Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 22:19
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Zdvihnutie BMW x5 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Nechcem sa hadat, sam som na predvadzacke Mercedesu dostal auto s technickou chybou, kvoli ktorej som sa skoro zabil. Ale to co opisuje Fajer rozhodne nie je to, ako by sa Gcko (pokynm teda bola naozaj vsetka elektronika vypnuta) malo spravat. Nechcem rypat, ale aj to, co Fajer napisal, ze najprv vsetko vypol a potom zaradil redukciu je hlupost, na tychto novych Gckach najprv treba mat zaradenu redukciu a az potom sa da vsetko vypnut zapnutim strednej uzavierky (ale zase ja si tiez vsetko, ako som presne nieco robil po x-mesiacoch alebo rokoch nepamatam).

_________________
463.228


Sob, 24.01.2015, 10:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ot trosku ale dufam ze ma majitel vlakna nezie :)
Rad by som vediet kde sa konaju taketo predvadzacie jazdy :) bo tu v okoli som o niecom takom nepocul

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Sob, 24.01.2015, 12:38
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.11.2014, 16:20
Príspevky: 193
Odpoveď s citáciou
Som z BA, ale nehovorim ze by sme nemohli nieco podniknut mimo ba, mozno by sa ku mne aj niekto z BA pridal :)


Sob, 24.01.2015, 13:40
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Luky píše:
Nechcem sa hadat, sam som na predvadzacke Mercedesu dostal auto s technickou chybou, kvoli ktorej som sa skoro zabil. Ale to co opisuje Fajer rozhodne nie je to, ako by sa Gcko (pokynm teda bola naozaj vsetka elektronika vypnuta) malo spravat. Nechcem rypat, ale aj to, co Fajer napisal, ze najprv vsetko vypol a potom zaradil redukciu je hlupost, na tychto novych Gckach najprv treba mat zaradenu redukciu a az potom sa da vsetko vypnut zapnutim strednej uzavierky (ale zase ja si tiez vsetko, ako som presne nieco robil po x-mesiacoch alebo rokoch nepamatam).


no panacku ja som teda zrovna vyznavac Gciek neni.. ale pokial viem tak to inak ani neslo.. dokonca to bolo s postupnostou redukcia/zadna/predna/stred. uzavierka.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Sob, 24.01.2015, 13:48
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Kazdopadne, bud si to mal zle postlacane, alebo to auto malo nejaku technicku poruchu. Aby sa Gcko v dobrom technickom stave a pri standartnom pouzivani, v stiuacii, ktoru si opisal, spravalo tak, ako si opisal, nie je mozne.

_________________
463.228


Sob, 24.01.2015, 21:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
To je uz jedno ,ze ako to mal zapnute :-D ja napriklad mam rad mercedesy a aj par som ich mal -sice nie G ale pri jazde ma tie G-cka neako nenadchli -jedine raz ma jeden nadchol a ani nie tak G ako ten klasicky motor co v nom bol 500benzinova-tu by som mohol v patrole :) Ale niekedy dobre padne ist sa povozit na ich predvadzaci den s hviezdou :) alebo zobrat predvadzacku na vikend 8-)


Sob, 24.01.2015, 22:01
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
RatPick dufam ze tvoje X5 nema take iste tlacitka ako Gcko, ktore sa daju zmatocne postlacat, a nasledne sposobuju nemoznost ovladania vozidla dliatvojegopriania.

TO LUKY: dostalo sa nam tej dovery a MotorCar nam dal do ruk aj "speci" Mb G pre vojsko. Tusim nieco od STRAZANa
O tom ako to skoncilo v prvej mlake ti nebudem pisat.. bolo tam dost svedkov na to aby som sa k tomu znizoval a dotahoval sa o fajnovostiach MB G.
Kazdopadne nasledny servis daneho Gcka bol po ukonceni vycisleny na nieco cez 10tis. e bez DPH.. :-) coz by mohlo byt dostatocne varovanie pre kazde podobne tazke cestne off auto.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Sob, 24.01.2015, 22:06
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Bud to musela byt velmi velka mlaka (za posledneho pol roka mi presli cez ruky 3 vojenske Gcka, dalsie 3 vojenske Gcka maju kolegovia a pokym viem, vsetky RJ su v oprierke medzi sedackami, takze ziadna nie je nizsie, ako meter nad zemou) alebo opat chyba sofera alebo techniky.

K cene za opravu iba tolko, ze ked napriklad nemecka alebo danska armada nakupuje Gcka za 30.000 euro a slovenska trebars aj za 80.000 euro, tak tomu asi zodpovedaju aj faktury za servis...

_________________
463.228


Sob, 24.01.2015, 23:09
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Luky zasierame vlakno chalana s X5kou (latentneho offroudaka) kludne nech nas prenesie admin mimo jeho temu.
Gcko malo po "neprimeranom zatazeni" poskodenie naprav a medzidiffu . Inak tu skarpu som osobne za podstatne horsich podmienok a v horsom stave presiel samurajom. Auta ako y60/y61 ci LCcky to chodilo tade hravo na ATckach.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Ned, 25.01.2015, 0:18
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
OK, koncime, prosim admina, nech to presunie niekam do G sekcie a zadavatelovi temy sa ospravedlnujem.

_________________
463.228


Ned, 25.01.2015, 8:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
dokonca to bolo s postupnostou redukcia/zadna/predna/stred. uzavierka.


to je divné, ja čo som mal G, tak sa uzavierky dali zapínať len v poradí medzináprava, zadná a predná. Inak to nešlo. Bola to civilná verzia r.v 1998.

foto je ilustračné, mal som starší typ interiéru

Obrázok

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 25.01.2015, 12:46
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.07.2013, 11:33
Príspevky: 144
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
X5 som aj ja pokukoval ako zdvihnúť, no ma veľmi zložité ramena.
Na phersonoch to dezdvihnes veru. Jedine dvihnut na zdvihak, flexu, odrezať všetko odspodu a napasovat nápravy jeep ZJ/WJ pripadne z patrola....

_________________
Aktual a už nafurt :) ! -> Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8,2” , BF Goodrich AT - expedition special
EX: Š105L, BMW:324d,318is,320i,335i,530dT Indi.,JGCHZJ4.0


Pon, 26.01.2015, 0:29
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
ano torms je to tak.. redukcia/stred/zadok/predok

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 26.01.2015, 0:45
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Luky píše:
... pokym viem, vsetky RJ su v oprierke medzi sedackami, takze ziadna nie je nizsie, ako meter nad zemou)


nie nie su.
Motorova je pod kapotou vedla prmarnych bateriek zavreta v kastliku. V oprierke je zalozna (tretia) baterka, dalsia riadiacka, cast poistiek, OBD zasuvka, relatka.....
Riadiacka prevodovky je dole pod panelom pri volici automatu, tam tiez su dalsie poistky a relatka.


Luky píše:
K cene za opravu iba tolko, ze ked napriklad nemecka alebo danska armada nakupuje Gcka za 30.000 euro a slovenska trebars aj za 80.000 euro, tak tomu asi zodpovedaju aj faktury za servis...


ano to je pravda. A potom tiez ked prislusenstvo montuje jedna "odborna" firma a ta elektrika vyzera jak z bangladesa. Napriklad 12V navijak na primarne 24V aute zapojeny medzi 2 baterky tak, ze za urcitych okolnosti ide do skratu a podobne

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 26.01.2015, 11:10
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
ano to je pravda. A potom tiez ked prislusenstvo montuje jedna "odborna" firma a ta elektrika vyzera jak z bangladesa. Napriklad 12V navijak na primarne 24V aute zapojeny medzi 2 baterky tak, ze za urcitych okolnosti ide do skratu a podobne


anoano.. toto si pamatam... elektrika bol uplny paskvil, to Gcko malo winch tusim aj front aj rear. ale ani jeden nesiel. Mozno ani nie tak od autora uprav ako o autora naslednych odbornych servisov..
predpokladam ze strazan to ma zvladnute .

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pon, 26.01.2015, 20:56
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: