Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 2:34
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 kompresor JD120 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak som dnes otestoval toho žluťáska, a výsledok je, že moju 30" na 8" disku z 0,5atm na 1,7atm zvládol nafúkať za myslím si dobrých 3min40s. Samozrejme pri naštartovanom aute. Je odchylka v meraní tlaku, na kompresore ukazuje o 0,3atm viac ako na manuálnom. Aj keď pri priložení manual. tlakomera priamo na hadicu kompresora rozdiel nebol. Bežný tlak, ktorý dokáže poskytnúť pri normálnom chode je 3,5atm, potom už vyzerá, že sa dosť trápi, , ale nechcel som ho veľmi zaťažovať, keďže nie je ešte dosť zabehnutý. Tak toľko k tomu z mojej strany.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 02.12.2007, 14:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To je pekný výkon ! Mylsím, si že Ti to asi aj stačí, no keby som to mal fúkať tak ja..... ej neviem ako dlho by mu to trvalo :wink: hhh, ras lakoval kamoš nášlapy, striekal teda a zrazu sa mu pokazil kompresor čo používal aj so vzdušníkom veľkým.... tak čo teraz? Nasadili sme hadicu s pištoľou a farbou priamo na môj malý kompresor ešte v jimníku (maličký hadex to bol ) a striekal to potom tak... len vždy musel počkať kým natlačí 8atm a potom asi 5sekúnd mohol striekať.... a tak dookola.... :lol: :lol: :lol: Sorry, trošku offtopic..... :oops:


Ned, 02.12.2007, 22:26
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Tak som namontoval kompresor do auta na pevno. Ide to krásne, stačí zo samotného kompresora odmontovať spodnú vaničku ( čiže už bude len 1x pružne uložený ) a priskrutkovať na miesto, pri nádržke chladiacej zmesi a je to. Zapojenie som zatiaľ neriešil, takže vedľa kompresora sú zastrčené batériové svorky a keď ho treba proste sa len pripoja na baterku. Odpadá nutnosť riešiť nejaký odpojovač a nemôže sa ani svojvoľne spustiť napríklad pri skoku, alebo podobnom extreme. Prikladám pár fotiek :

Obrázok
Obrázok Obrázok


Ned, 09.12.2007, 18:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aha no ako kukam na tie fotky, tak som zistil, ze mam od rovnakeho vyrobcu - akurat ten mensi - parametre sedia na "JD 101", akurat som ho kupil pod nejakym inym oznacenim.
Tiez som ho "oholil" len som este pre chorobu celkom nedotiahol zastavbu. Ja ho budem davat do kufra za tapacirung :-)

Milan, mas pocit, ze by sa mohol svojvolne zapnut otrasom? Na tom mojom ide vypinac dost ztuha, pochybujem ze by sa nejak mohol sam spustit. A ako myslis to, ze bude 1x pruzne ulozeny?

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Ned, 09.12.2007, 20:12
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
to mas ten silnejsi?myslis ze by my to tiez tam voslo?

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Ned, 09.12.2007, 20:16
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mnooooo, môj vypínač nejde veľmi tuho a ešte k tomu ma celkom baví presviedčať patrol aby lietal, takže neriskujem, napokon kukni toto : http://www.youtube.com/watch?v=yqI0-50HkLg to som trošku skúšal ako to "lééééce" . Mno ale späť k téme, nenechávam to na náhodu. Ak by sa to aj trebárs nemohlo zapnúť otrasom, teoreticky ak by sa do toho naliala voda, nechcem to mať pripojené stále aby som to nechtiac nezoskratoval alebo tak niečo..... K uloženiu. Normálne je cez gumené nožičky uchytený kompresor o vaničku a tá má dalšie gumené nožičky a na nich to stojí potom na zemi. Keď vaničku demontuješ, tak ostanú len jedny gumené nožičky. Takže pôvodne uložené je to 2x pružne, takto už len raz.

Haldirko, netuším ako vyzerá motorový priestor v 61ke, ale ak aspoň približne tak ako u mňa - ten kompresor po zložení spodnej vaničky nie je nejak veľký. To je len optický klam.


Ned, 09.12.2007, 20:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OK pozriem sa do priestoru motora

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Ned, 09.12.2007, 20:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Ak by sa to aj trebárs nemohlo zapnúť otrasom, teoreticky ak by sa do toho naliala voda, nechcem to mať pripojené stále aby som to nechtiac nezoskratoval alebo tak niečo.....


...jedno rele 70A, jedna poistka 40A a jeden vypinac s kontrolkou do interieru

...myslis, ze by bol problem keby sa zapol za jazdy ?

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 09.12.2007, 21:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: fiha, tak take skoky, ja asi nebudem :lol:
a hlavne - plusko potiahnem od baterky a hned pri batt bude poistka, skrat eliminuje ta a ak sa za jazdy nahodou zapne, tak to urcite zbadam(zacujem), naprazdno moze ist tak dlho, ze sa mu isto nic nestane. Teda neverim ze by sa zapol, ale keby predsa...

To, co si pisal, ze 1x pruzne mi preto nejde do hlavy, ze som to(aj z fotiek) pochopil tak, ze si tu misku dal prec a rovno tie drziaciky ku karoserii prisrouboval...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Ned, 09.12.2007, 21:36
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dano - samozrejme že sa to dá, to je jasné, nepochybujem o tom. Ale keď mne sa nechce, takto mi to stačí a funguje to spolahlivo. Či by bol problém keby sa zapol za jazdy? Nuž, ak by sa zapol v BB a zistil by som to v BA, tak sa bojím, že by ho tepelná poistka čo je v nom integrovaná vypínala asi by sa prehrieval. Neviem, neriešim, je odpojený - nemôže sa to stať ani náhodou.

Majo - správne si pochopil. Medzi kompresorom a myskou boli gumy, tak cez tie gumy som to prišroboval. Myska mala ešte jedny gumy zo spodku a tie ostali na myske a celé som to zmontoval dole z kompresora.


Ned, 09.12.2007, 22:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Nuž, ak by sa zapol v BB a zistil by som to v BA


...by si musel byt hluchy jak repa... :D

...mas pravdu v jednoduchosti je krasa.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 09.12.2007, 23:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
MilanBB píše:
... a priskrutkovať na miesto, pri nádržke chladiacej zmesi...


Milan, ak sa rozhodneš pre šnorchel, tak si si to skomplikoval. To je presne miesto na filterbox. :cry:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Ned, 09.12.2007, 23:17
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
michi píše:
MilanBB píše:
... a priskrutkovať na miesto, pri nádržke chladiacej zmesi...


Milan, ak sa rozhodneš pre šnorchel, tak si si to skomplikoval. To je presne miesto na filterbox. :cry:

hravo vyrieši, za pár sekúnd je to dole...ale ako poznám Milanovho trola, na tých trápne malých kolieskach do šnorchla tak skoro nepôjde... :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 10.12.2007, 0:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak mi konecne zvysil cas na vytuzene osadenie kompresora, tak sa aj ja pochvalim. Podotykam, ze ten dekel som nevyrabal, uplne to vyzera akoby rusaci nechali dieru presne na pohodlne osadenie kompresora :-D
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Uto, 25.12.2007, 20:34
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Janík, presne si to vystihol, ja mám sanie vysoko, neviem či šnorchel budem dávať... zatiaľ nepotrebujem, ak budem potrebovať, niečo vymyslím.


Majo, pekná montáž do blatníka, páči sa mi to ! Len nesmieš mať plný kufor, inak by si asi mal problém sa k tomu dostať...


Uto, 25.12.2007, 21:46
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: