Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:26
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Autoradio/navi Xtrons TE103AP 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Caute, pozeram nove autoradio s troskou inteligencie, moje poziadavky:
1. co najvacsi display (aspon 10")
2. prehravanie filmov, TV
3. spolupraca s mobilom (idealne Apple Car Play)
4. zabudovana navigacia, podpora offroad navigacii a logbooku.
Zatial som dokonvergoval k XTRONS TE103AP,
http://xtrons.com/te103ap-10-1-android- ... ngles.html

s DVB-T modulom.
Nepredava sa na Slovensku, budem objednavat od nemeckeho predajcu s dorucenim ku kamaratovi do Rakuska.

Mate niekto skusenosti s XTRONS? zatial zahranicne recenzie tohto modelu vyzeraju OK. Pripadne ak by sa chcel niekto pridat k nakupu, ozvite sa, budem objednavat v priebehu par dni.


Naposledy upravil local.sk dňa Str, 18.07.2018, 8:15, celkovo upravené 1



Pia, 29.06.2018, 10:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Tak som dnes objednal z anglickeho e-bay, nakoniec to vyslo troska lepsie odtial ako z nemecka, spravim nejake foto ked dorazi a z montaze.


Pon, 09.07.2018, 12:04
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 23.05.2013, 10:49
Príspevky: 388
Bydlisko: mam tiez
Odpoveď s citáciou
Hmm pekny tip na radio, ani som netusil, ze nieco take existuje.


Uto, 10.07.2018, 10:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Tak radio prislo, aj montaz bola celkom v pohode, cena teda asi cca 350 EUR, co je myslim velmi dobra cena na to, kolko to radio vie.
Par postrehov zo vcera a dnes par hodin hrajkania sa.
- radio je v podstate pocitac s Androidom, takze appka ktora vam vie bezat na telefone s Androidom vam bude bezat aj tu. teda aj google chrome s internetom, gmail, navigacie vsetkeho druhu, youtube, vimeo, vivo, vsetky mozne hry, etc.
- vnutri je cca 30 GB flash, daju sa dolozit 2 mikroSD karty, pripadne USB kluc ci ssd, takze miesta je habadej.
- ma to normalne WiFi (2.4 GHz), da sa doobjednat aj 3G/4G modul so SIM alebo 5 GHz WiFi, takze cez to sa pripoji na internet. Vie potom spravit v aute

hotspot, takze pasazieri maju WiFi. Ja pouzivam zatial zdielane pripojenie cez mobil, bezi paradne.
- mala by sa k tomu dat sparovat WIFI ci BT klavesnica a ovladat klavesmi, coskoro vyskusam.
- je k tomu vela aftermarket sw, napriklad alternativny firmware, da sa hrat. uvidime
- displej je TN nic moc, zatial som ho netestoval na ostrom slnku, ale rozlisenie je nejakych 1024*600 bodov, zrejme som uz rozmaznany, ale chcel by som

nieco ostrejsie. Ale nevadi, da sa to zvladat. Grafika je velmi pekna, odozvy velmi rychle.
- vsetky kable su cez odpojitelne kablove zvazky podelene do skupin (asi 6), takze clovek si zapoji iba to co pouziva.
- ma to 3 USB vstupy, 1 port USB 1.1/2.0, 2 porty USB 2.0, velmi nahovno spravene konektory USB, jednak 1 z 3 USB kablov je velmi kratky (tak 30 cm, zrejme aby zostal za radiom zapojene v nom nieco permanentne, napriklad USB disk alebo nejaky USB dongle), druhak USB konektory nie su prave urcene na montaz na panel. Oplati sa objednat z ciny nieco taketo http://www.dx.com/cs/p/usb-2-0-male-to- ... 0cm-103066, ak chcete namontovat USB porty niekde vedla radia.
- citlivost tunera a GPS vyzera byt celkom ok, aj repraky (mam 4x BLAUPUNKT BGx 663 MKII bez vyskacov a subu) vedelo vybudit celkom OK.
- displej je uchyteny v radiu 2 plastovymi kolikmi ktore idu spravnym nastrojom (treba nieco ako hacik) vybrat za par sekund, takze ak sa clovek boji s nim

dlhsie parkovat, tak sa sa displej rychlo vybrat a znova pripojit. Je pripojeny k radiu ribbon kablom, treba davat pozor, pretoze na strane radia su piny, ktore sa daju ohnut (1 sa mi uz podaril) ked sa kabel zasuva nasilim.
- k radiu prisiel iba taky smiesny manual v anglictine a ziaden instalacny manual, nainstalovat treba podla schemy na radiu a podla popisov konektorov, tych je tam hodne cez 50, takze to chce niekoho kto uz nieco podobne robil. Informacie treba hladat na anglicky hovoriacich diskusnych forach pripadne sa spytat alebo skusat.
- zial radio nema HDMI vstup takze pozeranie digitalnej TV som nateraz zavrhol... na druhu stranu tie slovenske volne sirene TV stoja aj tak za nic. dvb-t sa da zapojit iba cez RCA, co kvalitu obrazu zrejme posle niekam do aleluja. Skoda.

Neviem ci je zaujem o foto, kto chce, na internete najde dost, tak nebudem zbytocne mrhat miestom. Ak by boli nejake otazky, pytajte sa.


Uto, 17.07.2018, 23:01
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 23.05.2013, 10:49
Príspevky: 388
Bydlisko: mam tiez
Odpoveď s citáciou
Potvrdzujem, co sa pise :) Za ten peniaz paradna volba, sem tam kompromis, nie je to konkurencia pre 1000-1500E radia, skor pre nizsie triedy okolo 700E.


Štv, 19.07.2018, 10:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Len doplnim serioznost predajcu na ebay (na poziadanie sukromnou spravou poviem aj ktory), je to predajca z UK.

Mal som problem s dorucenim, dodavka sa zapotrosila a prisla o par dni neskor bez predchadzajucej info, takze som stravil nejaky cas na telefone s DHL a iba stastnou zhodou nahod som sa spojil s kurierom, ktory mi ju nakoniec doniesol.
Stazoval som sa na to predajcovi a dohodli sme sa na vrateni postovneho (29.90 GBP), co celkom potesi. Aj ked to nebola priamo ich chyba, ich reputacia im za to stala.

Je to priamo distributor Xtrons v UK, aspon to mi tvrdili, takze dbaju na svoje dobre meno (a zasa aj ja mam dobry rating na ebay, takze ma brali vazne)

Takze za mna palec hore. Medzitym pribudlo par skusenosti, zatial vyslovene pozitivne, jedine co je slabsie, je viditelnost display, na priamom slnecnom svetle je to slabsie. Ale je tazke najst velky display, ktory s tym nema problem. Nalepil som nan reflexnu foliu co eliminovalo slnecne odrazy, ale samozrejme priehladnost troska utrpela. Ak by sa dalo vytunit podsvietenie (je to TN display podsvieteny asi cfl, mozno by stalo za to skusit najst led podsvietenie z nejakeho tabletu), bola by to bomba.

Ale za tu cenu radio s podobnymi parametrami (Android 8.0, 10" display) nenajdete.


Uto, 31.07.2018, 17:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
No, tak aby som ho neprechvalil, vcera som musel opravovat. Konkretne, aretacia displeja je robena 2 pritlacnymi skrutkami s gulickou, vid obr nizsie. Uchytenie skrutky je plastovy vylisok nizkej kvality a so slabymi miestami.
Príloha:
3.jpg
3.jpg [ 59.44 KiB | Zobrazené 14979 krát ]

Prisiel som vcera po dlhsom case k autu a zrejme kvoli vysokym teplotam tieto uchytenia na oboch stranach praskli, tym padom aretacia nefungovala a displej zostal v najnizsej polohe.

Opravil som to zlepenim prasknuteho uchytenia a podlozenim na mieru vyrobenym nerezovym pasikom. Zrejme vyrobca bude k tomu musiet vydat opravnu sadu, lebo je to ocividne vyrobna chyba.
Príloha:
2.jpg
2.jpg [ 92.3 KiB | Zobrazené 14979 krát ]


Štv, 02.08.2018, 14:00
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Štv, 23.05.2013, 10:49
Príspevky: 388
Bydlisko: mam tiez
Odpoveď s citáciou
Tak pomaly sa aj u mna vynara otazka radia. Moja nova hracka ladi iba neparne konciace frekvencie :) Ze vraj europa ma zas iba parne a s inou sirkou kanala, ale vidim, ze na Slovensku mame aj parne aj neparne frekvencie. Zvazujem a to velmi silno co s tym - mapy si pridat/vymenit viem v originalnej ale s radiom asi nepohnem, to sa zda byt obmedzene softverovo. Momentalne uvahy su nieco od Xtrons, Dasaita, Joying pripadne Seicane. Su to vsetko cinske jednotky (vid. Aliexpress). SU nabite funkciami, to sa im neda odopriet. Vedia vraj fungovat aj s ovladanim na volante cez canbus dekoder. Ked sa pozriem na velke znacky, tak Pioneer/Kenwood/JVC nemaju vacsiu ako 7" uhlopriecku. Jedine Alpine ma custom fit - dorob si ak vies 9" za strasny peniaz resp. 1 DIN Alpine iLX-F903D. Co je 9" ale s rozlisenim slabsim ako tento Xtrons (800x480). Joying sa da kupit so 4GB RAM a 64 GB flash pamatou, tiez velmi podobne tomu Xtrons TE103AP. Niektore cinaky maju aj HDMI, a to by malo mat aj ta Alpine iLX. Tazke rozhodovanie :-D


Str, 17.10.2018, 16:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: