Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:24
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 akú navigáciu do auta a zároven aj do ruky do mesta 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
akú navigáciu do auta a zároven aj do ruky do mesta

kedže neviem o navigácii nič, nikdy som ju nemal ani som sa nikdy tejto problematike nevenoval obraciam sa o radu tu nafóre lebo som už prečítal xy príspevkov aj tak figu borovú viem o tom ...
potrebujem :
navigáciu do auta
napájanie na 12V cez zapalovač
prenosnu v meste v prípade núdze aspon 2hod na baterku
normálny dotikový displej aby ma v noci neosvecoval ako v bordeli
potrebujem hlavne velmi dokladnu mapu Slovenska
zisla by sa mapa Polska,Rakuska,Ceska,Chorvtska,Talianska, možno celej EU
navigovanie v pruhoch pre mna velmi podstatne
aby dobre a rýchlo chytala signal (neviem od čoho to zavisi)
aby dopredu hlásila odbočku a aj vzdialenost k nej
aby ukazovala aktuálnu rýchlost,maximálnu povolenú rýchlost
aby sa dali nadstavit aj 2-3 ciele
pripadne automaticke stmievanie večer, vlastná baterka

- cital som,ze niektory virobcovia davaju aj dozivotnu aktualizaciu map zadarmo,to by bola vyhoda(mozno som to len volako zle pochopil neviem)Ak nie,tak aby bola lachka dostupnost map na nete

-rozumna cena do max 150e

- v obchode ma namotaju nato načo chcú a ja zaplatim aj zato začo nemusím. Ak sa najde niekto ochotný a skusený v tejto problematike mi poradit budem velmi rád.

Druhá možnost telefón to ale moc nechcem ...
- telefón sony xpériu P kde by to možno tiež šlo nainštalovat, ale je nutný k navigácii internet v telefone ???

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Uto, 28.01.2014, 19:44
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
ahoj lubo, no k tvojej problematike, najlepsie mas do telefonu, ja som to mal na nokii e66 nokia maps a maximalna spokojnost, co sa tykalo stahovania map,tak zadara z netu do PC a potom cez kabel to telefonu ....

momentalne pouzivam v samsungu SYGIC navigaciu, no je to zatial super, doviedla ma kde som potreboval a celkom spolahlivo, cena je okolo 40e original a neviem ci tam nemas aktualizacie zadara, len nevyhoda je ze musis stahovat priamo do telefonu, ale aj to sa da zariadit zadara,ked si najdes nejaku wifi siet cez ktoru to stiahnes .....

tieto splnaju aj tvoje poziadavky na stmievanie, vydrz baterie mimo auta a pod.

urcite niekto z chalanov ma prakticke skusenosti aj s klasickou navigackou a doda ti dalsie info ....

ahoj Tomas

_________________
Nissan Doublecab 2,5 D

Mitsubishi Pajero 2,8 TD


Uto, 28.01.2014, 20:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
skôr ma zaujíma navigácia do auta, telefón nehávam v zálohe pretože nechcem kombináciu internet v telefone

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Uto, 28.01.2014, 21:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Mam sygic uz niekolko rokov, presiel som s nou par eu statov, vsetky staty si vies stiahnut doma, nikde som nic nemusel tahat, co je.napr. v de dost drahy spas

ja mam skoro celu europu v telefone na karte, de ma skoro 1GB, slovensko sotva 50 MB

da sa nainstalovat na 5 zariadeni naraz, cize aj tych 29 eur mozes vyzdielat s kamosmi

ziadnu inu navigaciu do ruky by som neriesil

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Uto, 28.01.2014, 21:22
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.11.2008, 9:40
Príspevky: 143
Bydlisko: okr.Levice
Odpoveď s citáciou
potvrdzujem, že Sygic je veľmi dobrá voľba. internetové pripojenie je nutné iba pri prvotnom stiahnutí máp, potom to funguje cez gps. Jediné čo by som vytkol je neznalosť popisnych čísel v Belgicku a časti Holandska.
Vynikajúci je Garmin, mám ho teraz v služobnom a má aj tmc!
len cena presahuje tvoj limit.

_________________
Land Rover DiscoveryII TD5
VW Caravelle T5


Uto, 28.01.2014, 21:46
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 29.08.2011, 22:22
Príspevky: 78
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Na navigáciu na ceste používam tiež Sygic, k tomu na off navigáciu je veľmi dobrá Locus Pro. Do oboch navigácií si stiahneš mapy doma, net v mobile nepotrebuješ vôbec.

_________________
WJ 4,7 V8 QD


Uto, 28.01.2014, 22:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 13:12
Príspevky: 1104
Bydlisko: Lipt.Hrádok /LM/ Dohňany /PU/ Brezno - práca
Odpoveď s citáciou
duri013 píše:
Na navigáciu na ceste používam tiež Sygic, k tomu na off navigáciu je veľmi dobrá Locus Pro. Do oboch navigácií si stiahneš mapy doma, net v mobile nepotrebuješ vôbec.

takže viem tu navigáciu stiahnut do mobilu bez toho aby som mal internet v telefone, len nazačiatok cez usb kábel a potom už dost ... ?

_________________
Niva1,6 Niva1,7i Galloper2,5 TDi Patrol2,8-3,0 LR Disco1 300Tdi Honda CRV2,0 LR Disco1 200Tdi Nissan Terrano2W2,7tdi LR DiscoIITD5

autodolesa.sk
Land Rover Club Liptov
LandOFF service
Offroad Club Luky

offroadclubliptov@gmail.com
0908 384 826


Str, 29.01.2014, 7:53
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 23.01.2011, 23:22
Príspevky: 190
Odpoveď s citáciou
ano vela navigaci tak funguje. aj sygic


Str, 29.01.2014, 8:26
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.11.2008, 9:40
Príspevky: 143
Bydlisko: okr.Levice
Odpoveď s citáciou
Mám pocit , že sťahovanie máp je podmienené internetovým pripojením. u mňa to tak bolo ale ja sygic nemám zakúpený u mobilného operátora.

_________________
Land Rover DiscoveryII TD5
VW Caravelle T5


Str, 29.01.2014, 9:57
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 29.08.2011, 22:22
Príspevky: 78
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
blato-Lubo: Sygic určite, Locus neviem na 100%, ale nie je problém pripojiť sa doma na wifi a stiahnuť program, mapu si spravíš na pc, sú dostupné aj lesné cesty. Potom už pripojenie nebudeš potrebovať.

_________________
WJ 4,7 V8 QD


Str, 29.01.2014, 10:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
Mnohý to ešte možno nepoznáte ale momentálne fičím na navigácii v mobile WAZE. Akurát je potreba mať v mobile android, gps a internet. Nedávno celé waze odkúpil google čiže to funguje s google mapami. Jediná nevýhoda je že to nejde bez netu, síce to veľa nežere ale treba ho mať.. Ale oproti iným navigáciam má výhody napr že to funguje tak že hocikto kto má tiež waze a nahlasi napr policajnú hliadku tak všetkým ktorý idú po tej ceste pípne upozornenie že je tam policajná hliadka. Takto to funuje aj s prácou na ceste, výmole, radar atd atd.. a ked je nahodou nehoda alebo nahlasené veľké zdržanie na ceste tak automaticky preráta trasu inokade aby si nestál v kolone 1hod napr..
A ešte jedna parádna vec čo sa mne páči že keď tam nieje nakreslená cesta tak si ju jednoducho každý môžeš nakresliť priamo v navigácii. Stačí že sa zapne funkcia valcovať cestu a do waze sa pekne tá cesta uloží. Akurát to treba odklikať potom v pc. My na firme si takto kreslíme kadejaké lesné cesty ktoré vedú ku stožiarom ktoré sú v lese a nieje jasné kade je príjazdová cesta. A ked to takto niekto nakreslí tak potom ostatný vedia kade tam majú napr ísť aj keď to je len lesná cesta, chodník. pešia zona apod..

ešte ma napadla jedna nevyhoda že zatiaľ nevie navigovať podľa čísla domov. Dokáže odnavigovať na ulicu alebo je treba ručne zadať presné miesto kam chceš isť..
Ja osobne sa viem dať navigovať napr priamo z kml súboru čo sú v google earth body tak priamo si dám navigovať na bod a odnaviguje ma na presné miesto..
Ak by niekto chcel niečo poradiť ohľadne tohto alebo otázka tak poomôžem :)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 20.08.2014, 15:09
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ja používam tiež sygic v mobile . Kamarát mi stiahol cracknutý súbor , čiže to mám free. Stiahol som si mapy krajín , ktoré som chcel a navigácia fičí . Je to verzia myslím aktualizácia júl 2013 . A nepotrebujem žiadny net . Proste funguje off line , len cez gps . Dokonca podľa dátumu poslednej aktualizácie upozorňuje aj na stacionárne radary v zahraničí . Odskúšaná na ceste do Chorvátska aj Franczúska . Šlape ako hodinky . Dokonca oproti navigácii v Nokii vyhľadá potrebné satelity do cca 30 sekúnd . V Nokii to trvalo aj 5 min ... .

Sygic napr. nevypíše pri prejazdom cez tunel stratu signálu , ale prepočítava podľa poslednej nameranej rýchlosti približné miesto mimo signál satelitov ...

Tiež existuje pri tejto navigácii v noci takzvaný HUD display .

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 20.08.2014, 22:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
A v sygicu je aj dobrá vec asistencia jazdných pruhov :) Tiež mám aj sygic nainštalovaný ale používam ho vemi málo..
V niektorých navigáciách máš len hrubú čiaru a kam odbočiť keď máš tri pruhy je niekedy zaujimavé pochopiť :-D

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 21.08.2014, 8:16
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 03.01.2013, 20:58
Príspevky: 173
Bydlisko: Bytča
Odpoveď s citáciou
Tiež použivam sigic + locus + telefon samsung X-cover 2

Bateria pri GPS a plnom podstvietení vydrží 5 hodín

Hladanie satelitov zaleží do polohy, ked si na lúke 1 minutu ked si v lese aj 4 alebo vôbec.

Locus ma pekné mapy daju sa naťahať do mobilu, sú s turistickým značením a časmi trás...
Sigic kupuješ len raz a maš mapy zadarmo stačí ich sem tam aktualizovať

_________________
Nissan DoubleCab 2,5D 205/80 R16


Štv, 21.08.2014, 8:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
mito.al píše:
Bateria pri GPS a plnom podstvietení vydrží 5 hodín


:smt017 Waze, HTC, WM8, BT, 3G, GPS tak 5 hodin na nabijacke, ak bola bateria plne nabita a 60°C - neudrzim ho v ruke.

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Štv, 21.08.2014, 17:52
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: