Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:56
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 3 brzdové brzdné prídavné svetlo 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 27.06.2019, 21:35
Príspevky: 2
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Ahojte. Chcem sa spýtať, kde sa dá zistiť, či musí byť vozidlo vybavené 3 prídavným svetlom?
Totiž som čerstvým držiteľom teránka, na ktorom sú zadné-piate dvere z Mavericka, a tie sú bez tohoto svetla. Pôvodný majiteľ o tom ani nevie.
Na TP mám dátum prvej evidencie 22.09.1999 a dátum prvej evidencie v SR 16.10.2007. V TP nemám žiadny doplňujúci údaj k tomu svetlu.
Vyhláška ministerstva dopravy hovorí: " 1.Vozidlá kategórie M1, ktoré boli schválené pred 9.2.1998 , alebo boli po prvý krát prihlásené do evidencie pred 9.2.1999, musia byť vybavené dvomi(kategórie S1 alebo S2) alebo tromi brzdovými svietidlami(dvojicou kategórie S1 alebo S2 a tretím kategórie S3 alebo S4). Ostatné vozidlá kategórie M1 musia byť vybavené tromi brzdovými svietidlami (dvojicou kategórie S1 alebo S2 a tretím kategórie S3 alebo S4)."
Čiže pokiaľ bolo vozidlo schválené pred 9.2.1998 s dvoma, môže jazdiť s dvoma brzdovými svetlami.
Takže kde alebo ako sa dá zistiť, kedy bol konkrétny typ vozidla schválený na prevádzku v SR.
Ďakujem

Už som to zistil...je to uvedené na TP pod kolónkou č.11 - dátum typového schválenia EU , Harmonizovaný doklad OEV

_________________
Nissan Terrano 2, 2,7 TDI, 92kW, 1999


Štv, 25.07.2019, 10:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ak nefunguje zmontuj ,ak nie je nevadi.Ani ja na Patrole nemam 3 brzdove.Co na aute nie je,sa na stk nekontroluje.Prinajhorsom ti povie ze ho treba namontovat.Mne to este nepovedali a ani neviem ci ma byt a ani neviem kde by som ho namontoval. :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 01.08.2019, 22:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Google [Bot]


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: