Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:27
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Co vy na to ? 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
právne má Thunder pravdu. Povinnú výbavu v aute v rámci EU upravuje tzv. viedenský dohovor. Ostatné veci nad rámec tohoto dohovoru sú lokálne a platia len pre vozidlá registrované v príslušnom štáte. A na základe tohto dohovoru NIE JE možné pokutovať vodiča cudzieho štátu za
absenciu "lokálnej" výbavy .

A ak mi chce policajt v cudzine odobrať môj majetok, tak musí mať sakra dobrý dôvod. Inak má problém.


nuz hej ale potom mi nie je jasne ze v mediach preco upozornuju nasich vodicov na opak?? :smt017

vraj ak nevieme zaplatit pokutu suuu opravneny odobrat napr, autoradio a pod, do doby zaplatenia pokuty-rakusko
-alebo vraj kolko pasazierov v aute, tak tolko musi mat reflexnych viest,, nuz toto mi dako nedava logiku k hore uvedenynm vyrokom:smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 16.07.2009, 21:46
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
nuz hej ale potom mi nie je jasne ze v mediach preco upozornuju nasich vodicov na opak?? :smt017

vraj ak nevieme zaplatit pokutu suuu opravneny odobrat napr, autoradio a pod, do doby zaplatenia pokuty-rakusko
-alebo vraj kolko pasazierov v aute, tak tolko musi mat reflexnych viest,, nuz toto mi dako nedava logiku k hore uvedenynm vyrokom:smt017


závisí od toho, čo si spáchal a ako dobre vieš reč, prípadne do akej miery si ochotný sa hádať.

Ak mi namerajú 100 v obci, tak nevyhádam nič.
(a ani sa hádať nebudem, radšej si nasypem popol na hlavu a budem milý a dobrý...a možno im dám aj to rádio ;-) )

ale ak ma budú buzerovať za niečo, čo som neurobil, alebo za niečo, na čo nemajú právomoc.... to je iná káva. Vtedy sa budem tak hádať, že .....
A špeciálne rakúski policajti sú na toto dobrí. Nie raz som sa s nimi pohádal a zatiaľ vždy úspešne.
A keď nič iné, tak "sorry nix dojč" a úradného tlmočníka, protokol, zápis....

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 16.07.2009, 21:54
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
vojto515 píše:
Za pirátske GPS navigácie v aute hrozí v Poľsku päť rokov väzenia

VARŠAVA. Už zakrátko budú musieť poľskí vodiči, ktorí využívajú vo svojich autách GPS navigáciu, mať pri sebe aj certifikát potvrdzujúci jej legálnosť. Poľská polícia upozornila aj v tejto súvislosti na posilnené kontroly na cestách. Za pirátsku kópiu mapy môže hroziť až do päť rokov väzenia.

Poľskí policajti sa už dlhší čas školia aj v oblasti ochrany autorských práv. Legálnosť GPS budú kontrolovať na území celej krajiny. Vodiči teda musia brať do úvahy, že počas rutinnej kontroly budú musieť preukázať aj legálnosť programu GPS. Zariadenie môže byť vodičovi odobraté a skontrolované odborníkmi. Polícia preto radí pre istotu vziať so sebou aj dokumenty o kúpe programu spolu s certifikátom.

Keďže aj poľskí vodiči čoraz častejšie používajú GPS navigáciu, no nie všetci s legálnym vybavením, právnici predpokladajú, že počet prípadov "GPS pirátov" vzrastie.

"Obávať sa však musia len tí vodiči, ktorí majú nelegálne automapy stiahnuté z internetu. Nie je predsa žiadny problém vziať si so sebou do auta aj kartičku s potvrdením o pôvodnosti produktu, takže poctiví vodiči sa nemusia ničoho obávať," povedal právnik Adam Jaskola. Ako dodáva, policajná operácia nie je namierená proti vodičom, ale proti osobám, ktoré obchodujú s navigáciou bez výrobnej licencie. Poľská polícia v tejto súvislosti už zadržala niekoľko osôb.


Celé je to úplná "kačica", aspoň čo sa Garmin navigácie týka. Kto vie ako to funguje, nemôže toto vypustiť z úst. Pán právnik Adam Jaskola asi ani netuší o čom točí.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 16.07.2009, 23:34
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Inak ... kto má v Ozi mapy odo mňa. Sú to moje mapy (pridal som do nich údaje, takže už sú moje autorské dielo) a každému kto ich má dávam týmto k ich používaniu formálny súhlas.


Ahoj, pán brat,

raz sme si dávali do istého nemenovaného kartografického ústavu robiť ponuku na skeny ich máp, prípadne mapy v digitalizovanej forme.

Súčasťou ponuky bol aj text asi v tom duchu, že svojvoľné kopírovanie, tlačenie, skenovanie a ďalšie podobné nakladanie s ich mapami si ani náhodou neprajú.

Tak ak si spracovával podklady z tejto firmy, tak to asi s Tvojimi autorskými právami nebude tak celkom jednoduché.

Prosím, nezabúdať, že k právu mám ďaleko.


Pia, 17.07.2009, 9:28
Profil
Frajer

Registrovaný: Str, 26.03.2008, 23:17
Príspevky: 210
Bydlisko: ubla
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Veru veru Rado mas 100% pravdu prava sa registruju. A k tomu clanku rozpraval my jeden poliak vraj to u nich znovu otvorili a riesia vraj zakonom aj moznosti kontrolovania prístrojov.Napr v CH sa s tebou ani nebavia ked mas antiradar a ...................mohol byt kupeny aj legalne


Pia, 17.07.2009, 9:34
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mno ... s mapami som sa natrhal celkom dosť a bol som na rozumy vo VKÚ Harmanec, ako aj u jedného starého pána (ktorý okrem iného napísal autorský zákon) na Úrade priemyselného vlastníctva v BB.

Čiže :

Autorské práva na mapy sú hodne vachrlaté. Totiž autorsky je možné chrániť len to, čo má nejakú autorskú hodnotu. V niektorých prípadoch sa jedná o prostý popis niečoho, čo je obecne známe a taký autorskú hodnotu nemá, teda nie je možné sa dožadovať autorského práva. Čiže keď poviem že niečo je žlté, tak som proste to niečo žlté popísal a žiadnu autorskú hodnotu to nemá. Minimálne preto, že sa ktokoľvek môže pozrieť a uvidí, že to je žlté.
Tak isto mapy popisujú nejaký stav, ktorý je inak obecne známy. Preto jest autorsky chrániteľná iba tá hodnota, ktorú do mapy vložil ten, kto ju kreslil.
Úplne prvú mapu nakreslil na stenu jaskyne pračlovek obhoretým konárom. Každá ďalšia mapa až dodnes je len upresnením tej predchádzajúcej. Autorské právo na celú mapu má vždy ten, kto to upresnenie do tej mapy pridal. Ja som si autorské právo na mapy 1:50 000 zakúpil zaplatením za atlas. Vniesol som do nej upresnenie v podobe kalibračných údajov pre OziEx. Čiže už sú moje.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 17.07.2009, 10:05
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Ja som si autorské právo na mapy 1:50 000 zakúpil zaplatením za atlas. Vniesol som do nej upresnenie v podobe kalibračných údajov pre OziEx. Čiže už sú moje.


Mne sa to takéto jednoduché nezdá, aj keď by som to nadšene prijal.

Ale ako som už spomínal, fiškáľske argumenty nemám.

Budem radšej v tomto smere opatrný.


Pia, 17.07.2009, 10:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: