Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:06
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 pripojenie centralu k smerovkam 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
nazdar, dnes som sa na nasom nissaniku cele poobedie trapil s pripojenim smeroviek na central, robil som to uz na par autach, zatial europskych a no problemo, ale toto je podivuhodna vec, elektrika samotna funguje OK, teda az na to ze kdekolvek som skusil pripojit ten central tak to neblikalo, len mi nie je jasne ze na poistkach po zopnuti kluca je vsade prud.

nemate niekto skusenost s tymto zapojenim, alebo s objasnenim elektriky v nissane ? kazda rada dobra :?


Štv, 16.09.2010, 20:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nissan aj suzuki vela veci ovladaju minusmi alebo este podivnejsim sposobom ale ten sa mi tu nechce cely opisovat. na to pozor

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Pia, 17.09.2010, 8:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vacsinou byva na smerovkach su cierno-biely a cierno-zeleny hned pod volantom (na VW, MB a na forde) ci je to tak aj u japoncou neviem

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 17.09.2010, 13:21
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no, uz ma to stve, ja mam skusenosti s takouto montazou co sa tyka vw group a nejaky francuzi a vsetko slapalo na prvy sup, tu tiez vsetko funguje ako ma, az na toto pripojenie smeroviek, vsetko som uz skusal merat skusackou, aj pri prerusovaci, aj pri prepinaci vystraznych,ale volako to nikdy neblika :cry: , len neviem jednu vec, ci z vystupu z centralu ide + alebo - impulz, ani to nikde nepisu, central ma vlastny prerusovac mimochodom.


Pia, 17.09.2010, 13:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
isto si to uz skusal ale skus este raz z centralu ti ide kolko kablou co este niesu zapojene? mas tam aspon 2? skus zobrat skusacku zapni si to na ,,test diod,, (ked zoskratujes kontakty tak to tak pipne) a ak mas DO tak pripoj jeden kolik ku kablu a druhy na kostru auta a ked zamknes mal by pipnut 2x? a odomknes tak opacne

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 17.09.2010, 21:14
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nazdar, no toto som skusal, teda mam skusacku na auto, klasika jeden pol kostra a druhym skusas ci mas prud, toto som skusal, z centralu mi idu 2 kable, ktore maju ist akoze na pravu a lavu stranu smeroviek, a po pripojeni skusacky na kostru a druhy koniec na kabel,tak to blika podla pri odomykani a zamykani. uz som mal vybraty aj vypinac vystraznych,aj prerusovac, skusal som to pripojit uz hadam vsade, ale nikde mi to nechce blikat na smerovkach, dokonca sa mi to nepodarilo ani na parkovacky, vobec nechapem zapojeniu nissanu, to som fakt este nikdy nevidel :shock:


Pia, 17.09.2010, 21:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teraz ma napadla taka vec, skus zobrat ziarovku 12V 5W a priloz kabel k jednemu koncu a druhy konec(nemusi to byt len konec moze to byt aj zaciatok) na kostru, pozri si pri konektore ziarovky ake ti do nej idu kable potom by som riesil prepinac smeroviek pri volante hladaj tam tie iste kable ak tam najdes premeraj pri prepnuti smerovky prud ak sa bude menit tak tam priletuj jeden kabel a skus ak to tak nepojde tak treba riesit inac, skus sa popytat este na nejakych NISSAN kluboch tam ti isto pomozu viac na nisane som este nezapajal central ale aj keby vzdy je to nieco ine k fordu som schemu nemal tak som to riesil takto

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Sob, 18.09.2010, 19:52
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja som uz mal rozobratu celu palubku kvoli tomuto, pri prepinaci smeroviek som uz skusal,nasiel som si kabel kde to blika pri zapnuti smerovky do jednej aj druhej strany,ale ked som tam prilozil ten kabel z centralu,tak to nemalo ziadnu odozvu, a najzaujimavejsie je ze to nereaguje ani co sa tyka parkovaciek :shock:


Sob, 18.09.2010, 20:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a mas RJ centralu ukostrenu ako ma byt? myslim kabel kostry na kostre lebo aj to sa stalo

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Ned, 19.09.2010, 9:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mám centrál pripojený na obrysovky.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 20.09.2010, 12:23
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
offroaďaci
mám na pande centrál na diaľkové a mám z RJ centrálu dva kábliky, kt. sú spojené aby to vôbec šlo chcem sa opýtať... aby som mohol to urobiť tak aby po odomknutí/ zamknutí mi blikli smerovky bez alarmu alebo musí byť k tomu alarm? (alarm nemám) keď som to prepájal na smerovky nešlo to :(
vopred ďakovala :wink:


Pon, 20.09.2010, 13:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pandik: pokial to mas pripojene na sirenu (myslim kable od smeroviek) tak musis obijst sirenu alebo klakson aby ti nepipalo po stlaceni ak mas nejaku schemu od centralu tak pozri ako to je tam
Tomrs: lenze tomasovi b to nejde pripojit ani na parkovacky ani na smerovky :wink:

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pon, 20.09.2010, 14:05
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petriiik ale ja nemám ani sirénu ani nič holu RJ s káblami do dverí potom + a - a 2 volne káble ktoré sú pokope lebo keď som odomkol tak nazad hneď zamklo dvere :roll:


Pon, 20.09.2010, 15:08
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
ja mám centrál pripojený na obrysovky.



vidis, ved ty mas presne taky nissan ako ja :D , mozes mi presne popisat ako to mas zapojene ? mne to je jedno kde to zapojim ci smerovky ci obrysovky.


PS: central je zapojeny normalne a dobre, lebo funguje vsetko ako ma, ked pripojim ten kabel co vychadza z centralu (co ma ist na smerovky) s kostrou cez skusacku a zamknem,tak blikne,pri odomknuti obdobne.


Pon, 20.09.2010, 16:28
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to tomasb: skusal si preverit central ci je v poriadku? BTW asi ti napisem co uz poznas, ale preventivne...

Vecsina centralov sa nastavuje jumprami (prepojky na takom akoby mnohopolovom konektore) Teoreticky by tam mohla byt vypnuty vystup napatia na svetelnu signalizaciu

BTW hukacka a motorceky v zamkoch ti idu?

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 12.09.2011, 23:49
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: