Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 19.03.2024, 8:00
Dnes je utorok 19. marca 2024, meniny má Jozef a zajtra Vítazoslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Hučanie prednej nápravy 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 11.08.2015, 10:03
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Zdravim odbornikov,
otázka od začiatočníka: sporadicky niečo neprijemne hučí v prednej náprave, predpokladám, že z ľavej strany. Keď to začne hučať (takmer ritmicky vibrovať podľa rýchlosti otáčania kolies), zastavím a na nejaku chvíľu to prestane. Hučí to vo všetkých režimoch 2H, 4WD, 4WD-L. Pneumatiky všetky rovnaké (dá sa povedať, že aj rovnako opotrebované), voľnobežky nemám ani manuálne, ani automatické. Nevyzerá to na ložisko kolesa, keďže sa to prejavuje či zatočím, alebo idem rovno. Ide o Vitaru ´96 1.6 8V. Máte s týmto skúsenosť. Ďakujem za radu.


Pia, 14.08.2015, 7:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Hučí to ako? monotónny zvuk ktorý mení frekvenciu z rýchlosťou vozidla, alebo to hučí len keď si v zábere, alebo hučí keď uberieš plyn?

Ak to hučí stále - je možnosť že máš ojazdené ložiská v diferenciály.

Ak to hučí len pri zábere či ubraní, môžu to byť dve veci: ka je hluk monotónny šušťavý pravdepodobne ložiská na hruške, ak to zavíja ako stará karosa môžeš mať zle ojazdený prevod a zavíja.

kedy sa menil olej údržba, použitie auta?????


A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 14.08.2015, 7:39
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 11.08.2015, 10:03
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dá sa povedať, že ide o monotónny zvuk, ktorý mení frekvenciu (ale hlavne intenzitu) z rýchlosťou auta.
Nedá sa povedať, ze to začne hučať keď je auto v zábere, ale keď uberiem plyn, mam pocit, že to niekedy prestane (aspoň na chvíľu).
Vždy to prestane, keď zastavím, po rozbehu to niekedy začne po pár metroch, niekedy to nehučí dosť dlho.
Čo sa týka údržby diferenciálu (olej tam je :) ), určite nejaká dôkladná nebola robená, kedže brácho používal auto na poľovačky a kedže
vedel, že ho v blízkej dobe vymení za Jeed Grand Cherokee (čo aj urobil a ja som za par Eur auto od neho zobral - pôvodne ho v celku chcel
predať známemu na náhradné diely) do opráv a údržby posledný rok neinvestoval.


Pia, 14.08.2015, 8:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
... a keby to nakoniec boli ložiska ,nie je problem dodať :smt035

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 14.08.2015, 8:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Skús prezrieť diferenciál, či niekde cez gufera neuniká olej či napr. nemáš vôľu v ložiskách na hruške. To všetko ide ešte bez nejakých zásahov.
Ináč len rozobrať, alebo aspoň otvoriť dif a kuknúť na stav oleja skúsiť pajsrom či niesu vôle na košových ložiskách a pod.
A konečné riešenie kúpiť guferá, ložiská a zrepasovať celý diferenciál.


A ešte ma napadlo, neviem aký ma vitara predný kardan, jednuduchý, z dvojkĺbom, homokinety. Skús vymontovať predný kardan a previesť sa, niekedy aj kíže či homokinety vedia dosť zavýjať.


A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 14.08.2015, 8:49
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 11.08.2015, 10:03
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ak to bude diferákom, bud ho takto zrepasujem, alebo ho vymenim zo zošrotovanej vitari. Je otázka, či sa oplatí púšťať sa do opravy diferenciálu, kedže moja vitara ma štandardný problém - karoséria hrdzavá - ešteže je rám vymenený a v poriadku.

Takže nepredpokladáte, že by to mohlo byť vadnou poloosou (homokineticke klby)? V tomto prípade by sa to asi prejavovalo hlavne pri zatáčaní?


Pia, 14.08.2015, 9:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
p3cko píše:
Takže nepredpokladáte, že by to mohlo byť vadnou poloosou (homokineticke klby)? V tomto prípade by sa to asi prejavovalo hlavne pri zatáčaní?


ak by bola zlá / vadná predná poloos ( homokineťák ) tak by ti to pri zatáčaní pekne pukalo

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Sob, 15.08.2015, 19:33
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 11.08.2015, 10:03
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Takže problém je vyriešený. Vymenil som diferenciál zo zosrotovanej Vitari a nepomohlo to. Prestalo to hučať, až ked som vymenil ľavú prednú poloos - homokinetak - čiže vadná predná poloos (homokinetické klby) sa neprejavovala iba pri zatáčaní, ale hlavne pri jazde rovno, ako som to popisal vyššie.
Dúfam, že to niekomu v budúcnosti pomože.
Oprava bola jednoduchá a lacná...


Pon, 31.08.2015, 8:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: