Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:19
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 CHIP TUNING 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Je dobre , ze nezasahuju priamo do RJ ale robia to vlozenim PowerBoxu ... ako medzikus a ide to vzdy vybrat a si na serii :-)

No práveže to dobre vôbec nie je (aj keď sám od nich mám box), najlepšie je to robiť priamo zmenou v jednotke. Box môže akurát regulovať množstvo, resp. časy pri vstreku nafty. To je všetko. Klasický chiptuning môže variovať viac parametrov. Nehovoriac o plniacom tlaku turba a atd.
Samozrejme pokiaľ nie je iná možnosť môže sa ísť do steinbauera. Nie je to vôbec zlé. Mne klesla spotreba v meste o liter, zlepšila sa dynamika a samozrejme môžem to aj vypnúť vypínačom.
U toyoty iná možnosť je ale stojí nekresťansky veľa (cca 50tSKK).

_________________
unfortunate man with none


Sob, 04.11.2006, 21:41
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
Xader píše:
Je dobre , ze nezasahuju priamo do RJ ale robia to vlozenim PowerBoxu ... ako medzikus a ide to vzdy vybrat a si na serii :-)

No práveže to dobre vôbec nie je (aj keď sám od nich mám box), najlepšie je to robiť priamo zmenou v jednotke. Box môže akurát regulovať množstvo, resp. časy pri vstreku nafty. To je všetko. Klasický chiptuning môže variovať viac parametrov. Nehovoriac o plniacom tlaku turba a atd.
Samozrejme pokiaľ nie je iná možnosť môže sa ísť do steinbauera. Nie je to vôbec zlé. Mne klesla spotreba v meste o liter, zlepšila sa dynamika a samozrejme môžem to aj vypnúť vypínačom.
U toyoty iná možnosť je ale stojí nekresťansky veľa (cca 50tSKK).


Praveze dobre to je v tom zmysle , ze nemas priamy zasah do RJ - v tom zmysle som to myslel ... lebo ak mas auto v zaruke a nieco sa dodr*** tak sa to potom nemusi importerovi pri oprave pacit a mozu byt problemy.
Ja keby som isiel do chip , tak jedine uz len na tlacitko ... takze bud tento BOX alebo upravu RJ s nahratymi 2-3 mapami a menit tlacitkom...
Mam kontakt na velmi dobreho upravcu v CR. Nechcem podcenovat SK chiperov , ale tamten clovek je fakt dobry ... aj ked nemozem na MMRacing povedat kriveho slova , odvadzaju skvelu , rychlu a efektivnu robotu co nie je ani draha.


Ned, 05.11.2006, 10:53
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Mam kontakt na velmi dobreho upravcu v CR.

Dúfam, že to nie je ABC Tuning... Pretože k tým mám krásny príbeh...
Robí ten chlapec aj Denso jednotky? Však daj sem nejaký web, nech sa na neho mrkneme :)

_________________
unfortunate man with none


Ned, 05.11.2006, 12:52
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
www.mmracing.sk velmi sikovny chlapik ... mne z 66kw TDicka spravil 96kw uplne s minimalnou dymivostou ...

Premyslam , ze k nemu mozno pojdem aj s tymto TDickom co som kupil teraz :-)


Ned, 05.11.2006, 19:31
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
www.mmracing.sk velmi sikovny chlapik ... mne z 66kw TDicka spravil 96kw uplne s minimalnou dymivostou ...

Premyslam , ze k nemu mozno pojdem aj s tymto TDickom co som kupil teraz :-)

Myslím, že s chalanom som hovoril asi pred rokom, denso nevie spraviť. Cinknem mu ešte teraz, možno sa niečo zmenilo...

_________________
unfortunate man with none


Ned, 05.11.2006, 21:04
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neskusal si www.maxmotorsport.sk ?


Ned, 05.11.2006, 21:44
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader píše:
Neskusal si www.maxmotorsport.sk ?

ja som skúšal všetkých a nikto denso nerobil. Ako náhle som povedal denso každý od toho dával ruky preč...

_________________
unfortunate man with none


Ned, 05.11.2006, 21:45
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
Xader píše:
Neskusal si www.maxmotorsport.sk ?

ja som skúšal všetkých a nikto denso nerobil. Ako náhle som povedal denso každý od toho dával ruky preč...


Co je na tom take specificke , ze sa vsetci boja ?
Ja toho chipera mam v Brne , ale specializuje sa vacsinou na zavodne vozy a ked tak nejake to TDIcko...nazov firmy neviem.


Ned, 05.11.2006, 21:47
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
Dúfam, že to nie je ABC Tuning... Pretože k tým mám krásny príbeh...


....no tak sem hod tu story.... :!: :wink:

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Ned, 05.11.2006, 21:48
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Igor píše:
bsa píše:
Dúfam, že to nie je ABC Tuning... Pretože k tým mám krásny príbeh...


....no tak sem hod tu story.... :!: :wink:

skrátim to, chcel som toyke trochu pomôcť, nikto nič nerobil. Keď tu zrazu ABC tuning sa kasal, že pridá cca 50 koní a 100 až 120Nm. Samozrejme spotreba dolu minimálne o 2 litre :)) Tento bullshit mi udrel do očí, nuž som začal googliť a vygooglil som kamoša, čo si u nich dal čipovať auto. Samozrejme úslužný (až vlezlý boli), lenže chalan nie je včerajší. Takže si všetko pretrel nejakou kravinou čo je iba pri UV videť. Týpek zobral auto pol dňa čipoval a potom dal doklad na nejakých 15t CZK. Chalan už vtedy vedel, že jediné čo mohli urobiť je vybrať RJ a tam prepáliť soft. Samozrejme RJ sa ani nedotkli, nič nerozoberali a tvrdili, že preprogramovali RJ via OBD. Prestali sa hádať až potom čo chalan tvrdil, že nech to dajú naspäť a pôjdu na brzdu a potom to môžu "čipnúť" a znova pôjdu na brzdu. To sa im už nechcelo aj keď všetko im chcel zaplatiť.
Logicky, niekto kto ti na atmosféricky motor núka 20% a viac percentné zvýšenie výkonu iba čipom je klamár. To hovorí môj sedliacky rozum.

_________________
unfortunate man with none


Ned, 05.11.2006, 22:11
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K chiptuningu z mojej strany. Ked chip tak v ramci rozumnych tolerancii vyrobcu. Cize ak niekto chipuje auto mal by si uvedomit jednu vec a to ze motor je konstrukcne navrhnuty na istu mechanicku zataz. pomocou ECU je vykon motora znizeny cim je dosiahnute ze bude rovnako sluzit majitelom na slovensku ako aj amerike. mam na mysli kvalitu nafty a p podmienky v ktorych jazdi. tym ze sa motor chipuje znizuje sa tolerancia vyrobcu a tu treba dat pozor na to kolko mu "pridame" koni. ak sa to prezene a motor zostane bez dalsich uprav, znizi sa tym zivotnost motora. ak sa to robi s citom tak motor bude aj bez dalsich uprav nadalej funkcny s citelnym narastom vykonu a bez ujmi na zivotnosti. Co sa tyka DENSO riadiacich jednotiek: su to japonske RJ a maju vlastnu strukturu procesorov ktore priamo obsahuju pamet s programom riadiacich spalovanie. programovat takuto jednotku je u nas silne ekonomicky narocne. Niektore tieto jednotky sa daju po malych upravach pomocou pridavnej pamete chipnut hlavne pri autach HONDA. To sa da zistit po obhliadke RJ. K boxom: boxi navonok funguju rovnako ako priame programovanie pamete ALE! pozor na to aky box. Je to male klamstvo niektore boxy obsahuju iba "rezistor" ktory klame predstrek a vzbudzuje dojem zvysenia vykonu. Pravy box musi "pohltit" informacie seriovej RJ a na zaklade velicim zo snimacov a informacii zo seriovej RJ vyda zmenene informacie teda uz rozmysla pri tom co robi. Tieto boxy sa daju programovat podla poziadaviek ale su cenovo vysoko vysoko. Co je pri nich zaujimave riesia problem neprogramovatelnych RJ ako su napr. Denso. Co sa tyka zaruk a poruchovosti. Je to software to co si kupujete cize sam sa preprogramovat nemoze a ked auto raz ide po nacipovani tak pojde aj o sto rokov. jedine co moze byt tak je poruchovost auta. chyby zo snimacov sa vam prejavia ovela skor pretoze nacipovana RJ auta potrebuje ovela presnejsie hodnoty zo snimacov ako seriova RJ. To co som pisal na zaciatku o tolerancii. K zaruke sa stavaju predajcovia rozne. ty co na vas zarobia na chiptunnigu vam zaruku drzat budu ak si to date spravit niekde inde bohuzial. Este k softwaru: bacha na to od koho kupujete mnohy kutilovci hlavne z elektrotechnickych skol si myslia ze ked vie napisat program na pocitac tak nakrmi aj RJ vasho auta. Software stahuje z internetu alebo ho niekde niekomu z rovnakeho auta pajcne ale pozor rovnake auto neznamena rovnaky software. Tolko v "strucnusti" je to velmi obsirna tema.

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Ned, 05.11.2006, 22:32
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Ahojte, neviete kde by mi mohol niekto nachipovat Terano II 2,7 TDI, r.v. 1998 bez OBD zastrcky. Za odpovede dakujem.


Štv, 19.11.2015, 17:39
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Keby si mal menej prispevkov, tak co si neprijemne zabrblem ...

okopiruj si to a pastni ...

Kód:
http://www.4x4club.sk/forum/search.php?keywords=chip*&terms=all&author=&fid[]=131&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=H%C4%BEada%C5%A5

http://www.4x4club.sk/forum/search.php?keywords=vykon*&terms=all&author=&fid[]=108&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=H%C4%BEada%C5%A5


(to ze ti hladanie ponukne primarne patroly neries)


Štv, 19.11.2015, 18:21
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 14.09.2015, 15:06
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Čaute , ja mám dobrú skúsenosť s Martinom z
http://www.diesel-technology.sk/


Štv, 19.11.2015, 18:52
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Aj si cital pomedzi riadky ze co ma tazatel za auto, ci auto ako auto ?


Štv, 19.11.2015, 19:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: