Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 19.03.2024, 7:24
Dnes je utorok 19. marca 2024, meniny má Jozef a zajtra Vítazoslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Jazdeny IM podvozok. 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 20.11.2013, 14:01
Príspevky: 214
Bydlisko: Tr. Stankovce
Odpoveď s citáciou
Mate niekto skusenosti s jazdenym IM podvozkom? Oplati sa do toho ist alebo je po par rokoch taky zhumplovany ze sa oplati investovat dvojnasobok do noveho?

_________________
Nissan_Patrol_Y61_3,0DTi_social_verzia


Str, 10.06.2015, 14:01
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Čo si predstavuješ pod pojmom "podvozok"?

Predpokladám že nejakú sadu na zdvihnutie/zníženie/zmenu nosnosti, nie šasi aj s nápravami.

Na Patrola toto pozostáva z pružín a tlmičov (keď pominiem puzdrá a panhardky atď.)

Struny sú konštrukčný prvok u ktorého sa predpokladá rovnaká životnosť ako životnosť auta, takže sa časom neopotrebovávajú viac než zvyšok auta. Pružiny síce časom sadajú, ale v princípe sú stále použiteľné; miera sadnutia závisí od iks faktorov a zistíš to až po namontovaní na auto. Na použití starších pružín nevidím nič nefunkčného, za rozumnú cenu prečo nie.

Tlmiče sú spotrebný materiál, asi ako brzdové platničky alebo pneumatiky. Časom sa opotrebovávajú a menia za nové. Do použitých tlmičov by som nešiel, pokiaľ nejde o výrazne dobrú cenu a/alebo krátkodobé riešenie. Záleží samozrejme od veku a kilometrov, mesiac staré tlmiče budú v poho, paťročné už asi nie.

Takže suma somárum, staršie struny ano, tlmiče skôr nie, alebo len kým našetrím na nové.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Str, 10.06.2015, 14:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
S tymi 5timi rokmi budes mat asi pravdu....
Nedavno som precestoval celu europu na 5 rocnych tlmicoch...teda ak sa to dalo nazvat tlmicmi... :smt071
Samozrejme ze by som isiel do noveho podvozku, skusenosti ukazuju ze lacne riesenia su nakoniec daleko drahsie

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Str, 10.06.2015, 15:00
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Héj! Tie tlmiče boli úplne v poho! :-D

tomato píše:
Samozrejme ze by som isiel do noveho podvozku, skusenosti ukazuju ze lacne riesenia su nakoniec daleko drahsie


No, tak strunám nemá až tak čo byť, ak sú sa rozumnú cenu tak nevidím závadu. Závisí ako moc sú sadnuté a od konkrétneho auta, ale v princípe tam nie je rozdiel, nové struny tiež budú sadať.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Str, 10.06.2015, 15:52
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 20.11.2013, 14:01
Príspevky: 214
Bydlisko: Tr. Stankovce
Odpoveď s citáciou
No to ano ale niekto tu riesil ze niektore pruziny sadaju moc a niektore menej. Teraz neviem ci to bol problem IM alebo OME. Podvozkom som myslel pruziny,tlmice a tlmic riadenia. Jedna sa o 4" IMko na dlheho Patrola. Je mi jasne ze tlmice su spotrebny ale teraz tam mam este origo, tj 14rocne a este to nieje taka katastrofa :D (berte to s rezervou, ze sa na nich da v poho jazdit)

_________________
Nissan_Patrol_Y61_3,0DTi_social_verzia


Str, 10.06.2015, 16:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Starsi podvozok by som bral jedine taky, ktory by som poznal, napr. ked kamarat dava vyzsi lift a ten byvaly ti preda, jedine vtedy, inak nemas zaruku, co ma ten podvozok za sebou

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Str, 10.06.2015, 16:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
strun by som sa dako nebal ale pri tlmicoch nvm nvm.... ako pise andy ak poznas majitela a vies ako bolo auto pouzivane tak neni problem ale inak to je macka vo vreci...

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 10.06.2015, 17:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: