Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:43
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Ako odstaviť ABS...dočasne 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslím, že sa nemusíme hádať či je lepší "bežný ázijský offroad" alebo JEEP. :-D :smt112

Mna by zaujmala konkrétna skúsenosť niekoho, či u jeepoch funguje bezproblémovo to odstavenie ABS poistky(vypínačom alebo vytiahnutím).

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 08.12.2006, 7:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Myslím, že sa nemusíme hádať či je lepší "bežný ázijský offroad" alebo JEEP. :-D :smt112

Mna by zaujmala konkrétna skúsenosť niekoho, či u jeepoch funguje bezproblémovo to odstavenie ABS poistky(vypínačom alebo vytiahnutím).


No to musi nakolko porucha ABS ti nesmie ovplyvnit cinnost brzd. ABS je iba doplnok. Moze sa ti v terene stat, ze poskodis cidlo alebo kabelaz a brzdy ti to novplyvni len ti bude signalizovat poruchu ABS.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 08.12.2006, 8:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to jak říká Dano. ABS při jakýkoliv svý poruše,se ihned odpojí ale do brzd nekecá.

Bohužel,tohle takhle nefungovalo,když byly první ABS Bendix9 na XJ 89-91. tam to někdy do nouze nepřecházelo a to byly věci,co to dělalo s autem při brždění! Ale vyndáním pojistky to šlo odpojit.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pia, 08.12.2006, 11:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže Harley vraví,keď vyberem poistku,tak to bude brzdiť,ale bez ABS :!: :twisted: HURÁ :-D Nech už napadne ten blbý sneh :evil:


Pia, 08.12.2006, 16:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mám osobní zkušenost jen s tím starým Bendixem,tohle znám jen teoreticky,jak by mělo ABS fungovat. Navíc,nedavno o tom byla debata tady http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... sc&start=0 sice o airbagách ale Kaštan se tam zmínil i o ABS a jak ho vypíná.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pia, 08.12.2006, 16:29
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Mám osobní zkušenost jen s tím starým Bendixem,tohle znám jen teoreticky,jak by mělo ABS fungovat. Navíc,nedavno o tom byla debata tady http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... sc&start=0 sice o airbagách ale Kaštan se tam zmínil i o ABS a jak ho vypíná.


O tých bagoch som si to už čítal. To je dalšia vec, čo ma zaujmala. Tiež mám nad sedadlom spolujazdca varovanie pred montážou detskej sedačky, takže je to nevypnutelné...zrejme. A hlavne niesom zvyknutý pripútavať sa...budem sa musieť asi prevychovať. :? Ak mi to raz zachráni život tak napíšem ďakovný list výrobcovi.

A k tomu ABS...rozumiem tomu dobre, že treba ktorýkolvek kábel k čidlu prerušiť vypínačom a ten vypnúť vždy pred zapnutím zapalovania? Potom auto jazdí bez ABS. A znovu zapnúť pri vypnutom zapalovaní a následne ABS funguje? Trochu nepohodlné. :? Čiže nedá sa týmto spôsobom vypnúť alebo zapnúť za jazdy?

ABS je F11 pre ZJ po r.96
Obrázok
Obrázok

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 08.12.2006, 17:02
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri tej ceste do Starej Turej v Banovciach vbehol na prechod nejaky dochodza. (prisaham bohu najprv si pockal ako sa kolona priblizila a tesne pred tym vsupil na prechod)
Musel som celou silou dupnut na brzdy. Kolesa som vsak dostal do smyku. Znamena to teda ze mi ABS nefunguje ? Pri startovani mi kontrolka nezasvieti.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 10.12.2006, 14:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Pri tej ceste do Starej Turej v Banovciach vbehol na prechod nejaky dochodza. (prisaham bohu najprv si pockal ako sa kolona priblizila a tesne pred tym vsupil na prechod)
Musel som celou silou dupnut na brzdy. Kolesa som vsak dostal do smyku. Znamena to teda ze mi ABS nefunguje ? Pri startovani mi kontrolka nezasvieti.


No zaujmavé, v ABS sa teda ešte nevyznám ale mne to blokovať nedovolí. "Kope" mi to do pedála. A zasvieti ti kontrolka ABS pred štartovaním? Otestuj si to ešte na nejakom štrkovitom podklade.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 10.12.2006, 21:01
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
dado píše:
Pri tej ceste do Starej Turej v Banovciach vbehol na prechod nejaky dochodza. (prisaham bohu najprv si pockal ako sa kolona priblizila a tesne pred tym vsupil na prechod)
Musel som celou silou dupnut na brzdy. Kolesa som vsak dostal do smyku. Znamena to teda ze mi ABS nefunguje ? Pri startovani mi kontrolka nezasvieti.


No zaujmavé, v ABS sa teda ešte nevyznám ale mne to blokovať nedovolí. "Kope" mi to do pedála. A zasvieti ti kontrolka ABS pred štartovaním? Otestuj si to ešte na nejakom štrkovitom podklade.

- prééésne ako hovoríš, dieselko, keď mi to na klzkom prvýkrát spravilo, najprv som sa zlakol, jak ma nakopalo a že čo sa to robí, ale do šmyku nepustilo ani náhodou; odvtedy už niečo vody pretieklo a mňa naučilo k ešte väčšej predvídavosti, aby pribrzďovanie bolo také, aby ma abs nenakopalo...no a na suchom som veru ešte šmykom s brzdou nešiel, len šmykom pod plynom... :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 10.12.2006, 21:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado ja som to nechtiac otestoval ked mi jeden k...t zaflekoval pred nosom lebo si myslel že chodci cez 4 prudovu cestu su rýchlejší ako oni. Pedal šiel nadoraz aj tak som sa musel vyhnúť do vedlajšieho pruhu a zastal som tak v 1/3 jeho auta podotýkam že som šiel 60-70 a zastavil som od reakčnej doby cca tak do 10m, kola iba raz šmykli a inač to len brzdilo. Potom sme 5 min čakali kým chodci prejdu mali čas. Takže ABS funguje len to ma uplne odlišný režim ako europske auta. Defakto pri normalnom pomalom brzdení sa to ani neaktivuje iba ked nato riadne dupneš. Aspon viem že bude aj výmena brzdovky.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 11.12.2006, 10:11
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak neviem. ABS tam mam urcite. Len ta kontrolka v pristrojovke nie je. Skusim to pozret este raz.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 11.12.2006, 10:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Při každým zapnutí klíčku,musí se rozsvítit a taky probíhá samodiagnostika systému. To že se kontrolka rozsvítí,je test kontrolky. Pokud je kontrolka rozbitá,tak by měl počítač zaznamenat problém a měl by rozsvítit jako náhradu, buď "check engine" a nebo kontrolku brzd.To přesně nevím,jak to tam je propojený ale určitě to má dvojí hlídání.
Naopak,když je nějaký problém s ABS,tak určitě by svítila žlutá kontrolka "ABS".

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pon, 11.12.2006, 11:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Naopak,když je nějaký problém s ABS,tak určitě by svítila žlutá kontrolka "ABS".
Heh tak moja je asi prezlečená za červenu ale zatial to fachčí ok :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 11.12.2006, 11:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto bude asi na Harleya. Keď tú poistku vyberiem (alebo teda preruším obvod vypínačom) odopnem aj trakčnú kontrolu? Nie je nič horšie ako keď ideš hore zľadovetelým svahom a tešíš sa, že si vyšiel vyššie ako ostatní, keď tesne pred vrcholom ti do toho začne kecať trakčna kontrola a pár metrov pred vrcholom ti pribrzdí auto tak že skoro zastavíš a už potom ani bohovi sa rozbehnúť lebo to šmýka ako sviňa a ty sa potom neovládalne začneš šmýkať zadkom dolu (samozrejme potme takže nič nevidíš). A keď to konečne zastavíš šmykom niekde do járku pi...uješ na ten sku..ný systém a aby si sa ukľudnil začneš nahadzovať reťaze.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pia, 12.01.2007, 10:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Koťo a ty takého nového driapeš aj v teréne? Tak tomu sa hovorí tvrdý offroaďák 8)


Pia, 12.01.2007, 10:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: