Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:55
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 bezpecnostne skrutky (ako na ne bez medzikusu ???) 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A sprej nesmrdi ako vajicka?Aby si nemusel do pneuservisu z plynovou maskou :smt118

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 01.01.2007, 20:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
A sprej nesmrdi ako vajicka?Aby si nemusel do pneuservisu z plynovou maskou :smt118


A co tak vozit opravnu sadu....mne sa to osvecilo.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 01.01.2007, 20:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Opravnu sadu vozim a dva pajsre trochu prisposobene.Najhorsie je odlepit gumu od disku,potom to je 5 min.zalezitost.Akurat ze ich nemam vyvazene.Ja to viem,gumy to vedia a autak si to nevsimol.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 01.01.2007, 20:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Opravnu sadu vozim a dva pajsre trochu prisposobene.Najhorsie je odlepit gumu od disku,potom to je 5 min.zalezitost.Akurat ze ich nemam vyvazene.Ja to viem,gumy to vedia a autak si to nevsimol.


Myslel som knoty....

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 01.01.2007, 20:27
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- ťažká frajerina byť pripravený skoro "na všetko"...
- moja skúsenosť z inej oblasti - z poľovníctva - keď máš so sebou všetko potrebné, neulovíš...proste ideálne podmienky berú šťastie; keď nemáš ani nôž na vyvrhnutie a nevyvrhnutý kus sa bez toho môže rýchlo znehodnotiť, skoro isto strelíš - a tak jeden známy vyvrhoval po neporiadnych lesných robotníkoch nájdeným vrchnákom z konzervy , iný najprv rozkoval kameňmi nábojnicu a ňou potom vyvrhoval...a jeden dokonca pánvový zámok rozstreloval guľovnicou...
- sorry za poľovnícke intermeco, chcel som len povedať, že keď budem mať všetko na opravu, defekt nedostanem; keď zabudnem aj na rezervu, určite defekt bude... :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 01.01.2007, 20:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Asi tak ... Tiez som nepocital s defektom na Silvestra a jedine co ma operativne napadlo som popisal vyssie.
ADD uplna pripravenost = toto je stav ,ktory je nedosiahnutelny , lebo Murphy je vsadepritomny a ten ,ktory si mysli , ze je pripraveny na fsetko sa urcite v danom okamihu dostane do situacie, ktora akosi nebola na zozname...

_________________
OFF the ROAD


Pon, 01.01.2007, 20:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
- ťažká frajerina byť pripravený skoro "na všetko"...


tak tazka frajerina to zas az tak nie je...je to mala krabicka 15cm x 6cm

samozrejme, ze v ostatnom mas pravdu.... :D

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 01.01.2007, 20:54
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....čiže najlepčia ochrana pred defektom je mať rezervu, knôty a kompresor?

Tak to ešte dokúpim dva tie spreje a som v suchu 8)

Ale iné by som chcel..... niekto znalý by mohol urobiť seminár spojený s praktickou ukáškou "ako pyrotechnicky namontovať velký balón na disk".

Napr. Igi už dva krát zrazil na traile gumu z disku a bolo potom okolo toho velikééé špekulovanie, pretože také velká guma sa velmi obtiažne prichytáva na disk :x

Takže by bolo načim naučiť sa fígel s benzínom alebo éterom (aj keď to vraj potom zvnútra leptá gumu :( )


Pon, 01.01.2007, 21:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Defekt na Patrole som este nemal,nastastie.Na os.mam komplet sadu na teple flaky.Pri ceste do Blavy cca80 km mi na jednom kolese roztrhlo protektor a dva krat defekt.Uz som chcel autak podpalit.Ale este nikdy sa mi nestalo aby som nedal koleso z auta.Autogen nevozim :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 01.01.2007, 21:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Niekde som cital 2dl benzinu naliat po obvode ale lepsi je eter v spreji,nastrieka sa to po obvode do gumy,postavi sa aby nebola velka medzera medzi gumou a diskom a zapali.Zasadne novinami a v rukaviciach ,eter je velmi horlavy a tlakova vlna gumu pekne nafukne.Obvod gumy treba natriet vazelinou a guma na disk pekne skoci.A ci to lepta gumu,neviem.Eter vyhori.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 01.01.2007, 21:30
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...teóriu ovládam... aj na videu som to videl... ale chcelo by to prax :roll:

Kamiónisti hovorili že po take ohnivej atrakcii sa treba čo najskôr do riadne vybaveného pneuservisu dostaviť, gumu rozobrať, zvnútra vyčistiť a ako sa patrí poskladať... lebo že aj benzín aj éter poškodzujú tú mäkkú gumu čo je vnútri.

....či by sa tké nedalo aj propanom z bombičiek na plnenie zapalovačov.... :roll:


Pon, 01.01.2007, 21:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V kazdom pripade oprava eterom je nudzove riesenie.Eter aj vazelinu vozim v Patrole.Martin,bombicky na plyn vozi malokto,povedal by som ze nikto.A eter kupis na kazdej benzinke.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 01.01.2007, 21:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pre ivoLUCKY:
ten sprej je v pohode,len mechanik bude pri oprave defektu pekne zasraný :smt021
a neni defekt ako defekt,takže je dobré občas nosiť zo sebou aj rezervu z "bezpečákom"! :smt121

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Naposledy upravil pneukaktus dňa Uto, 02.01.2007, 20:25, celkovo upravené 1



Uto, 02.01.2007, 2:07
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bezp. sroby /matky/ su dobre ale len na dobry pocit a proti amaterom. Ked ti chce niekto gumy+disky udrbat tak ho nezastavi nic.
Kolega mal ale stastie, mal bezp sroby a ked sme boli menit letne kolesa za zimne ma dve sady guma + disk tak nas skora je.lo ked mechanik odtahoval zadne koleso okrem bezp srobu rukami. Vraj "mali ste navstevu ale nebola uspokojena" takze tento x sa tie sroby oplatili.
Ked sme dosli ku nemu vyklada gumy, sroby z letnych(ma ich kratsie) a aj ten zazracny orech. Reku co robis? No vykladam nech nezavadzia ked som sa zacal rehotat tak mu to zaplo a vratil ho do auta.
Vraj tak jazdi uz 2 rok a nikdy ho nepotreboval!!!! :smt043

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Uto, 02.01.2007, 12:50
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
sorry za poľovnícke intermeco, chcel som len povedať, že keď budem mať všetko na opravu, defekt nedostanem; keď zabudnem aj na rezervu, určite defekt bude... :-D

No, vedeli by ti oponovat chalani z Puchova, ked v sobotu pichli pickapa (Ze peto ?).
Aj hever nachystany, aj rezerva bola ... Ale .. Ouha .. Ako ju dostat z pod korby na zem ? Ako sa to robi ..? A co ja viem .. Este som nepichol ani raz .. A bolo vybavene... Ale potom nejaky menej pripity kolega zbadal dieru nad SPZ ...A naco tam je ? Ja neviem ..Aha, nepojde tam paka od hevera ? Strc to tam ... A skus tocit ... A rezerva isla k zemi ... Este ze bolo svetlo a moc nemrzlo :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 02.01.2007, 13:11
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: