Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 podložky pod disky 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Co? vyvažování? :D

nie, cele tie podlozky, pripadne ine garazove upravy auta. nic v zlom, ale nemyslite si, ze tych par sto manikov, co na tom pracuju niekolko rokov kym to vyjde do vyroby ma o tych autach vasci prehlad ako nejaky "upravca" s caspisom urob si sam? k comu sluzia tieto podlozky?


Uto, 06.02.2007, 12:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pokud chceš dát větší a širší kola,tak jednak musíš auto zvednout ale taky musíš dosáhnout toho aby širší pneu byla dál od podběhů. Teda pokud chceš zatáčet. Máš dvě možnosti. Buď koupíš jiný disky,který mají jinak položenou montážní plochu vůči středu ráfku,tomu se říká jiný ET a když se docílí většího vystrčení ,tak to ET je v mínusovejch číslech,třeba ET -20,
No a druhá varianta je ta,že někdo chce z nějakýho důvodu zachovat origo disky a tak je musí podložit podložkama aby byly dál od podběhů.
Rozšíření rozchodu má i pozitivní vliv na stabilitu auta,zvlášť,když se auto liftuje a zvedá se těžiště.
Takže tohle nemá nic společnýho s tím,co kdo v nějaký fabrice vyvíjel.

Navíc tuning,jakejkoliv a je-li prováděn správně,tak většinou vede ke zdokonalení vozidla a předčí i složitej tovární vývoj. Není to proto,že by nějakej kutil byl chytřejší a nebo tunigovej výrobce měl lepší možnosti ale většinou proto,že tihle nemusí splňovat různý pravidla a předpisy jako velkovýrobce automobilů,není omezován konečnou cenou výrobku,nabízí varianty,který dokáže ušít potřebám konkrétního zákazníka i třeba na úkor ubrání v něčem jiným ale to třeba ten zákazník nevyžaduje.
Je toho ještě mnoho dalšího a bylo by to na dlouhej popis,proč fabrika nevyrábí rovnou to,co zákazník potom s jeho výrobku dotvoří.
Snad mi rozumíš,co tím myslím. :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 06.02.2007, 12:20
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
K tomu vyvažování.

Pokud je podložka přesně vyrobená,tak nemůže ovlivnit kola. Její těžiště je tak blízko náboji a středu otáčení,že se žádná odstředívá síla nemůže vyvinout.

- tak toto isté tvrdím od začiatku aj ja, akurát že sú tu aj pre mňa zatiaľ nepochopiteľné skúsenosti, že kolo treba vyvážiť aj s podložkou...a verím chalanom, len nechápem, ako je to možné...a preto pátram po čo najviac skúsenostiach...

pre býka: Harley ti to pekne vysvetlil, ja len dodám, že podložky pod disky okrem zlepšenia bočnej stability a väčšieho priestoru pre veľké kolesá nezanedbateľne vylepšia aj estetiku auta...a jasné, že lepšie je použiť disky s negatívnym ET, avšak ak používaš viac sád pneu a chceš to mať rovno na diskoch a neprezúvať stále, je jednoduchšie mať pôvodné sady diskov + jedny podložky, ako úplne nové 2 potiažne 3 sady diskov...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 06.02.2007, 21:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Harley píše:
K tomu vyvažování.

Pokud je podložka přesně vyrobená,tak nemůže ovlivnit kola. Její těžiště je tak blízko náboji a středu otáčení,že se žádná odstředívá síla nemůže vyvinout.

- tak toto isté tvrdím od začiatku aj ja, akurát že sú tu aj pre mňa zatiaľ nepochopiteľné skúsenosti, že kolo treba vyvážiť aj s podložkou...a verím chalanom, len nechápem, ako je to možné...a preto pátram po čo najviac skúsenostiach...

pre býka: Harley ti to pekne vysvetlil, ja len dodám, že podložky pod disky okrem zlepšenia bočnej stability a väčšieho priestoru pre veľké kolesá nezanedbateľne vylepšia aj estetiku auta...a jasné, že lepšie je použiť disky s negatívnym ET, avšak ak používaš viac sád pneu a chceš to mať rovno na diskoch a neprezúvať stále, je jednoduchšie mať pôvodné sady diskov + jedny podložky, ako úplne nové 2 potiažne 3 sady diskov...


No máš úplnú pravdu. Ja som dnes nahodil podložky pod nové disky a vyzerá to perfektne a ide tiež lepšie do zákrut. Origo disky sú ET48, nové mám ET35 + podložky 30mm, tak to mám + 43mm. Vyzerá to fakt dobre. Keď budem mať čas, tak nafotím a vložím.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Str, 07.02.2007, 18:21
Profil WWW
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No máš úplnú pravdu. Ja som dnes nahodil podložky pod nové disky a vyzerá to perfektne a ide tiež lepšie do zákrut. Origo disky sú ET48, nové mám ET35 + podložky 30mm, tak to mám + 43mm. Vyzerá to fakt dobre. Keď budem mať čas, tak nafotím a vložím.[/quote]
Tak sup, sup s tymi fotkami, som zvedavy ako to vyzera :shock: :smt023


Str, 07.02.2007, 23:13
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cico píše:
...Tak sup, sup s tymi fotkami, som zvedavy ako to vyzera :shock: :smt023

...všetci sme zvedaví :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 07.02.2007, 23:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak tu je aspoň niečo narýchlo s mobilom. Keď budem mať čas tak zoberiem foťák a nafotím to podrobnejšie.
Obrázok
- tu je pohľad zo zadu
Obrázok
- zadné koleso zhora - trochu "vykúka"
URL=http://img248.imageshack.us/my.php?image=snmka039dm2.jpg]Obrázok[/URL]
- pohľad na zadné koleso
Obrázok
- medzi kolesom a predným nárazníkom je pri vytočení málo miesta, tak zatiaľ vpredu bez reťazí

Ak chcete nejaký detail, tak napíšte. Odfotím.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 08.02.2007, 10:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hezký! Ale co ty zástěrky? :roll:

:lol: :lol:

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Štv, 08.02.2007, 11:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Hezký! Ale co ty zástěrky? :roll:

:lol: :lol:


Obrázok
Nie je to dobre vidieť, ale behúň je prekrytý celý. Vytŕča len bočnica asi 1,5 cm, lebo tieto plášte robia dosť veľkú vybúleninu.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 08.02.2007, 15:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Já to myslel obráceně. Já zástěrky nemám rád na autech a degradujou jeho zvhled.

Náhodou je o tom debata v "jeep". :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Štv, 08.02.2007, 16:21
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Já to myslel obráceně. Já zástěrky nemám rád na autech a degradujou jeho zvhled.

Náhodou je o tom debata v "jeep". :D


Zase som niečo nepochopil. Keď ich znovu odtrhnem, tak ich tam už nedám. Preto som sa tam pýtal v tej debate, či sú povinné. Toťiž sa mi nechcú stále nahadzovať späť.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pia, 09.02.2007, 9:16
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- ja zas zásterky môžem - na niektorých autách vyslovene chýbajú, na niektoré nepasujú - je to o estetike a osobnom vkuse.
Ako praktický doplnok je to dobrá vec hlavne ako ochrana pred odskakujúcim štrkom, hlavne predné dobre chránia prahy a dvere...pri častom máchaní v blate je to zas oštara kôli častému odtrhnutiu, aj keď dajú sa vymyslieť také mäkké, čo sa skôr ohnú ako odtrhnú a keď je vymyslený dobrý držiak, aj výmena je rýchla...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 09.02.2007, 15:00
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
- ja zas zásterky môžem - na niektorých autách vyslovene chýbajú, na niektoré nepasujú - je to o estetike a osobnom vkuse.


Ako hovoris ... ja som ich na Jeepe WJ nemal a neviem si ich tam predstavit.
Jedine prakticke hladisko je, ze na ceste si ohladuplny k vodicom za tebou...nebodaj mas vacsie MTcka alebo ATcka a to potom je pekny ramus.
Len na Patrole to citim (a to zasterky mam) ako odo mna lietaju kamene :shock:


Pia, 09.02.2007, 15:04
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Len na Patrole to citim (a to zasterky mam) ako odo mna lietaju kamene :shock:


Pač neboj aspon sa na Teba nikto nenalepí.

A fakt na svojom jeep si neviem ich predstaviť ako by to tam vypadalo asi divnô. :shock:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 09.02.2007, 15:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Trosku to tu ozivim,potrebujem 4 ks podloziek pod disky hrubka 30 mm roztec 5x114,3 na jeep XJ,ZJ najlepsie aj z maticami ak by niekto mal a bol ochotny ich pustit budem sa moc tesit :-D ,nemusia byt nove,dakujem

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 06.10.2017, 19:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: