Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 8:53
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Stabilizator na OFFe 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no toto moj prispevok je fuc???nechapem.

skusim znova.

pouzite to niekto. namiesto kratkych tiahiel predneho stabilizatora pouzit malinke hidraulicke piesty.ked bude okruh uzavrety bude sa to spravat normalne.ked sa okruh otvori (priamo s kabiny) tak sa to bude (mozno malinko pomalsie ) chovat ako bez stabika.
keby sa pouzilo cerpadlo napriklad elektricke (s felicie?) mohlo by sa este "dotankovat na pozadovanu stranu, cim by sa o dost zlepsila priechodnost vramci krizenia, pripadne by sa auto dalo nahnut na pozadovanu stranu.

ak sa Rado pamatas niekedy davno som ti tejto veci pisal.
nemam na tuto realizaciu cas ,tak to niekto (v pripade,ze sa vam to zda ako dobry napad) kludne vyuzite.
nikde som nic take nevidel a osobne (urcite ma znicite :lol: ) myslim ,ze je to lacnejsie ako nejaka uzavera, a hlavne to riesi vela veci...
som zvedavi na kritiku :-D neviem kolko by stali komponenty, no kadeco sa da zohnat za lacika a stabilizator je dost diskutovana a dolezita tema,nie?

NO ma idete zadupat asi co?je to az taka hovadina??? :wink:

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Ned, 14.03.2010, 21:54
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A je to tu.

Jasne ze je to super napad.mam rad ked ludia "kutia".mat veeela looove a kupit si hocico... straca sa ta radost s vlastnej vyroby.mame sikovnych ludi - nech sa prejavia!super napad rado!a to ze to hockto okopci - NECH.
ja mam dobry pocit ked mozem poradit pokial viem, niekedy je pochvala a uznanie viac ako peňáze.
myslim ,ze vela ludi je na fore prave koli tomuto, ze sa dozvedia veci s praxe.kazdy ked ma problem moze to zaniest do servisu nie???
ja mam rad ked veciam rozumiem, poznam ich konstrukciu - potom sa da viac veci riesit na mieste...volako uz taram,ci :-D :-D :-D

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Ned, 14.03.2010, 22:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marek, určite je to dobrý nápad. Je to taká sofistikovaná varianta odpojenia stabilizátora. Je tam aj variabilita, napojiť na počítač a sklonomer a vyrovnávať náklony. Ak myšlienku dotiahneš do zdárneho konca, v súťaži isto zaboduješ.
Jednoduchšie prevedenie, ale tiež iba jednoúčelové je vyťahovanie a nasúvanie kolíkov z tiahel stabilizátora.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Ned, 14.03.2010, 23:33
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marek sk,lm píše:
kadeco sa da zohnat za lacika a stabilizator je dost diskutovana a dolezita tema,nie?

NO ma idete zadupat asi co?je to az taka hovadina??? :wink:


hm podla mna to neni hovadina, bo kazdy napad ma daco do seba,,,,niektory sa zrealizuje doslova ako napad je napisany a vymisleny, a daktoy sa este upraviy pomocou inych napadov. :lol: :smt045 :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 15.03.2010, 8:53
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marek sk,lm píše:
pouzite to niekto. namiesto kratkych tiahiel predneho stabilizatora pouzit malinke hidraulicke piesty.


Ja mam namiesto tiahel malicke tlmice. Uchytene je to pomocou trecieho pasu. Staci povolit skrutku a same sa podla potreby a terenu vysuvaju a zasuvaju.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 15.03.2010, 11:25
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: