Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:23
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Co vy na to ? 
Autor Správa
Frajer

Registrovaný: Str, 26.03.2008, 23:17
Príspevky: 210
Bydlisko: ubla
Odpoveď s citáciou
Za pirátske GPS navigácie v aute hrozí v Poľsku päť rokov väzenia

VARŠAVA. Už zakrátko budú musieť poľskí vodiči, ktorí využívajú vo svojich autách GPS navigáciu, mať pri sebe aj certifikát potvrdzujúci jej legálnosť. Poľská polícia upozornila aj v tejto súvislosti na posilnené kontroly na cestách. Za pirátsku kópiu mapy môže hroziť až do päť rokov väzenia.

Poľskí policajti sa už dlhší čas školia aj v oblasti ochrany autorských práv. Legálnosť GPS budú kontrolovať na území celej krajiny. Vodiči teda musia brať do úvahy, že počas rutinnej kontroly budú musieť preukázať aj legálnosť programu GPS. Zariadenie môže byť vodičovi odobraté a skontrolované odborníkmi. Polícia preto radí pre istotu vziať so sebou aj dokumenty o kúpe programu spolu s certifikátom.

Keďže aj poľskí vodiči čoraz častejšie používajú GPS navigáciu, no nie všetci s legálnym vybavením, právnici predpokladajú, že počet prípadov "GPS pirátov" vzrastie.

"Obávať sa však musia len tí vodiči, ktorí majú nelegálne automapy stiahnuté z internetu. Nie je predsa žiadny problém vziať si so sebou do auta aj kartičku s potvrdením o pôvodnosti produktu, takže poctiví vodiči sa nemusia ničoho obávať," povedal právnik Adam Jaskola. Ako dodáva, policajná operácia nie je namierená proti vodičom, ale proti osobám, ktoré obchodujú s navigáciou bez výrobnej licencie. Poľská polícia v tejto súvislosti už zadržala niekoľko osôb.


Štv, 16.07.2009, 15:06
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz je to kusok divnee, bo co ak zastavia turistu-trebars slovaka a ten nebude mat potvrdenie,,tak ho zrealizuju?? sak pomalu budeme musiet tahat zasebou vlecku aby sme mali vsetku povynnu vybavu,,to by ale museli uzakonit ze sa to vztahuje aj na zahranicnych vodicov,,bo ked unas stiahnem z internetu mapuuu, tak ja s tym neporusim autorske pravo poliakov,,, no neviem treba pockat co sa z teho vykluje,, :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 16.07.2009, 15:30
Profil
Frajer

Registrovaný: Str, 26.03.2008, 23:17
Príspevky: 210
Bydlisko: ubla
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja si myslím,ze vPolsku musime respektovat Polske zákony /ak to uzakonia bude sranda isto si na nás posvietia /

príklad hasičák


Štv, 16.07.2009, 15:34
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz predpokladam ze viac nez pravdepodobnee, bo polsky organi si z radostou pochutnavaju na slovenskych vodicov, len co je pravda,nuz ale zakon je zakon a ten sa da iba respektovat,,,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 16.07.2009, 15:43
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fajn. Takze moju N95 zaklapnem (resp. si vyvolama hlavnu obrazkovku tf.), ze fesaci aha - sak ja to mam na skle prilepene lebo hands-free ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 16.07.2009, 15:46
Profil
Frajer

Registrovaný: Str, 26.03.2008, 23:17
Príspevky: 210
Bydlisko: ubla
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Len dufajme ze sa to neuzakoní , ináč bude sranda / uz to vidím ako vyberaju radio s gps / neviem neviem / z auta na ulici

alebo ako budu kontrolovat mobil ako napisal Finder


Štv, 16.07.2009, 15:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
packa nedavno hovoril, ze co sa tyka nestandartnej povinnej vybavy ako napriklad hasiaci pristroj v polsku, tato plati len na prislusnikov statu, v ktorom je vydana.
cize, slovaci by v polsku nemali platit pokuty za to, ze nemaju hasiaci pristroj v aute.
to by potom ale nemohli vyskakovat ani rakusania kvoli piatom vestam...
no neviem...
toto by bolo tiez divne. ako by chceli policajti dokazovat, ze mam legalnu alebo nelegalnu kopiu? nie je predsa ziadna povinnost nosit doklady o zaplateni...


Štv, 16.07.2009, 15:54
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ad 1: Je to trošku staršieho dáta, žiadna novinka.
Ad 2: Bola to len taká malá búrka v pohári vody.

Ale keby len predsa, tu je malý návod na obranu:
Zibi píše:
Czyli bez paniki !!!.
AA, gdyby jednak jakiś nadgorliwiec was zatrzymał proponuję poprosić policjanta o pokazanie homologacji na radiostację, oprogramowanie do radiostacji, oprogramowanie do laptopa policyjnego, systemu komputerowego auta a przede wszystkim do zestawu nagłaśniającego wraz z badaniem dopuszczalności natężenia dzwięku :D


Odporúčam naučiť sa to naspamäť v prvej osobe jednotného čísla.


Štv, 16.07.2009, 15:59
Profil
Frajer

Registrovaný: Str, 26.03.2008, 23:17
Príspevky: 210
Bydlisko: ubla
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne osobne ho kontroloval policajt v Polsku doklady a pytal nec h mu ukazem hasičak mam ho v aute nie pre Poliakov ale pre seba a neviem keby som ho nemal/ 9.7./ v Krýnica


Štv, 16.07.2009, 16:01
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
právne má Thunder pravdu. Povinnú výbavu v aute v rámci EU upravuje tzv. viedenský dohovor. Ostatné veci nad rámec tohoto dohovoru sú lokálne a platia len pre vozidlá registrované v príslušnom štáte. A na základe tohto dohovoru NIE JE možné pokutovať vodiča cudzieho štátu za
absenciu "lokálnej" výbavy .

Takisto žiaden zákon neukladá povinnosť preukazovať pôvod držanej veci na počkanie kadekomu. A tu takisto platí základné pravidlo, že nie ja musím dokazovať nevinu, ale mne musí niekto dokázať vinu.

A ak mi chce policajt v cudzine odobrať môj majetok, tak musí mať sakra dobrý dôvod. Inak má problém.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 16.07.2009, 16:05
Profil WWW
Frajer

Registrovaný: Str, 26.03.2008, 23:17
Príspevky: 210
Bydlisko: ubla
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Palo suhlasim s tebou na 100% tak by to malo byt, Ale mam taky čudny pocit ,že nás nemusia ani v Polsku ani v Hu a policajt je stále policajt neviem nechcem tomu verit a dufam v zdravý rozum

viem si predstavit co vystrajaju nasi policajti z Madarmi alebo Poliakmi

A okrem toho zatial nevieme v akej podobe uzakonia zakon Poliaci


Štv, 16.07.2009, 16:10
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale no ... zase si len raz vrchnosť myslí, že vydrbe s pospolitým ľudom. Ak na tom budú trvať, tak najneskôr tretí deň platnosti zákona bude na nete utilitka, ktorá dokáže jediným stlačením hardvérového tlačítka dokonale premazať PDA. Môžu skúmať čo len chcú.

Inak ... kto má v Ozi mapy odo mňa. Sú to moje mapy (pridal som do nich údaje, takže už sú moje autorské dielo) a každému kto ich má dávam týmto k ich používaniu formálny súhlas.

A ešte iná vec by ma zaujímala (ak sa tu v tom niekto vyzná) ... musím sa ja v cudzozemí vybavovať s policajtom v jeho reči, ktorej nerozumiem? Pretože by ma lákalo postupovať tak, že ak sa páni policajti chcú so mnou nejako zložitejšie vybavovať, tak prosím úradného tlmočníka a nech si rovno donesie k nahliadnutiu diplom o štátnej skúške zo slovenského jazyka, inak sa a ním nebavím. Úplne kchúl by bolo toto skúsiť v česku ... :twisted:

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 16.07.2009, 17:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V rumunsku policajt, ked pochopil že ma s angličtinou neporazí, zavolal mobilom na nejaké číslo...čosi tam zabrblal...podal mi mobil a tam mi nejaký slovák vysvetlil kolko odo mna rumunský národný rozpočet potrebuje, a za čo.


Štv, 16.07.2009, 19:20
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 21:42
Príspevky: 68
Bydlisko: Detva
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
A ešte iná vec by ma zaujímala (ak sa tu v tom niekto vyzná) ... musím sa ja v cudzozemí vybavovať s policajtom v jeho reči, ktorej nerozumiem?
nehovorím že sa vyznám ale moja skúsenosť keď som začínal jazdiť v taliansku mal som kolegu tiež slováka a umýval po skončeni roboty betonpumpu na ceste (nikde sa nedalo robili sme v meste) prišli policajti a keď zistili že sa s ním nedohovorí sutomaticky ho brali zo sebou ...časom keď sme sa naučili aspoň hádať v tej ich úžasnej reči večšinou sa všetko vysvetlilo tak asi len tolko ze niesi povinný ale keď natrafíš na čuráka radšej vedieť aspoň niečo keď len po anglicky (nie vždy sa priznajú že vedia)


Štv, 16.07.2009, 20:19
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... keď po anglicky a majú sklon brať ma zo sebou, tak jediné ... "please, call slovak embassy" ... tam mi prd pomôžu, ale je to šílená otrava.

Príde na to, ako previnilo sa cítim.

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 16.07.2009, 21:13
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron