Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:55
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Batéria Pajero II 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 26.11.2018, 20:35
Príspevky: 14
Bydlisko: Hanušovce
Odpoveď s citáciou
Čaute chalani viete mi niekto poradiť? Po jazdení som zaparkoval auto pri chate a zabudol som vypnúť svetlá auto ráno ťažšie štartovalo tak som vybral baterku a hodil ju pod nabíjačku na ampermetry ukazoval stav v cca polke po nejakých 10 hodinách som prišiel a stav bol ešte menší odpojil som baterku a ráno som ju dal zasa nabíjať nabijala sa celý deň a stav ešte viac klesol ... Viete mi niekto poradiť či je baterka kaput alebo zlá nabíjačka? Pred časom som nabíjal aj iné baterky kamarátom a všetko v pohode.. baterka je stará asi nejaký rok a pol Max 2. Môže byť že auto nejak prebíja baterku alebo niečo podobné? V zime sa mi stalo už niečo podobné na staršej baterke tu zas neviem nabiť na viac ako 50% tak ostala na chatu na osvetlenie... Za každú radu vopred ďakujem :)

_________________
Mitsubishi Pajero II 3.0 V6 - predané
Mitsubishi Pajero II 2.8 TD
Mitsubishi Pajero II 2.5 TD


Uto, 21.04.2020, 7:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
http://www.autorubik.sk/clanky/olovene- ... agnostika/

V principe na diagnostiku staci akykolvek normalny (nie lacny smejd za 10Eur z ciny, tie ukazuju hausnumera) multimeter a slusnejsia nabijacka, e.g. taka o ktorej vies aku ma priblizne charakteristiku (e.g. nabijacie napatie priebeh a nabijaci prud). Co to je za typ baterky? Lacne baterky bez problemov odidu aj za par hodin v hlbokom vybiti, lebo lacne materialy izolatorov. V zavislosti od kapacity a typu baterky sa odporuca nabijaci prud 10% kapacity, teda nabijat aspon 12 hodin. Idealne pokial vies aj dlhsie, aj 24 hodin.
Treba zmerat multimetrom napatie naprazdno, ak vies, tak aj vnutorny odpor a potom pri definovanom odbere (kliestovym ampermetrom zmeras prud) pokles napatia pocas vybijania. Da sa zmerat to iste aj pri startovani (ak mas voltmeter s funkciou max/min hold) a pri bezani alternatora. Moze byt aj zly alternator, ktory nedobija alebo prebija baterku. Dalo by sa to poznat podla typu baterie.

Zajdi za nejakym kamaratom elektrikarom ak ti to nic nehovori.


Uto, 21.04.2020, 17:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
Ak máš na mysli ampermeter na nabíjačke tek ten normálne pri nabijani klesá


Uto, 21.04.2020, 19:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
yokysuky píše:
na ampermetry ukazoval stav v cca polke po nejakých 10 hodinách som prišiel a stav bol ešte menší

Ono to tak byva ze vecsinou okolo polky aj ukazuje a klesa.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 21.04.2020, 20:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 26.11.2018, 20:35
Príspevky: 14
Bydlisko: Hanušovce
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
yokysuky píše:
na ampermetry ukazoval stav v cca polke po nejakých 10 hodinách som prišiel a stav bol ešte menší

Ono to tak byva ze vecsinou okolo polky aj ukazuje a klesa.

To ja viem ale to je taký ampermeter alebo neviem ako to pomenovať ktorý keď tam nahodim vytlčenú baterku tak ukazuje na ňom minimum a keď nabije baterku tak ukazuje že je na Max ... No ja som hodil baterku a od polky išlo to dole ako keby ju ešte vybíjalo.. takže nechápem včera som od kamoša požičal staršiu batériu skúsil som ju nabiť a v pohode ju nabilo ... Nabíjačka je do 120A a batéria moja je 95Ah ... Takže nerozumiem kde je chyba meraky nemám ale mal som tú kamaratovu baterku v aute potom bol som sa povoziť normálne pozapinal svetlá prídavné svetlá rádio ventilátor vnútorné osvetlenie a asi po hodine a pol jazdy som baterku vybral hodil na nabíjačku a ukazovala že je nabita na Max .. takže alternátor to asi tiež nebude ... Teda aspoň dúfam ...

_________________
Mitsubishi Pajero II 3.0 V6 - predané
Mitsubishi Pajero II 2.8 TD
Mitsubishi Pajero II 2.5 TD


Str, 22.04.2020, 11:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Vidim ze si ma nepochopil.Pozicaj si nabijacku ktora aj ukazuje realne AMPERE.A nie ze polka hore-dole.Alebo odmeraj volty a mala by nabijat cca 2 volty naviac.Postupne ako je baterka nabita,klesaju aj Ampere.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 22.04.2020, 20:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Uz som mu to raz pisal polopatisticky, ale ked nerozumie instrukciam, nech to da spravit niekomu co sa rozumie. Ved to nie je hanba nevediet vsetko. Mal som tiez nedavno kamarata co meral vnutorny odpor baterky zalozenej v aute na kontaktnych bodoch karoserie v motorovom priestore, lebo baterka v kufri a jemu sa nechcelo otvarat plato. Podotykam inzinier elektrotechnickej fakulty.
Zbytocne sa tu pyta a zbytocne radime, ked nerozumie odpovedi.


Štv, 23.04.2020, 9:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
Zbytocne sa tu pyta a zbytocne radime, ked nerozumie odpovedi.

S tym sa neda nic ine len suhlasit. :smt133

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 23.04.2020, 19:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: