Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:05
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 Majak 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
majaky od vymyslu sveta:

http://www.interlink.sk/majaky.html

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 23.01.2008, 16:27
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... aj keď v interlinku nakupujem zhusta, na majáky moc nie sú :( .

Kto je pri peniazoch, môže skúšať tu : http://www.selvit.sk/okno2.html . Pekné, ale uuukrutne drahé.

Alebo tu : http://www.proplast-online.com/cms/uplo ... rik_07.pdf
táto firma má zastúpenie v PD (majáky pekné, ceny ukrutné... na jeden typ by som aj naškrábal hotovosť, ale sú mi moc velké) Inak vie to objednať aj Auto-Chmelar.

alebo aj tu : http://majaky-mandisan.cz/majaky-uvod.html

to Kapo : takéto vajíčko :

(lampa vedla má 15,2 cm)
Obrázok

Obrázok

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 23.01.2008, 20:34
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.01.2008, 0:17
Príspevky: 175
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
taktiež používame len certifikované stroboskopické majáky....

_________________
viacero offroad, ale momentálne vascina nepojazdná... ale to se poddá...


Str, 23.01.2008, 22:14
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rescue píše:
taktiež používame len certifikované stroboskopické majáky....


:wink: ... tak si zmeň fotku auta. Na dlhom patrole sú ešte pumpové majáky s 21W žiarovkou.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 23.01.2008, 23:26
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
rescue píše:
nazdar,

no ja som sa tiež nasmial, ale túto tortúru som preskákal na vlastnej koži... ale nepoteším Vás... podľa vyhlášky, vodič vozidla idúceho pod svetelným výstražným znamením - t.j. majákom, a je jedno akej je farby - musí spĺňať následovné podmienky : 1, školenie vodiča profesionála, 2, školenie na jazdu so svetelným a zvukovým výstražným znamením, 3, psychotesty...
takže asi tak...
u nás to teraz šoféri absolvujú...


stale tuzobne ocakavam, podla akejze to vyhlasky onie psychotesty... a fur nist?

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 24.01.2008, 15:03
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.12.2007, 19:15
Príspevky: 111
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
MoostanQue píše:
rescue píše:
nazdar,

no ja som sa tiež nasmial, ale túto tortúru som preskákal na vlastnej koži... ale nepoteším Vás... podľa vyhlášky, vodič vozidla idúceho pod svetelným výstražným znamením - t.j. majákom, a je jedno akej je farby - musí spĺňať následovné podmienky : 1, školenie vodiča profesionála, 2, školenie na jazdu so svetelným a zvukovým výstražným znamením, 3, psychotesty...
takže asi tak...
u nás to teraz šoféri absolvujú...


stale tuzobne ocakavam, podla akejze to vyhlasky onie psychotesty... a fur nist?


Je to podľa Vyhálšky 164/1997
Pravidelné lekárske prehliadky a psychologické vyšetrenia
§ 6


(1) Vodiči z povolania, ako aj vodiči motorových vozidiel skupiny D, vodiči motorových vozidiel, ktorých celková hmotnosť prevyšuje 7 500 kg, vodiči nákladných automobilov s prípojným vozidlom a vodiči vozidiel so zvláštnymi výstražnými znameniami 2) sa podrobujú vstupnej lekárskej prehliadke a psychologickému vyšetreniu 3) pred ich pracovným zaradením a
a) pravidelným lekárskym prehliadkam každé dva roky, po dosiahnutí veku 50 rokov každý rok a
b) pravidelným psychologickým vyšetreniam 3) každých päť rokov, po dosiahnutí veku 50 rokov každé dva roky.
(2) Ostatní vodiči sa podrobujú pravidelným lekárskym prehliadkam do dvoch mesiacov po dni, v ktorom dosiahli vek 60, 65 a 68 rokov, po dosiahnutí veku 68 rokov každé dva roky.
(3) Pravidelné lekárske prehliadky a psychologické vyšetrenia sa vykonávajú podľa § 2 až 4.
(4) Odosielanie vodičov z povolania na pravidelné lekárske prehliadky a psychologické vyšetrenia zabezpečuje právnická osoba a fyzická osoba, s ktorou sú v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovno-právnom vzťahu. Právnická osoba a fyzická osoba prihliada na výsledky pravidelných lekárskych prehliadok a psychologických vyšetrení, vedie o nich a o ich výsledku záznamy s uvedením dátumu vykonanej lekárskej prehliadky a psychologického vyšetrenia a o termíne budúcej lekárskej prehliadky a psychologického vyšetrenia.


2) § 37 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 315/1996 Z.z.
3) § 70 ods. 1 písm. b) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 315/1996 Z.z.


Môže byť ???


Štv, 24.01.2008, 16:12
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.12.2007, 19:15
Príspevky: 111
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pozor, na použitie majáka oranžovej farby, nepotrebujež psychotesty, nakoľko v zákone 315/96 § 37 je napísané, že vozidlo s právom prednostnej jazdy je len vozidlo, ktorépoužíva typické zvukové znamenie doplnené zvláštnym výstražným modrým, prípadne aj červeným svetlom (ďalej len "vozidlo s právom prednostnej jazdy").

To znamená, že oranžový maják na vozidle, nieje vozidlo s právom prednostnej jazdy.


Štv, 24.01.2008, 16:20
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano ano... velmi pekne dakujem.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 24.01.2008, 17:14
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.01.2008, 0:17
Príspevky: 175
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano, patrol má už novú záhradku, 4 reflektory 50W v predu, 4v zadu, rezerva na streche, ložná plocha... ešte nie je na webe...

_________________
viacero offroad, ale momentálne vascina nepojazdná... ale to se poddá...


Štv, 24.01.2008, 19:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Eddef píše:
Pozor, na použitie majáka oranžovej farby, nepotrebujes psychotesty.


a toto je to podstatne o com sme sa bavili.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pia, 25.01.2008, 17:11
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.11.2008, 20:49
Príspevky: 61
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Vzal som si do hlavy po jednej neprijemnej situacii ze na Patrola vybavim legalnou cestou oranzovy-magneticky-prenosny a hlavne schvaleny majak ktory budem pouzivat za mimoriadnych okolnosti.Zacal som na odbore dopravy.Po dlhom vysvetlovani a hladani v predpisoch sami nevedeli ci mi mozu dat povolenie.Nakoniec mi dali ziadost a ze musim priniest potvrdenie od majaku.V mototechne ziadny papier nedavali ani na vypadovke z Nitry v predajni pre nakladaky a hrkotal som do Serede,v predajni pre nakladaky som majak kupil zo snekovym prevodom a halogenovou ziarovkou,nedali mi ani tam ziadny papier a dnes som hrkotal na odbor dopravy.Kupil som kolok 150 sk,velky technicak, vypisanu ziadost a majak.;;;;M.Dobry den,prisiel som o zapisanie prenosneho majaku do technickeho preukazu ale papiere k nemu nikde nedavaju.O.D.A zarucny list nemate?M.Pital som si v predajni a na to ze mam blok z pokladne.O.D.Ale my vam nevieme zapisat technicke udaje do TP.M.Prosiiim?To ze je oranzovy vidime,na oranzovom kryte je E 2 a na podstavci je tiez E 2,takze to musi byt schvalene.O.D.Ale my potrebujeme vyrobne cislo.M.Ale ved neje ani na trojuholniku a staci ze tam je E v kruzku.O.D.Musime mat istotu ze ak sa o majak niekto zrani ze bol schvaleny.???????a to ste kupil v predajni bez zarucneho?M.Tak mi ho predali a mali 6 druhov.O.D.Ale ved oni bez dokladov od majaku ich nemozu predavat.M.Zarucny list nedavaju ani k trojuholniku a predavaju ich.O.D.Telefonaty.Musime mat papier na zaklade ktoreho vam to zapiseme a ze majak splna vsetky normy.M.Hmmm,a kde mi ho daju.O.D.Pojdete na STK a date si spravit kontrolu majaku a s protokolom pridete.;;;;A tak som isiel na STK,ked sranda tak uz nech stoji za to.M.Dobry den,potrebujem tu u vas spravit STK majaku,[drzal som ho v ruke] a potrebujem protokol ze splna europske normy,[ten pohlad zeny za okienkom stal za to,cakala ze za mnou stoji Procko.Po chvili prisiel pan co kontroluje auta]STK.Vy mate ten majak prenosny [magneticky]a nemame vam dat aky papier.M.Ale potrebujem nieco na zaklade coho mi majak zapisu do TP.STK.Musime spravit STK auta a tam do protokolu napiseme ze majak funguje.Europske znacky to ma.Auto sa kontrolovat nebude kedze mate platnu STK.Ine sa skontrolovat neda.[vsetko prebiehalo z usmevom,A tak som zaplatil STK 170 sk za kontrolu majaku a cakal na mechanika.]STK.Prisiel pan,v ruke mal papiere a spustil,preco chcete mat zapisany oranzovy -magneticky majak v TP?Vy ho zapisany mat nemusite.M. :shock: :shock: :shock: Pocul som ze ho treba mat vo velkom TP a malom TP.STK.A zacal citat,citujem;;;;;Zvlastne vystrazne svetla;Vybavenie vozidla zvlastnym vystraznym svetlom musi byt zapisane v osvedceni o evidencii vozidla,okrem zvlastnych vystraznych svetiel pripevnovanych pomocou magnetu alebo vakuovej prisavky bez samostatneho vypinaca.M.Mozem ten predpis kupit?Na O.D mi to nebudu verit a ukazem im to.A zaplatil som aj kontrolu majaku.STK.Peniaze vam vratime.Ja vam tu stranu prefotim a budete ju mat v pripade ak vas bude policia kontrolovat.V tomto pripade mozete majak pouzit ak budete mat vazny dovod,inak je za to pokuta.M.A mam ist este na odbor dopravy?STK.A co by ste tam chcel?Mate tu jasne napisane ze ho mat zapisany vo velkom TP nemusite ale nemozete ho mat zapnuty bez dovodu.M.Hmmm,co teraz?STK.Chodte domov.[Tymto clankom nechcem nikoho urazit,ale nieco vybavit je niekedy nad ludske sily.Kazdy to bral z usmevom.]



Ty brdo tomu sa hovori birokracia:) obdivujem ta ze si to dotiahol az do konca:)


Pia, 19.12.2008, 10:36
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron