Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 9:38
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 podložky pod disky 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- a ja stále pátram po vašich skúsenostiach s vyvážením podložiek... :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 04.02.2007, 18:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
- a ja stále pátram po vašich skúsenostiach s vyvážením podložiek... :wink:
Ja mám samodomo, ale robené na presnej mašine, oceľ, 28mm, systém diera diera a favoritové šróby, bez centrovacieho osadenia.Gumy staré zimáky Kumho 235/75/15, žiadne extra vyvažovanie, auž vôbec nie včítane podložiek. Buď nemám cit pod zadkom alebo to je baz problémov, ale zdá sa, že to ide hladko ako predtým bez podložiek.


Ned, 04.02.2007, 21:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TOM píše:
chalani ja nemam podlozky na aute ale musim sa zastat duralu :-) na podlozky je podla mna urcite vhodnejsi ako ocel. podlozka je tlak, krut.. za predpokladu ze je na licovanych skrutkach s predpatim tak MUSI STACIT.. z vostinoveho duralu sa robia lietadla a to sa lepia!! ,nakoniec aj lepsie disky ..
neodpruzena hmota na offe ..zhladiska tlmicov sa mozno moze zanedbat, ale zas nieje jedno ci je blizsie k tazisku, napr. v diferaku alebo na pake na konci napravy a hlavne za krizom, prip. homokinetakom. tam moze ta mala cinka so zeleza posobit dost velkym momentom. je to ako zotrvacnik na jednom lozisku..alebo by som to prirovnal k efektu -rozdielu ked mate v karbobruske brusny a rezny kotuc. preto je problem to aj dobre vyvazit + sa tam spocitaju vyrobne nepresnosti, suosost atd.
..urcite hlasujem za dural :D aj ked tie velke auta znesu vela
jedina nevyhoda ..ta cena :?


Na JEEP by som dural nedával, lebo podložky sa na JEEP musia priskrutkovať na pôvodné skrutky matkami a v podložkách sú zase skrutky, na ktoré priskrutkuješ kolesá. Ale ak máš na kolesách skrutky, ktoré dáš durch cez koleso a podložku prečo nie.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Ned, 04.02.2007, 22:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nedavno jsem měl v ruce 2,5cm podložky na Jeep. Byly ocelový a málem jsem je neunesl!
Já bych do železnejch nikdy nešel,jedině dural! Kvalitní dural a dobře zalisovaný,nejlépe origo štefty,je pevnější než ocel. Váha, pevnost nedělá,to je jen pocit.

Proti podložkám nic nemám,myslímže je to stejný,jako disky s menším ET,co se páky a zatížení týče. Jediný,že je tam spoj navíc.

Cena podložky 560Kč je trochu divně nízká. To budou jen průchozí bez šteftů a příchytných matek. I tak je to za materiál a práci málo.



Tady jsem si kdysi zpočítal,na kolik příjde výroba podložek na Jeep.

20 x origo šteft,kterej se zalisuje do podložky á 100Kč: 2000,-

20 x matky který se budou muset uříznout aby se jima podložky přidělaly k náboji á 80Kč: 1600,-

Takže 3600,- jen za matky a štefty,pak je třeba materiál,dural,průměr asi 160mm,4kousky třeba 20mm tlustý. Za něj nedám míň jak 2tis.
Pak je tu práce,kterou někomu musím zaplatit za obrobení duralu,zkrácení matek,nalisování šteftů a taky musím udělat výkresy.
když bude někdo velice slušnej,tak si za práci na jedný podložce řekne minimálně pětikilo.

Takže sumasumárum 2000 + 1600 + 2000 + 2000 = 7600,- !!

Za tuhle a možná menší cenu mám tovární podložky s TÜVem,se zárukou a s Dph,který si můžu odečíst.
Cenu matek a šteftů ještě můžu zredukovat,pokud je koupím starší na vrakáči. Takže by to mohlo bejt za 5800,- ale furt na to lítání kolem a proježděnej benzín,mi furt vychází líp,někam zavolat a koupit hotový fabrický.

Tady je diskuze o podložkách: http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... sc&start=0

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pon, 05.02.2007, 11:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie moje stály 8.000,- Sk. Ale oceľ. A ťažká ako sviňa - to je pravda.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pon, 05.02.2007, 12:15
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PetrF má v nabídce sadu podložek,3cm,duralových, na celý auto včetně montážních matek za asi 7tis. Kč.

nemá cenu přemejšlet o výrobě!

takhle to nějak vypadá:
Obrázok

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pon, 05.02.2007, 12:32
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tieto pocty som si robil aj ja a vyslo mi to iste. oplati sa to robit len ked ma doma clovek "nahodou" potrebny matros a sused ma nerozheglany sustruh :-)

4 KOTO:
aj na Jeepa dodavaju vyrobcovia podlozky bud so stiftami, alebo bez..len s dierami. Cena bez stiftov je zhruba polovicna. Je to len o tom ci chces mat naboje kolies aj pre ine disky alebo zamenit styfty podla podloziek a finito...a o cene
dural sa moze kludne pouzit na obe varianty


Pon, 05.02.2007, 13:59
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapci, píšete super - názory aj skúsenosti, len zabúdate dodať, či máte pri podložkách problém s vyvažovaním...please, doplnte...

na margo dural - železo - podľa mňa oba materiály majú svoje klady aj zápory, voľba individuálna (inak všetky podložky naraz sú v železe ťažké, ale keď to porovnám s kolesom a uvedomím si aj dinamické namáhanie prenášané za jazdy na každé koleso, je hmotnosť podložiek či chcete abo nie fakt zanedbateľná...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 05.02.2007, 15:06
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem ci je to este aktualne....podlozky vyvazis len z celym kolesom. Nahodis ich na disk odnesies do pneuservisu a tam ich vyvazia. Musis si presne poznacit, ktora diera kam ide, aby si to pri spatnej montazi nerozhodil.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 05.02.2007, 15:06
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 7:52
Príspevky: 76
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Neviem ci je to este aktualne....podlozky vyvazis len z celym kolesom. Nahodis ich na disk odnesies do pneuservisu a tam ich vyvazia. Musis si presne poznacit, ktora diera kam ide, aby si to pri spatnej montazi nerozhodil.


no to je spôsob ktorý používam ja, ale Jano sa toho práve bojí si myslím preto ide v tejto diskusii o to že kto mal ešte problémy s vyvažovaním kolies pri namontovaní podložiek. Teraz som si spomenul na jednu zaujímavú vec. Keď mi podložky namontovali prvý krát nemal som žiadny problém s kmitaním volantu, až pri najbližšom vyvážení samotných kolies nastal problém ktorý som už opisoval a odvtedy sa ma drží.

_________________
Suzuki Grand Vitara 2.0 TDI


Pon, 05.02.2007, 15:55
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- ano, Mirko, ide mi o to zistiť, či tie problémy s vyvážením sú bežné abo nie; ja sa totiž určite nezmierim s tým, aby som zakaždým musel vyvažovať kolá aj s podložkami - podložky musia ostať na nábojoch, lebo plánujem perspektívne pneuservisácky zdvihák doma s kompresorom a pneumatickým uťahovákom a v pneuservise len raz za sezónu u jazdenejších sád vyvažovanie ...
- ak sú doma stroje, človeku sa nelení vymeniť sady napr. na víkendový pobyt v prírode...ale do pneuservisu s tým každú chvíľu nepolezem, ani ručne doma to dvíhať nebudem...

takže podložky musia fachčiť nafurt na nábojoch, aj keby som ich mal dať vyvážiť na nejakom špeci zariadení...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 05.02.2007, 18:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Splasil som autak z letnymi gumami na plechacoch a zimne v kufri.Pred rokom som splasil elektrony,letne som dal na elektrony a AT na plechace.Vsetky gumy som menil doma s paisrami a doteraz ich nemam vyvazene.Vsetko olovo som strhal a ziadny problem.Pri cca 80 km/h som to este nepocitil ze niesu vyvazene.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 05.02.2007, 19:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K tomu vyvažování.

Pokud je podložka přesně vyrobená,tak nemůže ovlivnit kola. Její těžiště je tak blízko náboji a středu otáčení,že se žádná odstředívá síla nemůže vyvinout.U duralový určitě ne,snad u ocelový,která je fakt těžká.
Čím se ovlivní kolo,je tím,že v případě né přesně vyváženýho kola,který by se na origo montáži neprojevilo,tak díky tomu,že je kolo dále na ose,se ta nevyváženost projeví.
Přesto si ale myslím,že zásadní problém,když začne házet kolo pod kterým je podložka,je v tom,že většina pneuservisů vyvažuje kola za středovou díru,přes kónickej trn a né za montážní díry. Takhle by bylo kolo mnohem přesnějc vyvážený a pak nemůže s podložkou házet.

Nejlepší vyvažování jsou,když kola zůstanou na autě a vyvažuje se vše,co se točí.
Bohužel,takovej servis v mým okolí neznám :( :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 06.02.2007, 11:52
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
asi ma zdrbete, ale moze mi niekto napisat, k comu je to dobre?


Uto, 06.02.2007, 11:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co? vyvažování? :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 06.02.2007, 12:00
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: