Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:19
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
 Podvozok Jeep Grand Cherokee ZJ 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 03.05.2012, 20:38
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Odpoveď s citáciou
Ahojte, viete mi poradiť aký podvozok na Jeep Grand Cherooke na 4,0 L . Uvažujem asi 3" palcový.Mám niečo vybraté len by som potreboval poradiť či je to dobrá voľba,ako sa to chová na ceste a v teréne, alebo sa tomu račej vyhnúť.Za všetky postrehy ďakujem.

http://www.cbone.sk/sk/vsetko-pre-vase- ... gh-country

http://www.cbone.sk/sk/vsetko-pre-vase- ... podvozku-3

http://www.cbone.sk/sk/vsetko-pre-vase- ... podvozku-3


Str, 10.02.2016, 19:03
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
na mallcrawling pred Tescom je dobrý ktorýkoľvek z nich :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 10.02.2016, 19:45
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Štv, 03.05.2012, 20:38
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
na mallcrawling pred Tescom je dobrý ktorýkoľvek z nich :-D


Pred Tesco si trúfnem aj sériovom stave a budem vysmiaty oproti ostatným :lol: ale keď už, tak nech to aj niečo vydrží,nie len na parádu do Tesca.


Str, 10.02.2016, 20:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Trochu sme sa zabavili.

Posledné dva, každému tam chýba xy vecí aby grand fungoval normálne a vyslovene sú leda tak na tescoobrubnikofroad.

Prvý RC je komplexnejší len chýbajú predlžené predné brzdové hadice.

Grand sa dá upraviť lubovolne (kua to je dávna doba Bieleho JGCH) ale urobiť to zodpovedne chce trochu viac ako len pár vecí a samozrejme nejaké tie dukáty. Nieje to patrol alebo tojka kde vymením struny tlmiče a fertig.

Relevantné kity pre JGCH napr:

http://www.rubiconexpress.com/Suspension/Jeep-Suspension.aspx?t_c=1&t_s=38&t_pt=3533&vgID=11&Rubicon%20Express%20Suspension%20Type_PQ=SUPER-FLEX%20SHORT%20ARM&Manufacturer_PQ=Rubicon%20Express#tab3

https://www.claytonoffroad.com/jeep_grand_cherokee_zj_long_arm_lift_kits

Stačí len hladať čítať.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 11.02.2016, 9:06
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 03.05.2012, 20:38
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Odpoveď s citáciou
Andrej ďakujem za inšpiráciu.Mám nad čím zas premýšľať,už len tie zostavy o niečom napovedajú čo všetko k tomu treba, aby to fungovalo ako ma :idea:


Štv, 11.02.2016, 9:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Hm zaujimavy pristup.
Tak niekto chce zacat a chcel by zakladny 3" lift.
A tu sa dozvie ze tam ma dat 7" long arm od clayton lebo vsetko ostatne je na pi..
Btw ak ten Rough je zly lebo nema hadicky, tak Clayton a ani Rubicon nemaju tlmice.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Štv, 11.02.2016, 9:42
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Hm zaujimavy pristup.
Tak niekto chce zacat a chcel by zakladny 3" lift.
A tu sa dozvie ze tam ma dat 7" long arm od clayton lebo vsetko ostatne je na pi..
Btw ak ten Rough je zly lebo nema hadicky, tak Clayton a ani Rubicon nemaju tlmice.


Juro sorry ale pleties dokopy rozne veci.

Navyse nieco ako "zakladny 3"lift" na ZJ neexistuje.
Bud do 2" (co je v zasade seria) alebo potom poriadne. Vsetko ostatne vedie ku sklamaniu a frustracii. A preto potom furt dokola pocuvame ake su Jeepy na pi..u a vsetko sa kazi a odchadzaju krize a diferaky a spol.

Ale nikto nikoho nenuti do 7" long arm podvozku. Takisto to nemusi byt nutne Clayton, Fabtech alebo RE. Kludne to moze byt aj skladacka - od kazdeho trochu. Ale pravda a fakt je ten, ze su veci co drzia a potom tie druhe. A tiez je pravda ze nie kazdy vyraba vsetko spravne

Napriklad pri 2" lifte by som jednoznacne uprednostnil IM alebo OME oproti RE. A to asi aj vratane tlmicov. Ale nenazval by som to lift.

Rough Country nie je zly kvoli hadickam. Ale chyba tam 2/3 veci. A okrem ineho aj tie hadicky
Ale napriklad seriova panhardka ma pri 3" lifte akurat tak dost - ten cap proste taky vykyv neznesie.
A o sadani strun o palec za pol roka sa bavit radsej nebudeme.



A ZIADNY poriadny lift nema v serii tlmice. Tlmice su vec preferencie. Preto je na vybere majitela (stavitela) co tam da. A ked uz sme teda pri tom, tak ani ten RC ani BDS tlmice NEMAJU: Ta univerzalna biela (strieborna, cervena) rura vyrobena v mexiku za 20 USD co sa k tomu dava je hracka a nie tlmic. A Sada DOBRYCH liftovych tlmicov na ZJ stoji tolko co cely lift od RC

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 11.02.2016, 11:15
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Presne tak ako pise Palo. Pripad mojeho XJ, zo seriovky na 2", potom 3". Teraz? Zase uplna seriovka. Zaver? 2" boli na podlozkach, na tom sa este dalo behat, 3" bola skladacka, ale bolo to uz na dlhsich strunach aj inych perach a ine ramena atd. Ale skor take budget veci. Po par mesiacoch som sa nasral a prehadzal na seriovy podvozok a stalo sa z toho uplne ine auto. Ozaj auto, nie rebrinak ktory bol zdrojom vibracii a hluku. A prave tieto veci neisli s tymi vecami celkom dobre vyladit. Na granda isiel hned zo serioveho podvozku rovno RE super flex 4,5", hoci je z tych drahsich, oplatilo sa. Vsetko drzi, funguje, nehrdzavie atd. Takze z vlastnej skusenosti by som sa uz vyvaroval (druhy krat som sa aj veru vyvaroval) "lacnejsim" podvozkom pretoze to stoji za dve veci. Pritom to XJ mam ako osobak a zdvihane bolo koli vzhladu, cize to teren nevidelo poriadne takze neviem ci, a ako by to v terene fungovalo. Grand je kupovany na dranie v terene a funguje to. Tolko moj osobny postreh a skusenost

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Štv, 11.02.2016, 11:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Pali, nehladaj v mojom prispevku veci ktore tam niesu.
Ak chce niekto radu aky sada je dobra na 3" lift a dostane odpoved ze 7" Clayton tak neviem ci to je fundovana odpoved.
Ja mam na TJ Skyjacker long arm ktory tam je uz 10 rokov a nevidim v nom problem. Pred 3 tyzdnami som dokoncil zakaznikovi na TJ long arm od Clayton a neviem preco by mal byt lepsi.
Ak teda niekto chce poradit co je dobre na 3" lift na ZJ tak mu porad.
Ja tiez viem ze dobry podvozok nestoji 5 korun, ale nie kazdy zakaznik si dokaze zaplatit tu najvyssiu kvalitu. Niekedy musi dojst aj ku kompromisom.
Odpoved ze chod sa vozit pre Tesco nieje odpoved....

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Štv, 11.02.2016, 13:07
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Pali, nehladaj v mojom prispevku veci ktore tam niesu.


no ved ani nehladam :-)

ORC píše:
Ak chce niekto radu aky sada je dobra na 3" lift a dostane odpoved ze 7" Clayton tak neviem ci to je fundovana odpoved.


A kto mu ponukal 7" clayton? Ja nie

ORC píše:
Ja mam na TJ Skyjacker long arm ktory tam je uz 10 rokov a nevidim v nom problem. Pred 3 tyzdnami som dokoncil zakaznikovi na TJ long arm od Clayton a neviem preco by mal byt lepsi.


Juraj toto nemôžeš porovnávať. Tvoj longarm Skyjacker aj ten Clayton sú podvozky v úplne inej kategórii ako to, s čím sa tu začalo. A to jak kvalitou, tak cenou. Takže toto porovnávanie si kto má väčší je trošku mimo :twisted:

ORC píše:
Ak teda niekto chce poradit co je dobre na 3" lift na ZJ tak mu porad.
Ja tiez viem ze dobry podvozok nestoji 5 korun, ale nie kazdy zakaznik si dokaze zaplatit tu najvyssiu kvalitu. Niekedy musi dojst aj ku kompromisom.
Odpoved ze chod sa vozit pre Tesco nieje odpoved....


Jasné, beriem. A vo finále je všetko kompromis. Nikdy a v ničom neexistuje 110% riešenie. A myslím že to vieš takisto dobre ako ja.
Ale nevieš pozadie. Ja som s pôvodným zadávateľom dopytu už medzičasom asi 3x hovoril a písal a myslím že dostal adekvátne informácie.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 11.02.2016, 13:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
Ale nevieš pozadie. Ja som s pôvodným zadávateľom dopytu už medzičasom asi 3x hovoril a písal a myslím že dostal adekvátne informácie.


OK, tym sa to vsetko vysvetluje....

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Štv, 11.02.2016, 14:35
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No takže všetci spokojný.

Juro, nikomu nič nenútim, uvedené linky boli len na informáciu že existuje aj niečo iné a sú aj kompletnejšie.
Každopádne vyberať bude majiteľ a je jedno čo si vyberie je to jeho vôľba.
Ale v konečnom dôsledku može dôjde presne k tomu čo tu už xy ľudí popísalo z vlastnej skúsenosti, alebo to skorej vzdá.

A oponovať Palovi budem v tom že 2" či už IM, OM bez naloženia je na granda tvrdé. možno niekto má rád také mne to moc nesedelo.
O hodne lepšie si na Zj tie struny rozumeli z bývalými twintubami od RE.

A napríklad posledná skúsenosť Wj 2" struny OM a k tomu tlmiče Bilstein 2" síce jazdné ale je to trochu terén koza, skôr by mi tam pasovali nejaké nadstaviteľné tlmiče a trochu zaťažiť auto, enem nejako som zlenivel sa v tom kutrať. :-D
Ale napríklad nejaké BDS (či niečo podobné) a kombinácia 2" tlmiče od Bilsteinu si to rozumelo tak akurát ani žuvačka ani moc tvrdé, majiteľ si pochvaloval.

A ako Palo písal bohužiaľ ZJ buď 2", alebo si doplniť pri 3" a viac lift o ďalšie veci ktoré vylepšia vlastnosti. Alebo kúpiť ako Dondo hotoví lift. Prípadne si spraviť skladačku, akurát je to čo sa týka strún a tlmičov laborácia. Ostatné železo je dopohody ak si vyberieš správne komponenty.


A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 11.02.2016, 15:01
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 03.05.2012, 20:38
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Odpoveď s citáciou
Chlapi ďakujem za vyčerpávajúce informácie,i keď to tu miestami už priháralo :roll: . No každý ma na to svoj uhol pohľadu,a asi všetci by to spravili rozdielne.Téma bola informatívna robil som si prieskum ako postupovať,keďže nemám s tím skúsenosti a nechám si skôr poradiť.A aj tak mi to bude musieť spraviť niekto kto sa do toho rozumie. Musím si zastať Pala s ktorým som o tom asi najviac popísal na čo by auto slúžilo a akú mam predstavu.No ako vidím je to hotová maturita :-D Takže pohoda klídek tabáček


Štv, 11.02.2016, 16:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: