D
Chcem ešte skúsiť prehodiť napríklad predné gumy na diskoch

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 09.09.2008, 15:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak som vybadal ze by sa to malo volat Ultraseal

tu je dajaky link na tu tyrkysovu zele gebudzinu predavaju to v Styxe vo Vrabloch za velke dukaty.

http://www.r1200gs.me.uk/html/ultraseal.html

inak ma napada ze to je len odstranovanie nasledku a nie priciny
takze najskor sa prihovaram za tu mlaku


Uto, 09.09.2008, 15:26
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Výhoda bezdušovej pmeumatiky je, že aj keď ju niečo prepichne a ostane to vnútry, tak sa dá ďalej jaziť. Ja som s klincom jazdil celú zimu.

Preto by som ešte raz a poriadne pozrel celý behúň, či tam nie je niečo pichlé.

A vymeniť disky by sa tiež oplatilo. Vylúčila by sa jedna možnosť. ;-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 09.09.2008, 15:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cafte zufalci! :-D

Sajrajt vam predaju kde kade, kde nakupuju od TIP TOP remy. Má to dva háčky, prvý je ze fakt nemôžte pouziť vyvazovací prach, a druhý, že sa neodporúča chodiť večšou rýchlosťou ako 80km/h. Inak funguje bezvadne, ja som to použil do štvorkolky , kde mi dve kolesa fučali a je pokoj. Samotnú gebuzinu som otestoval aj na samotnej plastovej flaši od gebuziny, ktorú som natlakoval na 1 atm a rozpichal ju klincom, pokial v mieste vpichu bol sajtajt, okamzite sa diera zapchala, a flaša je už asi týžden natlakovana.

K Tomrsovmu spominanému problemu, treba kolo nafukať a ponoriť ho na niekolko hodín do vody, aby sa dokonalo zmáčalo a potom určite najdeš kade fučí, niekedy ho nechavam aj 24hod, ak nič nenajdeš, skus ho nafuknuť na 0,8-1 atm a proces zopakuj. Ak nič nenajdeš môžeš mat v kolese tŕň z nejakej dreviny, tá vie narobyť galimatiáž. A popozeraj, či ti neopravil už niekedy predtým niekdo defekt takou plstennou oranžovočervenou šnurou, ta niekedy luby potroche púštať

Len nie dušu, dnes už nepouživa okrem motoriek a rusov dušu nič, ani traktor nie.Zistilo sa že bezdušova pneumatika je omnoho bezpečnejšia ako dušova.Ak date dušu do bezdušaku, je vysoka pravdepodobnost defektu aj bez priepichu iným predmetom, tak ako písal kapo, plašte maju vo vnutri bočnice rebrovanie a toto vie spolahlivo dušu poprerezávať, a taktiež drobné zrnko piesku, či hrdze mezi dušou a plaštom vie dušu spolahlivo prepichnúť. A to že dušu do offroad plaštov je problem zohnať ani nehovorím, každý tam nacpe dušu z osobáku, a tá po prepichnutí klincom vyfučí (ak nepraskne) omnoho rýchlejšie. V bezdušovej pneumatike klinec púšta velmi pomali, a kolkokrat sa dá s klincom odjazdiť aj niekolko dní.

To by už asi stačilo mudrovania :roll:

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Uto, 09.09.2008, 15:58
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mozno blbost, ale menil si aj ventil? nemas buchnuty rafiik? je vsetko pri obuvani ciste ako ma byt? a ako niekto pisal vyssie, mozno to robi iba pri zatazeni, mozno ze je to nejaka divna prasklinka.
nie som odbornik, to len co mi rozum napoveda.

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Uto, 09.09.2008, 16:00
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: